FEDERİCA MOGHERİNİ HABERLERİ

Federica Mogherini haber, Federica Mogherini son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Federica Mogherini - 13.05.2019
ABD'den AB'ye Misilleme Tehdidi
İspanya'nın El Pais gazetesinin verdiği habere göre, ABD Savunma Bakan Yardımcısı Ellen Lord, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'ye gönderdiği mektupta, AB'nin savunma politikalarında attığı tek taraflı adımları eleştirdi.
Federica Mogherini - 10.05.2019
AK Parti Mkyk Toplantısı
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB Konseyi Başkanı Donald Tusk'a kadar birtakım seçim sonuçlarına ilişkin cümleler söylediklerini ifade eden Çelik, bu cümlelerin ortak noktasını oluşturan "adil ve şeffaf bir seçim süreci"ne ilişkin AB'deki Bölgesel ve Yerel Yönetimler Komitesinin Türkiye'nin bu konudaki yetkinliğini tespit ettiğini dile getirdi.
Federica Mogherini - 08.05.2019
AB'den İdlib Uyarısı
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde son dönemde artan gerginliğe dikkati çekerek, okullar ve hastanelerin varil bombalarıyla hedef alınmasının uluslararası hukuka aykırı olduğunu bildirdi.
Federica Mogherini - 08.05.2019
İran Nükleer Anlaşmadaki Taahhütlerini Kısmen Durdurdu
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif de Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'ye Tahran yönetiminin nükleer anlaşmadaki taahhütlerinden bazılarını durduracaklarını bildiren bir mektup gönderdi.
Federica Mogherini - 07.05.2019
Dha Ankara - Çavuşoğlu: Hukuku Hiçe Sayarak Açıklama Yapanları Şiddetle Kınıyorum
'MOGHERİNİ'NİN AÇIKLAMALARINI ÖNEMSİYORUZ' AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn'ın konuya ilişkin açıklamalarını önemsediklerini belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti: "Öncelikle gerekçeli kararı görelim diyor.
Federica Mogherini - 07.05.2019
Fransa'nın Doğu Akdeniz'de Sondaj Açıklamasına Türkiye'den Tepki
Dışişleri Bakanlığından 4 Mayıs'ta yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon kaynaklarına ilişkin faaliyetlerinin, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru haklarına dayandığı vurgulanarak "AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini tarafından ülkemizin Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon arama faaliyetlerine ilişkin yapılan açıklamayı reddediyoruz.
Federica Mogherini - 07.05.2019
Batı'nın Arama Çalışmalarının Durdurulması Çağrısı Yapıcı Olmaktan Uzak"
İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) ruhsat verdiği alanlarda petrol ve doğal gaz arama çalışmaları yapılmasının doğal bir hal olduğunu belirterek, "ABD'nin ve AB'nin bu faaliyetlerin durdurulması çağrısı mesnetsiz, haksız ve yapıcı olmaktan uzak" ifadesini kullandı. İKV Başkanı Zeytinoğlu yaptığı yazılı açıklamada, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı'nın Türkiye'nin Kıbrıs'ta offshore sondaj çalışmalarına başlaması hakkındaki görüşlerini değerlendirdi.
Federica Mogherini - 06.05.2019
Avrupa, İsrail Saldırısında Şehit Olan Gazzelileri Görmedi
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, yazılı açıklamasında, "Gazze'deki Filistinli militanların gelişigüzel roket atışları acilen sonlandırılmalı.
Federica Mogherini - 05.05.2019
AB'den İsrail Yanlısı Gazze Uyarısı
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, yazılı açıklamasında, "Gazze'deki Filistinli militanların gelişigüzel roket atışları acilen sonlandırılmalı.
Federica Mogherini - 04.05.2019
ABD'nin Muafiyetleri Uzatmama Kararını Endişeyle Not Ettik"
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ve İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, İran nükleer anlaşması ve ABD'nin yaptırım kararlarına ilişkin ortak açıklama yaptı.
Federica Mogherini - 04.05.2019
Dışişlerinden AB Temsilcisi Mogherini'nin Açıklamalarına Tepki
Dışişleri Bakanlığından "AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini tarafından ülkemizin Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon arama faaliyetlerine ilişkin yapılan açıklamayı reddediyoruz.
Federica Mogherini - 04.05.2019
Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Hidrokarbon' Tepkisi
DIŞİŞLERİ Bakanlığı, "AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini tarafından bugün ülkemizin Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon arama faaliyetlerine ilişkin yapılan açıklamayı reddediyoruz" denildi.
Federica Mogherini - 04.05.2019
Dışişleri Bakanlığı'ndan Mogherini'ye Tepki
Dışişleri Bakanlığı, "AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini tarafından bugün ülkemizin Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon arama faaliyetlerine ilişkin yapılan açıklamayı reddediyoruz" denildi.
