Fbı'ın Telefon Dinlemelerine "Fatura" Engeli

Fbı'ın Telefon Dinlemelerine "Fatura" Engeli

ABD'de, Federal Soruşturma Bürosu'nun (Fbı) Faturaları Geç Ödemesi Üzerine, Dinleme Yaptığı Kimi Telefon Hatlarının Kesildiği Bildirildi.

Fbı'ın Telefon Dinlemelerine
10.01.2008 22:41 | Son Güncelleme: 10.01.2008 22:41

ABD'de, Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) faturaları geç ödemesi üzerine, dinleme yaptığı kimi telefon hatlarının kesildiği bildirildi.

ABD Adalet Bakanlığı Genel Müfettişi, yaptığı soruşturma sonucunda FBI'ı, gizli operasyonlarda kullanılan paraları "kötü yönetmekle" suçladı.

Müfettiş buna örnek olarak, Yabancı İstihbarat İzleme Yasası'na (FISA) göre kurulan bir telefon dinleme hattının, zamanında ödenmeyen fatura nedeniyle kesilmesini gösterdi.

Hazırlanan denetim raporunda, ''Geç yapılan ödemeler nedeniyle telekomünikasyon şirketleri, izleme sonuçlarını FBI'a iletmek için kurulan telefon hatlarını kestiler. Bu da sonuçta kanıtların kaybolmasına neden oldu. Bir keresinde FISA'ya göre düzenlenen bir emirle istenen izleme bilgilerinin gönderilmesi, zamamında yapılmayan ödemeler nedeniyle kesildi" denildi.

Genel müfetişin sözcüsü Cynthia Schnedar, konuyla ilgili ayrıntı veremeyeceğini söyledi. Sözcü, raporun büyük bölümünün hassas polis bilgileri içerdiğini ve açıklanmadığını söyledi.

Kaynak: AA

title