Fb'li Kazım: "Kazanarak Geri Dönmek İstiyoruz"

Fenerbahçeli Futbolcu Kazım Kazım, Avrupa Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final Rövanşında Londra'ya Galibiyet İçin Geldiklerini Söyledi.

Fb'li Kazım:

Fenerbahçeli futbolcu Kazım Kazım, Avrupa Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final rövanşında Londra'ya galibiyet için geldiklerini söyledi.

Stamford Bridge Stadı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fenerbahçeli futbolcu, İstanbul'da ilk maçta elde ettikleri 2-1'lik skorun kendilerine nasıl bir avantaj sağladığı sorusuna, ''Chelsea iyi bir takım. Bizim belki bir derece bile olsa onlardan daha iyi avantajımız var. İyi motive olarak yapmamız gereken neyse onu yapmamız lazım'' diye konuştu.

Chelsea'nin yarınki maç öncesi, geçen hafta Premier Lig'de Manchester City karşısında bazı as oyuncularını oynatmayarak dinlendirdiği, Fenerbahçe'nin ise Kayserispor karşısında as futbolcularıyla mücadele ettiği ifade edilerek yöneltilen, ''Bu durum bir avantaj veya dezavantaj sağlar mı? sorusuna Kazım, ''Chelsea kadrosu geniş ve büyük bir takım. Onlar bu kadroya sahip oldukları için bazı oyuncularını dinlendirmişlerdir. Biz tam kadro ile çıktık. Ama yarın çok önemli bir maç. Oyuncular dinlenmiş olsa da olmasa da, herhangi bir avantaj veya dezavantaj olmaz'' yanıtını verdi.

Fenerbahçeli futbolcu, Arsenal taraftarı olduğu hatırlatılarak, ''Londra'da Chelsea'yi yenmek için burada bulunmak nasıl bir duygu'' sorusunu, ''Arsenal taraftarı olmam şahsi bir şey. Önemli olan Fenerbahçe'nin Chelsea'yi yenmesidir. Buraya iyi oynamaya geldik. Kazanarak geri dönmek istiyoruz. Buraya beraberlik için gelmedik'' diye yanıtladı.

Kazım, bir soru üzerine ailesi için yarınki maça 40 bilet aldığını belirtti.

Türk vatandaşı olarak Kazım Kazım ismini alan sarı-lacivertli futbolcu, bir İngiliz gazetecinin ''Hangi isimle çağrılmak istersiniz'' sorusuna, ''Colin Kazım Richards'' yanıtını verirken, Kazım, daha sonra yaptığı açıklamada, ''Kazım Kazım ismi daha fazla oynayabilmem için bana daha fazla şans veriyor'' dedi.