Federica Mogherini - 04.05.2019
Dışişleri: "Mogherini'nin Türkiye'nin Hidrokarbon Arama Faaliyetine İlişkin Açıklamasını...
Dışişleri Bakanlığı, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon arama faaliyetlerine ilişkin yaptığı açıklamayı reddettiklerini bildirdi.
Federica Mogherini - 04.05.2019
Dışişleri Bakanlığı: "Ab Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini...
Dışişleri Bakanlığı: "AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini tarafından bugün ülkemizin Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon arama faaliyetlerine ilişkin yapılan açıklamayı reddediyoruz.
Federica Mogherini - 04.05.2019
Flaş
Dışişleri: AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini tarafından bugün ülkemizin Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon arama faaliyetlerine ilişkin yapılan açıklamayı reddediyoruz.
Federica Mogherini - 04.05.2019
Flaş
Dışişleri: AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini tarafından bugün ülkemizin Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon arama faaliyetlerine ilişkin yapılan açıklamayı reddediyoruz.
Federica Mogherini - 30.04.2019
AB'den Venezuela'da İtidal Çağrısı
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin 28 üye ülke adına yaptığı yazılı açıklamada, "Venezuela'daki krizin tek çözümü siyasi, barışçıl ve demokratik yollarla sağlanabilir.
Federica Mogherini - 30.04.2019
AB'den "Filistin Devleti" Açıklaması
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Net bir şekilde İsrail devletinin var olduğunu söyleyebiliriz ancak Filistin devleti hala kurulamadı.
Federica Mogherini - 29.04.2019
Batı Balkan Ülkeleri Toplantısı Berlin'de Yapıldı
Toplantıda Kosova ve Sırbistan'ın özel durumu ile Almanya ile Fransa'nın bölgenin istikrarı için birlikte çalışma konusunu tartışacaklarını anlatan Macron, "Sırbistan ve Kosova'nın özel durumundan söz ediyoruz. Orada diyaloğu sürdürme isteğimiz var. Belgrad ve Priştine'ye bir çözüm verme niyetinde değiliz. Aksine, önce mümkün olan tüm seçeneklere bakma ve daha sonra bu tartışmayı biraz daha az duygusal hale getirme isteğine sahibiz. Böylece herhangi bir çözümden kaynaklanan bölgesel gerilimler olmaz çünkü tarafların uzlaştırılması için birlikte çalışmak için hepimizin siyasi bir sorumluluğu var." diye konuştu. Emmanuel Macron, Fransa'nın tekrar bölgenin istikrarına katkıda bulunmak amacıyla ekonomik ve sosyal gelişme, güvenlik, savunma ve adalet ile mali suçlara karşı mücadele konularında iş birliği yapacağını vurguladı. Berlin'deki Batı Balkan Ülkeleri Konferansı'na, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Bosna-Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Karadağ ve Sırbistan liderleri katılıyor.
Federica Mogherini - 24.04.2019
AB'den Suudi Arabistan'a İdam Tepkisi
AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Suudi Arabistan'da dün 37 kişinin idam edildiği, bunun ülkedeki olumsuz eğilimin giderek arttığını gösterdiği kaydedildi.
Federica Mogherini - 21.04.2019
Avrupa'dan Sri Lanka'daki Kilise ve Otellere Saldırılara Tepkiler
Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, Vatikan'da düzenlenen Paskalya ayininin sonunda şunları kaydetti: "Tam da Paskalya gününde, Sri Lanka'da bulunan bazı kilise ve diğer yerlere acı ve yas getiren ciddi saldırıların haberini üzüntü ve acıyla öğrendim. Dua ederken vurulan ve bu şekilde acımasız bir şiddete maruz kalan diğer tüm kurbanlara, Hristiyan toplumuna samimi yakınlığımı ifade etmek istiyorum. Trajik şekilde hayatını kaybedenler için Tanrı'dan rahmet diliyorum ve bu dramatik olayda acı çeken ve yaralanan herkes için dua ediyorum." "Tüm inanç ve ibadet özgürlüğüne yapılmış saldırı" Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, yaptığı yazılı açıklamada, "Dünya ve Sri Lanka için gerçekten üzgün bir gün.
Federica Mogherini - 18.04.2019
AB'den Çin'e İnsan Hakları Uyarısı
Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Çin ile ikili ilişkilerimizde insan haklarının ekonomik çıkarlardan daha az önemli olmadığı mesajını net şekilde veriyoruz.
Federica Mogherini - 17.04.2019
AB'den ABD'ye Küba Tepkisi
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve AB Komisyonu Ticaretten Sorumlu Üyesi Cecilia Malmström, ABD'nin Küba politikasında değişiklik yaparak ülkede iş yapan yabancılara ABD'de dava açılmasını sağlayacak Helms-Burton Yasası'nı yürürlüğe koyma kararı hakkında yazılı açıklama yaptı.
