FEDERİCA MOGHERİNİ HABERLERİ

Federica Mogherini haber, Federica Mogherini son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Federica Mogherini - 19.12.2018
Batı Balkan Ülkeleri AB Perspektiflerini Teyit Etti
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ev sahipliğinde bir araya gelen Batı Balkan ülkelerinin liderleri, AB üyeliği yolundaki kararlılıklarını teyit etti.
Federica Mogherini - 19.12.2018
AB Dışişleri Temsilcisi Mogherini, 6 Balkan Lideriyle Görüştü
Avrupa Birliği Dışişleri Temsilcisi Federica Mogherini, AB'ye üye olmayan Balkan ülkesi temsilcisiyle bir araya geldi.
Federica Mogherini - 14.12.2018
Bm, Kıbrıs'taki Barış Sürecinde Mekik Dokumaya Devam Ediyor
BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs için görevlendirdiği geçici özel danışmanı Lute dün Ankara'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmüştü. New York'ta önceki gün Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yorgos Katrungalos'la görüşen Lute, aralık başında da AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile bir araya gelmişti.
Federica Mogherini - 14.12.2018
Ab, Kosova Ordusu Sürecinin "Kademeli" Olmasını İstiyor
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, AB'nin, FSK'nin orduya dönüştürülmesi konusundaki düşüncelerinin NATO ile benzer olduğu kaydedildi.
Federica Mogherini - 06.12.2018
AB Yüksek Temsilcisi Mogherini, Rus ve Ukraynalı Mevkidaşlarıyla Görüştü
Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Rusya ve Ukrayna arasında Azak Denizi'ndeki gerginlik devam ederken iki ülkenin dışişleri bakanlarıyla bir araya geldi.
Federica Mogherini - 28.11.2018
Ab, Azak Denizi'nde Artan Gerginlikten Ciddi Endişe Duyuyor"
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, AB'nin Azak Denizi'nin Kerç Boğazı bölgesinde gerginliğin artmasından ciddi endişe duyduğunu açıkladı.
Federica Mogherini - 28.11.2018
AB'den Rusya'ya Ukrayna Uyarısı
Dombrovskis, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin konuya ilişkin irtibatlarını sürdürdüğünü, birliğin gelecekte atılacak olası adımları değerlendirdiğini ifade etti.
Federica Mogherini - 28.11.2018
Ab, Afganistan'da Barış Sürecinin Garantörü Olmak İstiyor
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, AB'nin Afganistan'da barış sürecinin garantörü olmaya hazır olduğunu belirtti.
Federica Mogherini - 24.11.2018
AB'den İsrail'in Yerleşim Birimleri Politikasına Tepki
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İsrailli yetkililerin geçen hafta Şuafat Mülteci Kampı'nda Filistinlilere ait 20 dükkanı yıktığı hatırlatılarak, Silvan Mahallesindeki gelişmelerin 700'e yakın Filistinliyi yerinden edeceği uyarısı yapıldı.
Federica Mogherini - 22.11.2018
Türkiye- AB Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı Ortak Açıklaması
DIŞİŞLERİ Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ile AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi / AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ve Komşuluk Politikaları ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Komiser Johannes Hahn, Ankara'da bugün düzenlenen 'Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Siyasi...
Federica Mogherini - 22.11.2018
Çavuşoğlu-Mogherini-Hahn Ortak Açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Komşuluk Politikaları ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Komisyon Üyesi Johannes Hahn, Ankara'da yaptıkları Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog toplantısının ardından ortak bir açıklama yaptı.
Federica Mogherini - 22.11.2018
Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı Ortak Açıklama
Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ile AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi / AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ve Komşuluk Politikaları ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Komiser Johannes Hahn, Ankara'da bugün düzenlenen 'Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Siyasi...
Federica Mogherini - 22.11.2018
Türkiye-Ab Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı Sonrası Ortak Açıklama
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi / AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ve Komşuluk Politikaları ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Komisyon Üyesi Johannes Hahn, Ankara'da düzenlenen Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog toplantısının ardından ortak açıklamada bulundu.
