Federasyonda Görev Dağılımı

Federasyonda Görev Dağılımı

Futbol Federasyonu'nun Yeni Yönetim Kurulu, Bugün Toplanarak Görev Dağılımı Yaptı.

Federasyonda Görev Dağılımı

Futbol Federasyonu'nun yeni yönetim kurulu, bugün toplanarak görev dağılımı yaptı.

Hasan Doğan başkanlığında Ceylan Intercontinental Otel'de gerçekleştirilen ve yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından başkanvekili Lütfi Arıboğan, basın mensuplarına, alınan kararları yazılı açıklamadan okudu.

Açıklamaya göre, görev dağılımı sonunda Levent Kızıl milli takımlar sorumlusu olurken, Tuncay Karartı mali işlerden, Yunus Egemenoğlu hukuktan, Mehmet Ali Aydınlar sağlıktan, Servet Yardımcı, Arif Koşar ve Süleyman Atal tesislerden, Ufuk Özertem eğitimden, Mehmet Baykan da amatörlerden sorumlu yönetim kurulu üyesi oldu.

Öte yandan federasyon yönetim kurulu, genel sekreterliğe Metin Kazancıoğlu, eğitim dairesi direktörlüğüne de Ahmet Güvener'i getirdi.

Lütfi Arıboğan, yönetim kurulu toplantısında ayrıca, 2 karşılaşmanın hükmen galibiyetle sonuçlandırılmasına karar verildiğini söyledi.

Buna göre, 13 Şubat'ta 1-0 Güngören Belediyespor'un galibiyetiyle sonuçlanan Zeytinburnuspor-Güngören Belediyespor (TFF 2. Lig) maçı, Zeytinburnuspor'un, futbolcu Erkan Aygün'ü, sarı kart cezalısı olmasına karşın oynatması gerekçesiyle Güngören Belediyespor'un hükmen 3-0 galibiyetiyle tescil edildi. Futbolcu Erkan Aydın ile yönetici Süleyman Aygün de tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevkedildi.

Ayrıca, 14 Şubat'ta Cizre İlçe Stadı'nda yapılırken yarıda kalan Cizrespor-Ceyhanspor (TFF 3. Lig) maçı da Ceyhanspor'un hükmen 3-0 galibiyetiyle tescil edildi.

Bu maçın hakem ve gözlemci raporlarını inceleyen Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2 numaralı yardımcı hakem Osman Tüfekçi'nin, 85. dakikada Cizrespor taraftarlarının attığı taşlarla yaralanarak müsabakayı sürdüremeyecek duruma gelmesi üzerine hakem tarafından tatil edilen maçla ilgili, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 28. maddesi (B) bendi hükümlerine göre Ceyhanspor'u 3-0 hükmen galip ilan etti. Müsabakada gösterilen sarı ve kırmızı kartların da geçerli olmasına karar verildi.

Kaynak: AA