Fatih'te Çökme Tehlikesi Nedeniyle İki Bina Boşaltıldı

Fatih'te Çökme Tehlikesi Nedeniyle İki Bina Boşaltıldı

Fatih'te İki Binanın Birbirinden Ayrılması ve Binalarda Çatlaklar Oluşması Nedeniyle Korku Dolu Anlar Yaşandı. Belediye Ekipleri, Çökme Tehlikesine Karşı İki Binayı da Boşalttı.

Fatih'te Çökme Tehlikesi Nedeniyle İki Bina Boşaltıldı

Fatih'te iki binanın birbirinden ayrılması ve binalarda çatlaklar oluşması nedeniyle korku dolu anlar yaşandı. Belediye ekipleri, çökme tehlikesine karşı iki binayı da boşalttı.

Edinilen bilgiye göre, Hırka-i Şerif Camii Caddesi Mütercim Asım Sokak'ta bulunan 4 katlı binanın arka cephesinde çatlaklar oluştu. Gece boyunca küçük çaplı sarsıntıların meydana gelmesi üzerine, binada oturan vatandaşlar durumu belediye yetkililerine bildirdi. Çatlaklar nedeniyle, iki bitişik bina birbirinden ayrılırken, binalarda hasar oluştuğu gözlendi. Olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Belediye ekipleri, binanın çökme tehlikesine karşın vatandaşları uyararak tahliye çalışması

başlattı. Bina sakinleri, evlerine girerek değerli eşya ve kıyafetlerini alarak dışarı çıktı. Boşaltılan binaların karşısında bulunan esnaflardan İbrahim Demirci, "Binada dün gece 3'te sarsıntılar yaşandı. Bina, yanındaki binadan ayrıldı. Daha sonra binada çatlaklar oluştu. Binanın temeli sağlam değil. Altında su olduğu söyleniyor. Bina içinde ve yan binadaki aileler dışarı çıkartıldı. Şu an binada kimse yok" dedi.

Çatlakların oluştuğu binadan yaşayan 3 aileden birinin ferdi olan Mahmut Şahinoğlu ise, binadan gelen sesler ve küçük çaplı sarsıntılar nedeniyle binayı boşalttıklarını söyledi.

Belediye ekipleri, boşaltılan iki binanın kapısına mühür vururken, incelemenin ise yarın başlatılacağı öğrenildi.

(AU-CİN-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA