FEDERİCA MOGHERİNİ HABERLERİ

Federica Mogherini haber, Federica Mogherini son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Federica Mogherini - 12.02.2019
Polonya İran Karşıtlığı Yapılmayacağına Dair Söz Verdi"
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin, konferansa üst düzeyde katılım göstermeyeceği belirtiliyor. AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini de konferansa katılmayacağını açıklamıştı.
Federica Mogherini - 09.02.2019
ABD Gözlerini Venezuela Halkının Zenginliklerine Dikmiş Durumda"
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB'nin "Venezuela'nın ve 20 yıllık demokratik devriminin gerçeklerini duymak istemediklerini", bu yüzden hayal kırıklığına uğrayacağını söyledi.
Federica Mogherini - 08.02.2019
Pompeo, Avrupa Turuna Çıkıyor
Daha sonra Brüksel'e gidecek olan Pompeo, AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile Venezuela dahil birçok konuda görüş alışverişinde bulunacak.
Federica Mogherini - 07.02.2019
AB'den Venezuela'ya Yeniden Seçim Çağrısı
MONTEVIDEO (İHA) – Avrupa Dışişleri ve Güvenlik Teşkilatı Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini Venezuela'ya en kısa sürede sandığa gitmeleri yönünde çağrıda bulundu.
Federica Mogherini - 06.02.2019
Ab, Rusya'ya Uyguladığı Yaptırımları Uzatma Kararı Aldı
Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Rusya'ya uygulanan yaptırımların 6 ay daha uzatılacağını açıkladı.
Federica Mogherini - 06.02.2019
İspanya, Venezuela'nın Fonlarını Bloke Etti
Guaido, arabulucu görüşmelerini reddetti Bu arada Uluslararası Temas Grubu, aralarında AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini tarafından desteklenen bir arabuluculuk girişimi için yarın Uruguay'ın başkenti Montevideo'da bir araya gelecek.
Federica Mogherini - 04.02.2019
Arap Birliği Genel Sekreteri Gayt Açıklaması
Gayt, Brüksel'deki Avrupa Birliği (AB)-Arap Birliği Dışişleri Bakanları toplantısının ardından AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Sudan Dışişleri Bakanı Dirdiri Muhammed Ahmed ile ortak basın toplantısı düzenledi.
Federica Mogherini - 04.02.2019
Almanya Guaido'yu "Geçici Devlet Başkanı" Olarak Tanıdı
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin de 28 AB ülkesi adına bu çizgide bir açıklama yaparak Venezuela'da özgür, saydam ve inandırıcı seçimlerin yapılmasını istediğini hatırlatan Fietz, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun bunu yerine getirmediğini kaydetti.
Federica Mogherini - 03.02.2019
AB ve Latin Amerika Ülkeleri Venezuela'daki Krizi Görüşecek
Uruguay basınındaki habere göre, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Uruguay Devlet Başkanı Tabare Vazquez, Venezuela'daki krizi görüşmek üzere kurulan Uluslararası Temas Grubu'nun ilk toplantısının bakanlar düzeyinde 7 Şubat'ta Uruguay'ın başkenti Montevideo'da düzenleneceğini duyurdu.
Federica Mogherini - 02.02.2019
AB'de Çin'le İlişkileri Geliştirme Konusunda Mutabakat Sağlandı
Federica Mogherini, dün Romanya'nın başkenti Bükreş'te, iki gün süren AB Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ardından Romanya Dışişleri Bakanı Teodor Melescanu ile birlikte ortak basın toplantısı düzenledi.
Federica Mogherini - 01.02.2019
AB Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı Sona Erdi
Rumen Bakan Melescanu ve Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, başkent Bükreş'te iki gün süren AB Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın (Gymnich) sona ermesinin ardından basın toplantısı düzenledi.
Federica Mogherini - 01.02.2019
Ab-Türkiye Arasındaki İş Birliğini Geliştirmek Fayda Sağlar"
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Türkiye ve AB arasında dış politika ve güvenlik gibi stratejik alanlarda iş birliğini geliştirmek karşılıklı fayda sağlar.
