FEDERİCA MOGHERİNİ HABERLERİ

Federica Mogherini haber, Federica Mogherini son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Federica Mogherini - 08.11.2018
Kosova ve Sırbistan Liderleri Brüksel'de Bir Araya Geldi
Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile Avrupa Birliği (AB) Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Brüksel'de bir araya geldi.
Federica Mogherini - 08.11.2018
Filistin Dışişleri Bakanı Maliki Brüksel'de
Avrupa Birliği (AB) Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Brüksel'de Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el Maliki ile görüştü.
Federica Mogherini - 06.11.2018
AB'den Suudi Arabistan'a "Türkiye ile İş Birliği Yap" Çağrısı
AP'nin silah ambargosu çağrısı AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Suudi Arabistan'ın güvenli ve şeffaf bir soruşturma gerçekleştirilmesi için iş birliği yapmasını bekliyoruz.
Federica Mogherini - 02.11.2018
Avrupa'dan ABD'nin İran Yaptırımlarına Ortak Tepki
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ve söz konusu üç ülkenin savunma bakanları ABD'nin 2015 nükleer anlaşması kapsamında kaldırılan tüm İran yaptırımlarını yeniden uygulama kararı hakkında ortak açıklama yaptı.
Federica Mogherini - 01.11.2018
AB Kaşıkçı İçin Şeffaf Soruşturma Konusunda Israrcı
AP'nin silah ambargosu çağrısı AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Suudi Arabistan'ın güvenli ve şeffaf bir soruşturma gerçekleştirilmesi için iş birliği yapmasını bekliyoruz.
Federica Mogherini - 31.10.2018
AB Kaşıkçı İçin "Şeffaf Soruşturma" Çağrısını Yineledi
AB ülkeleri adına "Gazetecilere Karşı İşlenen Suçların Cezasız Kalmasının Önlenmesi Günü" nedeniyle mesaj yayımlayan Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, özgür ve bağımsız basının demokrasilerin temel taşı olduğuna işaret etti.
Federica Mogherini - 25.10.2018
Venezuela'dan AB Komisyonu Başkanı Juncker'e Kınama
Juncker ve AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, dün Brüksel'de kabul ettikleri Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque ile ortak basın toplantısı düzenlemişti.
Federica Mogherini - 25.10.2018
Maduro'yu Uluslararası Hukukun Karşısına Çıkarmak Gerekiyor"
Juncker ile AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Belçika'nın başkenti Brüksel'de Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque ile bir araya geldi.
Federica Mogherini - 24.10.2018
AB Kaşıkçı'nın Öldürülmesine İlişkin "Günah Keçisi" Aramıyor
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin, "Biz sorumluların tespit edilmesini istiyoruz.
Federica Mogherini - 23.10.2018
Mogherini'den Kaşıkçı Açıklaması
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "(Kaşıkçı'nın öldürülmesi) AB'nin tepkileri bundan sonra Suudi Arabistan yönetiminin atacağı adımlara bağlı olacaktır.
Federica Mogherini - 23.10.2018
Duque, Eln ile Müzakere İçin Rehine Şartını Yineledi
Duque daha sonra Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile görüşecek.
Federica Mogherini - 22.10.2018
AP Genel Kurulu Kaşıkçı'nın Ölümünü Tartışacak
Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda Öldürülmesi" başlıklı bildirisinden sonra üyeler söz alarak konu hakkındaki görüşlerini paylaşacak.
Federica Mogherini - 20.10.2018
Ab, Kaşıkçı'nın Öldürülmesine İlişkin Kapsamlı, Güvenilir ve Şeffaf Soruşturma İstedi
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, yazılı açıklamasında birçok Avrupa kurum ve örgütüyle işi gereği yakın ilişkiler yürüten Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın ölümünden dolayı büyük üzüntü duyduğunu ve yakınlarına başsağlığı dilediğini ifade etti.
Federica Mogherini - 17.10.2018
İsveç'ten Sert "Kaşıkçı" Tepkisi
Hızlı şekilde araştırmanın sonuçlandırılması gerektiğini belirten Wallström, "İsveç ve Avrupa Birliği (AB), soruşturmayı çok yakından takip ediyor. AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile ortak beklentimiz, neler olduğunun kapsamlı şekilde ortaya çıkarılması için soruşturmanın titizlikle yapılarak kısa sürede sonuçlandırılması.
Federica Mogherini - 15.10.2018
AB Yüksek Temsilcisi Mogherini'den "Kaşıkçı" Açıklaması
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Washington Post yazarı kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın durumuna ilişkin ABD yönetimiyle tamamen aynı çizgide olduklarını bildirdi.
Federica Mogherini - 15.10.2018
Gazeteci Cemal Kaşıkçı AB Dış İşleri Konseyinin de Gündeminde
Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, bugün Lüksemburg'da toplanan Dış İşleri Konseyinde Washington Post yazarı kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın durumunu gündeme getireceğini söyledi.
Federica Mogherini - 14.10.2018
3 Avrupa Ülkesinden Ortak Cemal Kaşıkçı Açıklaması
Ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İfade özgürlüğünü ve özgür basını savunmanın yanı sıra gazetecilerin korunmasını sağlamanın da öncelikleri bulunmaktadır. Bu anlamda, 2 Ekim'den beri Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ortadan kaybolması, Almanya, Fransa ve Birleşik Krallık, Avrupa Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in dile getirdiği kaygıyı paylaşıyor.
Federica Mogherini - 14.10.2018
İngiltere, Fransa ve Almanya'da Suudi Arabistan'a "Kaşıkçı" Çağrısı
İngiltere, Almanya ve Fransa'nın, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in olayla ilgili dile getirdikleri kaygıları paylaştıklarına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bu olayı son derece ciddiyetle ele alıyoruz.