Federica Mogherini - 17.04.2019
AB Üyelerinden Sudan Açıklaması
Üye ülkeler adına yazılı açıklama yapan AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Sudan halkının barışçıl değişim için olağanüstü cesaret ve kararlılık gösterdiğini ifade etti.
Federica Mogherini - 16.04.2019
Ab, Sudan'da Geçiş Döneminin Siviller Eliyle Olmasını İstiyor
Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Sudan'da Askeri Geçiş Konseyi'nin meşruiyetini tanımayacağını bildirdi.
Federica Mogherini - 16.04.2019
AB'den İsrail'e "Uluslararası Hukuk" Uyarısı
Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İsrail'in yeni yerleşim birimleri inşa etmesinin iki devletli çözüm umudunu azalttığını bildirdi.
Federica Mogherini - 16.04.2019
AB'den "Libya'da Acil Ateşkes" Çağrısı
Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Libya'nın doğusundaki askeri güçlerin lideri General Halife Hafter'in, başkent Trablus'u ele geçirmek için başlattığı askeri operasyonun "ümit ve barışa saldırı" anlamına geldiğini belirterek, acilen...
Federica Mogherini - 15.04.2019
Avrupa'ya ABD'nin Yeni Orta Doğu Planı'nı Ret Çağrısı
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'ye de gönderilen mektuba imza atanlar arasında Eski İrlanda Cumhurbaşkanı Mary Robinson, Eski İsveç Başbakanı Carl Bildt, Eski İtalya Başbakanı Massimo d'Alema, Eski Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, Eski Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Eski İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw ile eski NATO genel sekreterleri Willy Claes ile Javier Solana da yer aldı.
Federica Mogherini - 14.04.2019
AB'nin Instex İçin Bahanesi Kalmadı"
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini başkanlığında 25 Eylül 2018'de Birleşmiş Milletler (BM) 73.
Federica Mogherini - 11.04.2019
AB'den Sudan'da Sivil Yönetim ve İtidal Çağrısı
Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Sudan'da halkın değişim talebinin askeri konsey tarafından karşılanamayacağını belirterek, yönetimin sivil hükümete devredilmesi ve bu süreçte taraflara itidal çağrısında bulundu.
Federica Mogherini - 11.04.2019
AB Libya'da Ateşkes Çağrısını Yineledi
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, birlik üyesi ülkeler adına yayımladığı bildiride, Libya'nın doğusundaki askeri güçlerin lideri General Halife Hafter'in, başkent Trablus'u ele geçirmek için 4 Nisan'da saldırı emri vermesinin sivilleri tehlikeye düşürdüğünü, Libya ve bölge için terör tehdidi dahil ciddi sonuçlar doğurma riski taşıdığını ifade etti.
Federica Mogherini - 11.04.2019
AB'den İsrail'in Yerleşim Yeri Planına Tepki
AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yaklaşık 4 bin 600 yeni yerleşim yeri inşa etme planının iki devletli çözüm sürecine zarar vereceğine dikkat çekildi.
Federica Mogherini - 10.04.2019
AB'den Libya'da Ateşkese Destek
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Libya'da Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğündeki siyasi sürece dönülmesine destek verdiğini bildirdi.
Federica Mogherini - 09.04.2019
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Telefon Diplomasisi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt ile telefonda görüştü.
Federica Mogherini - 08.04.2019
AB'den Libya'da İtidal Çağrısı
Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Libya'da yükselen tansiyonun düşürülmesi ve müzakere masasına dönülmesi çağrısında bulundu.
Federica Mogherini - 06.04.2019
G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı
Le Drian, Fransa'nın Dinard kasabasında G7 üyeleri ABD, Almanya, İngiltere, İtalya, Japonya ve Kanada Dışişleri Bakanları ve Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile bir araya geldikten sonra basın toplantısı düzenledi.
Federica Mogherini - 06.04.2019
G7'den Libya Açıklaması
Fransa'nın Dinard kasabasında bir araya gelen G7 üyeleri ABD, Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya, Japonya ve Kanada Dışişleri Bakanları ile Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Libya'ya ilişkin ortak yazılı açıklama yaptı.
Federica Mogherini - 04.04.2019
AB'den Venezuela'ya Tepki
Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis (AN) Başkanı Juan Guaido'nun dokunulmazlığının kaldırılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Federica Mogherini Haberleri | Federica Mogherini Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Federica Mogherini haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Federica Mogherini kimdir, hayatı ve biyografisi. Almanya ve Fransa, yeni Avrupa Komisyonu Başkanı üzerinde uzlaşamıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 02:25:48. #1.16#

title