Federica Mogherini - 22.11.2018
İş Birliği Yapma ve İlişkileri Geliştirme Yönünde Bir İradenin Olması Sevindirici"
Siyasi diyaloğun devam etmesiyle gerek Türkiye'de AB reform sürecinin gerekse dış ve güvenlik politikası alanındaki iş birliğinin olumlu etkileneceğini aktaran Zeytinoğlu, şunları kaydetti: "Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog toplantısının olumlu ve yapıcı bir atmosferde geçmesi önemlidir. Görüş ayrılıkları olsa da iş birliği yapma ve ilişkileri geliştirme yönünde bir iradenin olması sevindirici. Dışişleri Bakanımız ve Başmüzakerecimiz Çavuşoğlu'nun Türkiye'nin aday ülke olduğuna vurgu yapmasını, fasılların açılması, gümrük birliği modernizasyon sürecinin başlatılması ve vize serbestliği için kriterlerin yerine getirilmesindeki kararlılığını destekliyoruz. Bu alanlarda ve özellikle üyelik sürecinde hareketlenme sağlanması Türkiye için olduğu gibi AB için de önemli bir kazanım olacak." Zeytinoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile Komisyon üyesi Johannes Hahn'ın açıklamalarına ilişkin şunları kaydetti: "AB tarafını temsil eden Mogherini ve Hahn'ın açıklamalarındaki iş birliğine açık ve yapıcı yaklaşımı değerli buluyoruz.
Federica Mogherini - 22.11.2018
Kosova ile Sırbistan Arasında Vergi Gerilimi
Mogherini'den Kosova'ya çağrı Vergi hamlesinin ardından açıklama yapan AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kosova'ya bu kararı bir an önce geri çekme çağrısında bulunarak, "Yapılan, Orta Avrupa Serbest Ticaret Anlaşması (CEFTA) ve AB Ortaklık ve İstikrar Anlaşması'na aykırıdır.
Federica Mogherini - 22.11.2018
Çavuşoğlu-Mogherini-Hahn Ortak Basın Toplantısı
Hahn, "Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı" vesilesiyle bulunduğu Ankara'da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile ortak basın toplantısı düzenledi.
Federica Mogherini - 22.11.2018
Bakan Çavuşoğlu: "Ab Kilitlediği Kapıları Kendisi İçin Açmalı"
Türkiye-AB Yüksel Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ev sahipliğinde AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi/AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ve Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden sorumlu AB Komiseri Johannes Hahn'ın katılımıyla düzenlendi.
Federica Mogherini - 22.11.2018
Çavuşoğlu-Mogherini-Hahn Ortak Basın Toplantısı
Çavuşoğlu, "Türkiye-AB Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı" vesilesiyle Ankara'da bulunan Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB Komisyonunun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn ile ortak basın toplantısı düzenledi.
Federica Mogherini - 22.11.2018
Çavuşoğlu-Mogherini-Hahn Ortak Basın Toplantısı
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Türkiye-AB ilişkileriyle ilgili, "Türk hükümetinin AB'yle ilişkileri güçlendirmeye yönelik aldığı kararı memnuniyetle karşılıyoruz.
Federica Mogherini - 22.11.2018
AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini, AİHM'in Demirtaş Kararına İlişkin, "Mahkeme...
IHAAW122453-SIY/22-11-2018 - AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini, AİHM’in Demirtaş kararına ilişkin, "Mahkeme tarafından verilen kararın geçerli olmasını bekliyoruz.
Federica Mogherini - 22.11.2018
AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini, Cemal Kaşıkçı Cinayetine İlişkin, "Avrupa'nın Bu...
IHAAW120715-SIY/22-11-2018 - AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini, Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin, "Avrupa’nın bu konudaki tutumu net. Tamamen güvenilir bir soruşturma bekliyoruz.
Federica Mogherini - 22.11.2018
Gündem Özeti / 22 Kasım 2018
(Ankara/14.30) DÜNYA-DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden sorumlu AB Komiseri Johannes Hahn ile ortak basın toplantısı düzenleyecek.
