'FB Maçı Şampiyonluğu Belirleme Adına Çok Önemli'

Galatasaray Kulubü Başkanı Adnan Polat, 'Fenerbahçe ile Gelecek Hafta Oynayacağımız Derbi Maçı Şampiyonluğu Belirleme Adına Çok Önemli Olacak' Dedi.

'FB Maçı Şampiyonluğu Belirleme Adına Çok Önemli'

Galatasaray Kulubü Başkanı Adnan Polat, "Fenerbahçe ile gelecek hafta oynayacağımız derbi maçı şampiyonluğu belirleme adına çok önemli olacak" dedi.

Takımının İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u 3-0 mağlup ettiği karşılaşmanın çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Başkan Polat, "Bugün burda kazanmamız gereken bir maç vardı ve kazanmasını bildik. Ancak ben burdan bugün açıklamayı yapmak istiyorum. MHK'ya bir uyarıda bulunmak istemiyorum. Futbolcularımız artık sahada dövebilirler. Şimdiye kadar oyuncularımız tekme, tokat, diz her türlü fiziki müdahaleye maruz kaldı. Maçtan sonra soyunma odasına girdiğimde Lincoln'ün halini görmeniz gerekiyordu. İçim sızladı" diye konuştu. Polat, Fenrebahçe ile pazar günü oynayacakları karşılaşmanın şampiyonluğu belirleme adına çok önemli olacağını kaydetti.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulubü Başkanı Göksel Gümüşdağ da, Galatasaray'ın gücünün belli olduğunu belirterek, "Bu akşam yediğimiz ilk golde faul vardı. Tekrarını görmek gerekiyor" dedi.

Öte yandan Galatasaraylı futbolcular şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlediklerini ve haftaya oynanacak Fenerbahçe maçından da üç puanla ayrılmak istediklerini söylediler.

Kaynak: CHA