Fatih Terim, Futbolcularla Arasına Mesafe Koydu

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in antrenman ve kamplardaki babacan tavrı değişti. Terim, artık oyuncularıyla daha mesafeli oluyor.

2018 Dünya Kupası elemelerinde cumartesi günü Kosova'yı ağırlayacak olan A Milli Takımımız, Antalya'daki hazırlıklarını sürdürüyor.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim önceki akşam gerçekleşen antrenmanda savunma, orta saha ve hücum oyuncularına sık sık uyarılarda bulundu. Hasan Ali Kaldırım'a, "Topu illa kanattan içeriye kesmek zorunda değilsin. Belki içerideki oyuncu daha pozisyonunu almadı. Gördük işte, bekle geriye dön veya topa bas rakip defans şaşırsın. orta için uygun pozisyonu bekleyelim" diye konuştu.

"ORTA ALANDA YAPILAN HATALARI AFFETMEZLER"

Orta saha oyuncularını atağa çıkarken yapılan hatalar konusunda uyaran Terim, "Büyük takımlar özellikle orta alanda yapılan hataları affetmezler. Bir daha böyle basit hatalar yapmayın" ifadelerini kullandı. Fatih Terim, hücum oyuncularının da dikkatini çekti. Ay-yıldızlı teknik adamın, oyuncularından topu önce merkeze daha sonra kenarlara oynamalarını istediği gözlendi.

TERİM DEĞİŞTİ

Milliyet'in haberine göre Fatih Terim'in, Antalya'daki hazırlıklar sırasında sergilediği değişim de gözlerden kaçmadı. Antrenmanlar ve kamplarda oyuncularına karşı genelde babacan yaklaşımıyla tanınan Terim, Antalya'da uyarılarıyla dikkat çekiyor. Başarılı hocanın oyuncularıyla daha mesafeli olması kampın en önemli detayları arasında yer alıyor.