Fatih Terim'in Maç Sonu Değerlendirmeleri

Milli Takımlar Teknik Direktörü Maç Sonu Değerlendirmelerini Paylaştı.

Fatih Terim'in Maç Sonu DeğerlendirmeleriMilli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, ''Lig sonunda konsantre olmak zordur, ama herkes görevini en iyi şekilde yapmaya çalıştı'' dedi.

Fatih Terim, Azerbaycan Milli Takımı ile yapılan özel maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, güzel bir maç olduğunu ve iyi bir mücadele sergilediklerini söyledi.

Tüm oyuncularının uzun zamandır biraradaymış gibi uyumlu bir oyun sergilediklerini ifade eden Terim, kimi futbolcularını Fransa maçı için oynatmadığını, kimilerine ise az şans verdiğini bildirdi.

Azerbaycan'ın savunma ağırlıklı oynamasına karşın güzel bir maç çıkardıklarını vurgulayan Terim, onlara da Dünya Kupası elemelerinde başarılar dilediğini anlattı.

Kadir Has Stadı'nın muhteşem bir tesis olduğunu dile getiren Terim, şöyle konuştu:

''Akustiği, soyunma odaları ve zeminiyle gerçekten muhteşem bir stat. Biraz geri gidersek Anadolu'da böyle bir stadı hayal edemezdik. Seyirciler stadı doldurdu. Herşey dört dörtlüktü. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur'a teşekkür ederim. Başkanımızla ve yönetim kurulumuzla görüşmedik ama Kadir Has Stadı her zaman aklımızda olacak.''

Terim, her maça ciddiyetle çıkılması gerektiğine de dikkati çekerek, özellikle milli takımdaki futbolcuların bu ilkeyi çok iyi bildiklerini kaydetti.

Oyuncularını sergiledikleri futbol nedeniyle kutladığını belirten Terim, ''Lig sonunda konsantre olmak zordur, ama herkes görevini en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Ufak tefek arızaları olan futbolcuları doktor raporu doğrultusunda geri göndereceğim'' dedi.

Azerbaycan Milli Takımı Teknik Direktörü Berti Vogts ise oyuna iyi başlamalarına karşın kaleye yaklaşamadıklarını vurguladı. Topla çok oynadıkları için rakibe olanak yarattıklarını dile getiren Vogts, ' 'Türk Milli Takımı'nı tebrik ediyorum. Bu statta oynamak bize büyük bir lezzet verdi. Bizi burada bir dost gibi kabul ettiler'' diye konuştu.

Kaynak: AA