Fazıl Say: Ülkemi Terk Ediyorum

Fazıl Say: Ülkemi Terk Ediyorum

Milli Piyanistimiz Fazıl Say İslamcıların Aşırı Güç Kazandığını, Bakan Eşlerinin Türbanlı Olduğunu ve Artık Bir Türkiye Rüyasının Kalmadığını Öne Sürerek Ülkeyi Terk Edebileceğini Açıkladı.

Fazıl Say: Ülkemi Terk Ediyorum

BÜYÜK YETENEK MİLLİ PİYANİSTİMİZ FAZIL SAY İSLAMCILARIN AŞIRI GÜÇ KAZANDIĞINI, BAKAN EŞLERİNİN TÜRBANLI OLDUĞUNU VE ARTIK BİR TÜRKİYE RÜYASININ KALMADIĞINI ÖNE SÜREREK ÜLKEYİ TERK EDEBİLECEĞİNİ AÇIKLADI.

Say Paris'te, Almanya'da yayımlanan sol-liberal eğilimli 'Süddeutsche Zeitung' gazetesinin bir sorusu üzerine 'Türkiye rüyalarımız kısmen öldü. Tüm bakan eşleri türban takıyor. İslamcılar zaten kazandı. Biz yüzde 30, onlar ise yüzde 70. Başka yere taşınmayı düşünüyorum' dedi.

Avrupa Komisyonu tarafından 2008 yılı kültürlerarası diyalog elçisi olarak görevlendirilen Say 'Hemen değil ama, ileride Türkiye'den ayrılmayı düşünüyorum. Biz artık azınlıkta kaldık, dışlanıyoruz. Çankaya'daki davete bile beni çağırmadılar. Böyle giderse, bir kızım var, onu da alır yurtdışına giderim.' diyerek karamsarlığını dile getirdi.

Kaynak: Gecce