Fatma Sibel Yüksek, 'Şüpheli' Olarak İfade Verdi
Haberler » Güncel » Haber

Fatma Sibel Yüksek, 'Şüpheli' Olarak İfade Verdi

'Ergenekon' Davasının Tutuklu Sanıklarından 'Açık İstihbarat' Adlı İnternet Sitesinin Sahibi Halil Behiç Gürcihan'ın Nişanlısı Fatma Sibel Yüksek, Soruşturma Kapsamında 'Şüpheli' Olarak İfade Verdi.

Fatma Sibel Yüksek, 'Şüpheli' Olarak İfade Verdi

''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıklarından ''açık istihbarat'' adlı internet sitesinin sahibi Halil Behiç Gürcihan'ın nişanlısı Fatma Sibel Yüksek, soruşturma kapsamında ''şüpheli'' olarak ifade verdi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne avukatıyla birlikte gelen Fatma Sibel Yüksek'in ifadesi, ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet savcılarından Ercan Şafak tarafından alındı.

Yüksek, adliyeden ayrılırken basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün ifadesine başvurulması amacıyla kendisini davet ettiğini ve polislerin telefonla arayarak bu daveti bildirdiğini söyledi.

Yüksek, ''Gözaltı uygulamalarını düşündüğümüzde medeni bir noktaya geliyor olmamız açısından bu davet bizler için önemlidir'' dedi.

Bir sayfa kadar ''şüpheli'' olarak ifadesinin alındığını, kendisine telefon konuşmalarının sorulduğunu anlatan Yüksek, ''telefon konuşmalarının hukuki delil teşkil edip etmeyeceğinin belli olmadığı bir ortamda cevap vermek istemediğini, bunların delil olmayacağını belirterek somut 3-4 soruya cevap verdiğini'' dile getirdi

Yüksek, ''Ergenekon'' soruşturmasıyla ilgili bazı kişileri tanıyıp tanımadığının da sorulduğunu kaydetti.