Federica Mogherini - 20.11.2018
Avrupa Ordusu Kurmaya Çalışmıyoruz"
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Avrupa ordusu kurmaya çalışmıyoruz, burada kimse Avrupa ordusundan bahsetmiyor.
Federica Mogherini - 20.11.2018
Danimarka'dan Suikast İddialarıyla İlgili İranlılara Yaptırım Talebi
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, İran nükleer anlaşmasının, Danimarka'da yaşanan olayla karıştırılmaması gerektiğini söyledi.
Federica Mogherini - 19.11.2018
AB'den İran'a Yemen Uyarısı
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "İran nükleer anlaşmasını korumamız, Tahran yönetiminin Yemen'de olduğu gibi bölgedeki sorunlu davranışlarına gözümüzü kapattığımız anlamına gelmiyor.
Federica Mogherini - 19.11.2018
Suriye'de Siyasi Çözüm İçin Türkiye ile AB Hemfikir"
Berger, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin perşembe günü Ankara'yı ziyaret edeceğini söyleyerek, "Mogherini ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile AB'nin, Suriye'de siyasi çözüm konusunda nasıl bir iş birliği yapacağına dair de konuşacaklardır.
Federica Mogherini - 19.11.2018
İran'ın Davranışlarından Kaynaklanan Sorunları Göz Ardı Etmiyoruz"
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İran nükleer anlaşmasını desteklemekle beraber, İran'ın davranışlarından kaynaklanan sorunları göz ardı etmediklerini söyledi.
Federica Mogherini - 18.11.2018
Kaşıkçı Cinayeti Soruşturmasının Sonucunu Yakından Takip Edeceğiz"
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Kaşıkçı cinayetine ilişkin soruşturmanın sonucunu uluslararası ortaklarla beraber yakından takip edeceğiz.
Federica Mogherini - 16.11.2018
AB'den Irak'a Destek Açıklaması
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımlardan dolayı AB'nin Irak'a destek vereceğini belirtti.
Federica Mogherini - 15.11.2018
Türkiye - AB Yüksek Düzeyli Siyasi Diyalog Toplantısı Ankara'da Yapılacak
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "AB Başkanlığımızın da yer aldığı Sayın Bakanımız başkanlığındaki heyetimiz ile AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi/AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ve Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden sorumlu AB Komiseri Johannes Hahn başkanlığındaki AB heyeti arasında gerçekleştirilecek görüşmelerde katılım sürecimizin yanısıra, ekonomi, ticaret, mali işbirliği, enerji, Gümrük Birliği, güvenlik konuları, terörle mücadele, göç ve vize serbestisi gibi AB ile ilişkilerimizdeki temel konular ele alınacaktır" denildi.
Federica Mogherini - 13.11.2018
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay İtalya'da
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile bir araya geldi.
Federica Mogherini - 12.11.2018
AB'den Gazze Açıklaması Açıklaması
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, sivilleri hedef alan saldırıların kabul edilemez olduğu bildirilerek, "Gazze Şeridi'ndeki şiddet acilen sona erdirilmeli.
Federica Mogherini - 12.11.2018
AB'den Yemen Uyarısı
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, saldırıların Hudeyde'deki sivil altyapıyı da hedef aldığı ve böylelikle uluslararası insancıl hukukun ihlal edildiği belirtildi.
Federica Mogherini - 09.11.2018
Sırbistan ile Kosova Diyaloğun Sürdürülmesinden Yana
İki ülke arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi için sürdürülen diyalog süreci kapsamında Kosova Cumhurbaşkanı Haşim Thaçi ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Brüksel'de AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile bir araya geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Federica Mogherini Haberleri | Federica Mogherini Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Federica Mogherini haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Federica Mogherini kimdir, hayatı ve biyografisi. Almanya Sophia Misyonuna Katılımını Askıya Alıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 12:43:22. #1.14#

title