Federica Mogherini - 01.02.2019
Avrupa Parlamentosu Guiado'yu Venezuela Devlet Başkanı Olarak Tanıdı
- Avrupa Parlamentosu Guiado'yu Venezuela Devlet Başkanı olarak tanıdı BRÜKSEL - Avrupa Parlamentosu, Meclis Başkanı Juan Guiado'yı "Venezuela Devlet Başkanı" olarak tanıdığını duyurdu. Avrupa Parlementosu'nda yapılan oyalamada Venezuela Meclis Başkanı Juan Guiado, 104 oya karşı 439 oyla "Venezuela Devlet Başkanı" olarak tanındı. Oylamanın ardından Parlamento, Avrupa Birliği Diplomatik Servisine ve üye ülkelere aynı kararı vermeleri çağrısında bulundu. Parlamento adına yazılı açıklamada bulunan Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Demokrasiyi yeniden kurmak için yeni özgür, şeffaf ve güvenilir cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılabilene kadar ülkenin tek meşru geçici başkanı olarak Guiado'yu tanıyoruz" dedi.
Federica Mogherini - 31.01.2019
İran'dan "Geç Oldu Ama Memnunuz" Açıklaması
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini de mekanizmanın Alman, Fransız ve İngiliz yetkililer tarafından resmen duyurulacağını açıklamıştı.
Federica Mogherini - 31.01.2019
AB'den İran'la Ticaret Mekanizmasına Destek
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Almanya, Fransa ve İngiltere'nin, İran'a yönelik ABD yaptırımlarını bertaraf etmeyi öngören özel amaçlı ticari mekanizma kurmasını memnuniyetle karşıladığını söyledi.
Federica Mogherini - 31.01.2019
Ab, Venezuela Krizine İlişkin Uluslararası Temas Grubu Kurdu
Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, AB Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısının ardından basına açıklamalarda bulundu.
Federica Mogherini - 31.01.2019
Ticari Mekanizmanın Kurulması Avrupalıların İran'a Taahhütlerinin İlk Adımı"
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini de mekanizmanın Alman, Fransız ve İngiliz yetkililer tarafından resmen duyurulacağını açıklamıştı.
Federica Mogherini - 31.01.2019
Romanya'da AB Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı Başladı
Toplantıya, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Melescanu başkanlık edecek.
Federica Mogherini - 30.01.2019
Çavuşoğlu AB Dışişleri Bakanlarıyla Bir Araya Gelecek
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Çavuşoğlu, AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Romanya Dışişleri Bakanı Teodor Melescanu'nun davetine icabetle AB üyesi ve adayı ülkelerin dışişleri bakanlarının katılacağı Bükreş'te düzenlenecek gayri resmi nitelikteki toplantıya iştirak edecek.
Federica Mogherini - 30.01.2019
Bakan Çavuşoğlu Bükreş'e Gidecek
Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Bakan Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi/Komisyon Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ve AB dönem başkanı Romanya Dışişleri Bakanı Teodor Meleşcanu'nun davetlerine icabetle Bükreş'te 31 Ocak-1 Şubat tarihlerinde AB üyesi ve adayı ülkelerin dışişleri bakanlarının katılımları ile düzenlenecek gayriresmi toplantıya iştirak edecek.
Federica Mogherini - 28.01.2019
Varşova'da Yapılacak Toplantı İran Karşıtı Değil"
Rusya'nın toplantıya katılmama kararının değişmesini umduklarını söyleyen Polonyalı yetkili, Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin daha önceden planlanan programı olduğu gerekçesiyle katılmayacağını belirttiğini ancak AB'den bir temsilcinin toplantıda yer alacağını söyledi.
Federica Mogherini - 28.01.2019
İran ile Ticari Mekanizma Kurulmak Üzere"
Belçika Dışişleri ve Savunma Bakanı Didier Reynders'in ev sahipliğinde başkent Brüksel'de bir araya gelen Polonya Dışişleri Bakanı Jacek Czaputowicz, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Avrupa Birliği (AB) Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Fransa Avrupa ve Dış İşlerden Sorumlu Devlet Sekreteri Jean Baptiste Lemoyne ve İngiltere Dışişleri Bakanlığında İngiliz Milletler Topluluğu ve Birleşmiş Milletlerden Sorumlu Devlet Bakanı Lord Tarık Ahmad, görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
Federica Mogherini - 28.01.2019
AB Dışişleri Bakanları Venezuela'yı Görüşecek
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, yaptığı yazılı açıklamada, Venezuela'da başkanlık seçimlerinin anayasal düzene ve uluslararası demokratik standartlara uygun özgür, şeffaf ve güvenilir biçimde yapılması çağrısında bulunmuştu.
Federica Mogherini - 26.01.2019
AB'den Maduro'ya Seçim Uyarısı
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, yaptığı yazılı açıklamada, Venezuela'da başkanlık seçimlerinin anayasal düzene ve uluslararası demokratik standartlara uygun özgür, şeffaf ve güvenilir biçimde yapılması çağrısında bulundu.
