Fatih'teki Medical Park Hastanesi'nde Çıkan Yangın Paniğe Neden Oldu (2)

Fatih'teki Medical Park Hastanesi'nde Çıkan Yangın Paniğe Neden Oldu (2)

Fatih'teki Medical Park Hastanesi'nde Çıkan Yangın Paniğe Neden Oldu. Çıkış Nedeni Bilinmeyen Yangın Nedeni ile Hastane Binası Kısa Sürede Dumanlarla Kaplandı. Çok Sayıda Hasta, Sedyeler ve Yattıkları Yataklarla Dumanlar Arasında Tahliye Edilerek Bahçeye Çıkarıldı. Dumandan 30 Kişinin Etkilendiği Öğrenildi.

Fatih'teki Medical Park Hastanesi'nde Çıkan Yangın Paniğe Neden Oldu (2)

Fatih'teki Medical Park Hastanesi'nde çıkan yangın paniğe neden oldu. Çıkış nedeni bilinmeyen yangın nedeni ile hastane binası kısa sürede dumanlarla kaplandı. Çok sayıda hasta, sedyeler ve yattıkları yataklarla dumanlar arasında tahliye edilerek bahçeye çıkarıldı. Dumandan 30 kişinin etkilendiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Kıztaşı Mahallesi Horhor Caddesi üzerindeki 5 katlı hastanenin 2. katında bilgisayarların bulunduğu kısımda elektrik kontağı nedeniyle yangın çıktı. Odadan yükselen duman kısa sürede binayı sardı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. İtfaiye müfrezesinin hastanenin karşısında olması büyük bir faciayı önledi.

Hastaların bir kısmı itfaiyenin merdiveniyle, bir kısmı ise hastane personeli tarafından bahçeye taşınarak tahliye edildi. Olay nedeniyle hastanede panik yaşandı. Dumandan etkilenen yatalak hastalar, yaklaşık 15 dakika yerde yattı. Hastane bahçesine sığmayan yaralılardan bir kısmı ise, hastanenin yanındaki parktaki bankların üzerine yatırıldı. Duman nedeniyle 30 hastanın etkilendiği öğrenildi.

Yangın nedeniyle hastaneyi duman kapladığını belirten görgü tanıkları, "Oluşan duman bütün binayı sardı. Yatalak hastaları itfaiye ve sağlık ekipleri dışarı çıkardı" şeklinde konuştu.

Dumandan etkilenip, dışarı çıkartılan hastalar, duman tahliyesinin ardından tekrardan hastaneye alındı.

Kaynak: CHA