Fatsa'da Bale Gösterisi
Haberler » Güncel » Haber

Fatsa'da Bale Gösterisi

Ordu'nun Fatsa İlçesinde Yapılan Bale ve Dans Gösterisi Beğeniyle İzlendi.

Fatsa'da Bale Gösterisi

Ordu'nun Fatsa ilçesinde yapılan bale ve dans gösterisi beğeniyle izlendi.

Dumlupınar Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen bale ve dans gösterisi renkli görüntülere sahne oldu. Fatsa Özel Sevgi Kültür ve Sanat Evi tarafından organize edilen gecede bale ve dans gösterilerinin yanı sıra gitar, keman, piyano ve bağlama ile müzik ziyafeti verildi. Gecenin ilk etkinliğinde Zeynep Sude Yeşiltaş isimli öğrenci, "Atatürk neler yapmadı ki" isimli şiiri okudu. Daha sonra öğrenciler bale gösterisi ile seyircilerin karşısına çıktı. Yüsra Canik ve arkadaşlarının yaptığı bale gösterisini

tribünden kamerayla dakika dakika kaydeden annesi Neziye Canik, ilginç bir görüntü oluşturdu. 10 yıldır kızının her bale gösterisini kendisinin çektiğini söyleyen Neziye Canik, "Bu iş erkeklerin yaptığı bir iş ama kızımı benden başka çekecek kimsemiz olmadığı için ben görüntülüyorum" dedi.

Gecede Ticaret Lisesi Bilgisayar Öğretmeni Emre Bilginç ile Atatürk Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi rehber öğretmeni çaça ve vals dansı yaptılar. Gecede öğrenciler gitar, keman ve bağlama eşliğinde şarkı ve türkü söylediler. Gece piyano gösterisi ile sona erdi.

(MY-SA-MEF-Y)