Federica Mogherini - 25.01.2019
Bakan Çavuşoğlu'ndan İki Kritik Görüşme
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ve İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile telefonda görüştü.
Federica Mogherini - 25.01.2019
Bakan Çavuşoğlu'ndan İki Kritik Görüşme
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ve İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile telefonda görüştü.
Federica Mogherini - 25.01.2019
Bakan Çavuşoğlu, Mogherini ve Zarif ile Görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ve İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.
Federica Mogherini - 25.01.2019
Çavuşoğlu, AB Yüksek Temsilcisi Mogherini ile Görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile telefonda görüştü.
Federica Mogherini - 25.01.2019
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ile Görüştü.
IHAAW203413-GEN/25-01-2019- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini ile görüştü.
Federica Mogherini - 25.01.2019
AB ve NATO'dan "İsim Anlaşmasına" Destek
AB Komisyonu Jean-Claude Juncker, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile AB Komisyonunun Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Prespa Anlaşması'nın onaylanmasına ilişkin Yunan Parlamentosu'nun bugün attığı önemli adımı memnuniyetle karşılıyoruz.
Federica Mogherini - 24.01.2019
Venezuela'da Guaido'nun "Geçici Devlet Başkanlığına" Uluslararası Destek
Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini de Venezuela halkının gösterilerdeki demokrasi çağrısının göz ardı edilmemesi gerektiğini belirterek "Venezuela'da anayasal düzene uygun bir şekilde, acilen güvenilir ve özgür seçimlerle sonuçlanacak siyasi bir süreç başlatılmalıdır.
Federica Mogherini - 24.01.2019
Ureykat'tan Kanser Hastası Filistinli Tutuklunun Serbest Bırakılması Çağrısı
Ureykat, Ebu Diyak'ın sağlık durumuyla ilgili Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Yusuf el-Useymin, Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt ile bazı ülkelerin dışişleri bakanlarına yazı gönderdi.
Federica Mogherini - 24.01.2019
AB'den Venezuela'da Seçim Çağrısı
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Venezuela'da anayasal düzene uygun bir şekilde, acilen güvenilir ve özgür seçimlerle sonuçlanacak siyasi bir süreç başlatılmalıdır.
Federica Mogherini - 23.01.2019
Almanya Sophia Misyonuna Katılımını Askıya Alıyor
Hür Demokrat Parti Milletvekili Marie-Agnes Strack-Zimmermann, yaptığı açıklamada, Avrupa'da göçmenlerin paylaşılamamasından dolayı geminin yerine başka geminin gönderilmediğini belirterek, "Bu Avrupa için acizlik göstergesidir." ifadesini kullandı. "AB operasyonu sonlandırmaya hazır" iddiası Diğer yandan İtalyan haber ajansı ANSA, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'ye yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, Sophia Operasyonu'nun sonlandırılabileceği iddiasında bulundu.
Federica Mogherini - 21.01.2019
Akdeniz'deki Yasa Dışı Göç Sorunu
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Akdeniz'deki yasa dışı göç sorununu çözmek için üye ülkelerle çalışmalara devam ettiklerini söyledi.
Federica Mogherini - 11.01.2019
NATO ve AB'den Makedonya'ya Destek
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile AB Komisyonunun Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn ise yaptıkları yazılı açıklamada, anayasa değişikliğinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti.
Federica Mogherini - 08.01.2019
İran Mali Kanal İçin AB Ülkelerini Beklemeyecek
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini başkanlığında 25 Eylül 2018'de Birleşmiş Milletler (BM) 73.
Federica Mogherini - 06.01.2019
Sırbistan, Kosova Meselesinin 2019'da Çözüleceğine İnanmıyor
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin görev süresinin de 2019'da sona ereceğini anımsatan Dacic, "Temennim Sırbistan-Kosova diyalog sürecinin güçlü bir şekilde devam etmesi.
Federica Mogherini - 27.12.2018
AB'den İsrail'in Yerleşim Yeri Planına Tepki
Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, AB'nin, İsrail'in yerleşim yerleri planına ilişkin tutumunun değişmediği belirterek, "Tüm yerleşim yeri faaliyetleri, uluslararası hukuka göre yasa dışıdır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Federica Mogherini Haberleri | Federica Mogherini Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Federica Mogherini haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Federica Mogherini kimdir, hayatı ve biyografisi. Mogherini, BM Suriye Özel Temsilcisi Pedersen ile Görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.10.2021 21:55:59. #1.15#

title