Fatih'te Maskeli Hırsızlara Alarm Engeli...iş Yerine Giren Soyguncular Güvenlik Kamerasında

Fatih'te Maskeli Hırsızlara Alarm Engeli...iş Yerine Giren Soyguncular Güvenlik Kamerasında

Fatih'te maskeli hırsızlara alarm engeli...İş yerine giren soyguncular güvenlik kamerasında İş yerine giren soyguncular amaçlarına ulaşmadan uzaklaştıİSTANBUL - Fatih'te bir işyerine cam kapıyı kırarak giren maskeli hırsızlar alarmın çalması üzerine olay yerinden kaçtı.

Fatih'te Maskeli Hırsızlara Alarm Engeli...iş Yerine Giren Soyguncular Güvenlik Kamerasında

Fatih'te maskeli hırsızlara alarm engeli...İş yerine giren soyguncular güvenlik kamerasında
İş yerine giren soyguncular amaçlarına ulaşmadan uzaklaştı

İSTANBUL - Fatih'te bir işyerine cam kapıyı kırarak giren maskeli hırsızlar alarmın çalması üzerine olay yerinden kaçtı. Hırsızların iş yerinin camını kırarak içeri girdikleri ve alarmın çalması üzerine kaçtıkları anlar güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.
Olay, saat 04.15 sularında Fatih Azimkar Sokak'taki bir iş yerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, maskeli 4 hırsız iş yerinin bulunduğu sokağı arabayla gezerek kolaçan etti. Kimsenin olmadığından emin olan hırsızlar giyim mağazasının bodrum katının cam kapısını kırarak içeri girdi. Kapıyı kırdıktan sonra iş yerinin kasasını ve çekmecelerini karıştıran hırsızlar, alarmın çalması ve üst kattan otel çalışanlarının durumu fark etmesi üzerine geldikleri araca binerek olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, iş yerinde delil ve güvenlik kamerası çalışması yaptı.
Polis ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.
"Hırsızlık girişimi güvenlik kamerasına yansıdı"
Hırsızlık amacı ile iş yerine gelen ve alarmın çalması üzerine amaçlarına ulaşamadan olay yerinden kaçan hırsızlar güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Güvenlik kamerasında hırsızlar, sokağa gelerek iş yerinin önünde duruyor. 4 hırsızdan ikisi araçtan inerek iş yerinin cam kapısını kırıyor. Daha sonra iş yerindeki kasa ve çekmeceleri karıştıran hırsızlar alarmın çalması üzerine geldikleri araca binerek olay yerinden kaçıyor.
"Yüzlerinde maske vardı"
İş yeri sahibi İbrahim Halil Kurtuluş, "Dün gece saat 04.30 sıralarında beyaz bir araçla gelip dükkanımın önünde durarak dükkanımın kapısını patlatıyorlar. İçeri giriyorlar ve alarmın çalmasıyla ve otel çalışanlarının soyguncular kaçıp gidiyor. İçeriden bir telefon alıyorlar. Alarm çalınca paniğe kapılıyorlar. Öğrendiğime göre geldikleri araba da çalıntıymış. Gelen kişilerin yüzleri maskeliydi. Eldivenleri vardı. Alarm olmasıydı dükkanımı da boşaltabilirdiler. Buralarda bu tür olaylar sürekli yaşanıyor. Özellikle gece vakitlerinde bu bölgede güvenliğin daha da arttırılmasını istiyoruz. Hırsızların biran önce bulunmasını istiyorum. Şikayetçiyim" dedi.

Kaynak: İHA