Fc Zürih, Beşiktaş'tan Korkmuyor

Fc Zürih Teknik Direktörü Bernard Challendes, Beşiktaş'ın Avrupa'nın En İyi Kulüplerinden Biri Olduğunu Kaydederek, 'Ancak Biz Kimseden Korkmuyoruz' Dedi.

Fc Zürih, Beşiktaş'tan Korkmuyor

FC Zürih Teknik Direktörü Bernard Challendes, Beşiktaş'ın Avrupa'nın en iyi kulüplerinden biri olduğunu kaydederek, ''Ancak biz kimseden korkmuyoruz'' dedi.

Beşiktaş'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme ilk maçında karşılaşacağı İsviçre'nin FC Zürih'in teknik direktörü Bernard Challendes, yarın akşam oynanacak karşılaşmayla ilgili olarak maçın oynanacağı Hardstrum Stadı'nda bir basın toplantısı düzenledi. Sahada ofansif bir futbol anlayışıyla mücadele edeceklerini belirten Challendes, "3-1 veya 4-1'lik skor bizim için çok iyi. Şu ana kadar yaptığımız her maçta bir gol yedik. Ancak bu bizim için sorun değil. Her zaman daha çok gol atıyoruz. Beşiktaş'ın

ofansif potansiyeli büyük. Defans oyuncularımız iyi oynamalı. Bazı kişiler evde gol yememenin önemli olduğunu düşünebilir. Yarın ofansif oynamak biraz riziko meydana getirecek. Ancak bunu taşıyabiliriz. Bütün oyuncularım karşılaşmaya hazır. Bugün güzel bir antrenman yaptık. Yarınki maç için hazırız. Türkiye'den gelen güçlü rakibe karşı oynayacağımız için seviniyoruz. Bir antrenör olarak kimseden korkmamam gerekir" diye konuştu.

Beşiktaş'ta forma giyen Bobo, Ricardinho ve Delgado'yu tanıdığını dile getiren İsviçreli teknik adam, "Bobo çok golcü bir oyuncu. Ricardinho ve Delgado ise maçı değiştirebilecek özellikleri sahip oyuncular. Genç Serdar Özkan da maçı değiştirme özelliğine sahip biri. Bizim de iyi oynayan oyuncularımız var'' şeklinde konuştu.

FC Zürih Kulübü Başkanı Ancillo Canepa ise, defans oyuncusu Steve Von Bergen'in Almanya'nın Herta Berlin takımına transfer olduğunu belirterek, bu oyuncunun yarın son kez kendi takımlarının formasını giyeceğini söyledi. Basın mensuplarının 'Türkiye-İsviçre maçında çıkan olayların yarınki maça etkide bulunup bulunmayacağını' sorması üzerine ise Başkan Canepa, "Türkiye misafirperverliğiyle tanınmış bir ülke. Burada da Türkler yaşıyor. Herkesle iyi geçiniyoruz. O maçta olmaması gereken olaylar oldu. Ancak

bu karşılaşma milli bir mücadeleydi. Beşiktaş taraftarının sakin ve iyi olduğunu duydum. Orada iyi karşılanacağımızı düşünüyorum. Yaşanan olaylar yarınki maça yansımayacaktır'' karşılığını verdi.

FC Zürih Teknik Direktörü Bernard Challendes'in Beşiktaş maçında ilk 11'de şu futbolculara görev vermesi bekleniyor:

"Leoni, Stahel, Tihinen, Von Bergen, Rochat, Chikhaoui, Aegerter, Okonkwo, Cesar, Raffael, Alphonse."

(İK-ÖZ-S)

Kaynak: İHA