Federica Mogherini - 11.10.2018
Ab, Kaşıkçı Olayıyla İlgili "Soruşturma Beklentisini" Riyad'a İletti
Daha önce temaslarda bulunduğu Portekiz'de konuya ilişkin açıklama yapan AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, AB'nin, Suudi yetkililerden yaşanan olay hakkında şeffaf ve kapsamlı soruşturma yapılmasını beklediğini kaydetmişti.
Federica Mogherini - 04.10.2018
Rus İstihbaratının Ksyö'ye Siber Saldırı Girişimi
AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker ve Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ortaklaşa yaptığı yazılı açıklamada, Rus istihbarat servisinin KSYÖ'ye yönelik siber saldırı girişimine ilişkin değerlendirme yapıldı.
Federica Mogherini - 04.10.2018
Kıbrıs Türk Halkı, Kıbrıs'ta Çözüm İstiyor"
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile Alman ve Hollanda Dışişleri Bakanları de bu çerçevede temasları olduğunu belirten Akıncı, onlara da bu düşüncelerini aktardığını dile getirdi.
Federica Mogherini - 04.10.2018
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: "Çözüm İstiyoruz"
BM Genel Sekreteri'nin daha aktif bir rol almasını arzu ettiklerini dile getiren Akıncı, New York'ta AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Hollanda ve Almanya Dışişleri Bakanları ile görüştüklerini belirterek, Türk tarafının görüşlerini onlara da aktardıklarını kaydetti.
Federica Mogherini - 01.10.2018
Makedonya'daki Düşük Katılımlı Referandum Sonucuna Destek
AB'den destek gecikmedi AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB Komisyonunun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn da ortak yazılı açıklamalarında, Makedonya'da büyük çoğunluğun "evet" oyu kullanarak isim anlaşmasına ve AB üyeliğine destek verdiğini kaydetti.
Federica Mogherini - 28.09.2018
Avrupa'nın 7 Bankası İran ile Özel Mali Kanalı Kabul Etti"
İran Dışişleri Bakanı Zarif, devlet televizyonunda yayınlanan açıklamasında, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin kendisine "bu kanalın sadece AB ülkeleri için olmayacağını, İran ile ticaret yapan diğer ülke ve firmalar için de kullanılacağını" söylediğini aktardı.
Federica Mogherini - 27.09.2018
Ruhani, "İran ile Ticaret İçin Özel Mekanizma Kasımdan Önce Olacak"
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin "İran ile ticaret için özel mekanizmanın kasım ayından önce uygulamaya geçeceğini resmen bildirdiğini" aktardı.
Federica Mogherini - 26.09.2018
AB'den Türkiye'ye İdlib Teşekkürü
NEW Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İdlib'de ateşkesin korunmasına yönelik Soçi mutabakatı sayesinde yeni bir katliamın engellendiğini belirterek, Türkiye ve Rusya'ya teşekkür etti.
Federica Mogherini - 25.09.2018
Mogherini: AB İran İçin Özel Ödeme Kanalı Üzerinde Çalışıyor
– Avrupa Birliği (AB) Dışişlerinden Sorumlu Üyesi Federica Mogherini, AB'nin ABD'nin çekildiği İran anlaşmasına bağlı kalacağını ve İran ile kullanılmak üzere bir ödeme kanalı üzerinde çalıştığını söyledi.
Federica Mogherini - 25.09.2018
İran ile Ticareti Sürdürmek İçin Özel Mekanizma Oluşturulacak"
Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu kapsamında New York'ta İran nükleer anlaşmasına taraf ülkeler olan Fransa, Almanya, Rusya, İngiltere ve İran'ın dışişleri bakanları, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini başkanlığında bir araya geldi.
Federica Mogherini - 21.09.2018
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Bosna Hersek'te (2) - Banja
Makedonya hakkındaki bir soru üzerine de Lavrov, "Batı liderlerinin bunu açık bir şekilde yapmasına rağmen Rusya, içişlerine karıştığı şeklinde yorumlanabilecek ifadelerde bulunmuyor." dedi. Lavrov, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin, "Balkanların AB'nin bir parçası olduğu" yönündeki açıklamasını ise "hadsizlik" olarak değerlendirdi.
Federica Mogherini - 21.09.2018
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Bosna Hersek'te
Makedonya hakkındaki bir soru üzerine de Lavrov, "Batı liderlerinin bunu açık bir şekilde yapmasına rağmen Rusya, içişlerine karıştığı şeklinde yorumlanabilecek ifadelerde bulunmuyor." dedi. Lavrov, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin, "Balkanların AB'nin bir parçası olduğu" yönündeki açıklamasını ise "hadsizlik" olarak değerlendirdi.
Federica Mogherini - 18.09.2018
Çavuşoğlu, Alman Mevkidaşı Maas'la Görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'yla da İdlib mutabakatına ilişkin bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Çavuşoğlu, ayrıca Fransız mevkidaşı Jean-Yves Le Drian ve AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile de görüşmüştü.
Federica Mogherini - 18.09.2018
Çavuşoğlu, Fransız Mevkidaşı Le Drian'la Görüştü
Kaynaklar, Çavuşoğlu'nun ayrıca Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile de bir telefon görüşmesi yaptığını belirtti.
Federica Mogherini - 18.09.2018
Bakan Çavuşoğlu AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Mogherini ile Görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ile görüştü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Federica Mogherini Haberleri | Federica Mogherini Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Federica Mogherini haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Federica Mogherini kimdir, hayatı ve biyografisi. Suriye'de Siyasi Çözüm İçin Türkiye ile AB Hemfikir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.10.2021 04:56:29. #1.14#

title