Fatih Erbakan Bursa'da Düzenlenen İftar Programına Onur Konuğu Oldu

Fatih Erbakan Bursa'da Düzenlenen İftar Programına Onur Konuğu Oldu

Necmettin Erbakın’ın oğlu Muhammed Ali Fatih Erbakan, Erbakan Vakfı Bursa Şubesinin düzenlemiş olduğu iftar programına onur konuğu olarak katıldı.

Fatih Erbakan Bursa'da Düzenlenen İftar Programına Onur Konuğu Oldu
05.07.2015 00:03 | Son Güncelleme: 05.07.2015 00:03

Necmettin Erbakın'ın oğlu Muhammed Ali Fatih Erbakan, Erbakan Vakfı Bursa Şubesinin düzenlemiş olduğu iftar programına onur konuğu olarak katıldı.

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Muhammed Ali Fatih Erbakan, Erbakan Vakfı Bursa Şubesinin Bursa Atlı Spor Kulübünde düzenlemiş olduğu iftar programına onur konuğu olarak katıldı. İftardan sonra yapılan duaların ardından konuşan Erbakan, bugünkü buluşmanın en büyük hayırlara ve bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını temenni etti. Asrın cihad lideri Erbakan Hocanın vakfının programında Milli Görüşçülerler bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Erbakan, "Allah, bu Ramazan ayının İslam aleminin, müslümanların sıkıntılar içerisinde, zulüm altında savaşlar, göz yaşı ve kan içerisinde geçirdiği son Ramazan olmasını nasip etsin. Gerçek Ramazan Bayramlarına ulaşmayı, bundan sonraki ramazanlarda ve bayramlarda İslam birliğinin kurulmuş olmasını, adil bir dünyanın kurulmuş olmasını nasip eylesin inşallah. Milletimizin ve bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olacak Milli Görüşün temel projelerini, ilmi olarak çalışmak aslına sadık kalarak güncellemek bunları yapacağı konferans ve yayınlarla bütün milletimize ve insanlığa ulaştırmak yani tebliğinin yapmak Erbakan Vakfımızın asli görevidir. Erbakan Vakfı sadece ilmi çalışmalar yapmak için, konferanslar düzenlemek için değil aynı zamanda cihad etmek içindekurulmuş bir vakıftır ve bir cihad kuruluşudur. Erbakan Vakfı aynı Erbakan Hocamız gibi şerri durdurmak, şerri önlemek hayra motor olmak, hayrı yaygınlaştırmak için kurulmuştur. Vakfımız aynı Erbakan hoca gibi ifsadı önlemek, ifsada set çekmek bunun yerine islahı gerçekleştirmek için kurulmuştur. Vakfımız aynı hocamız gibi kuvvetin değil, hakkın üstün tutulduğu bir dünyanın kurulması için çalışmak üzere kurulmuş bir vakıftır. Cenab-ı Allah yapacağımız çalışmalarda bize yardımcı olsun. Eksiklerimizi tamamlasın bize en büyük muvaffakiyetleri en büyük zaferleri inşallah nasip eylesin." dedi. Erbakan Vakfının kimyasını üç temel unsurun oluşturduğunu belirten Erbakan, "Bunlardan bir tanesi materyalizm yerine maneviyatçılıktır. İkincisi kuvveti üstün tutmak yerine hakkı ve haklılığı üstün tutmaktır. Üçüncüsü ise nefse esaret yerine nefis terbiyesini esas almaktır. Erbakan Vakfının kimyasını bu üç temel unsur oluşturuyor. Vakfımız kurulurken, ilk adımı atılırken Erbakan Hocamızın o meşhur temel esasını temel almıştır. Nedir o, 'İslamsız saadet olmaz' Erbakan Hocanın her fırsatta ifade ettiğiİslamsız saadet olmaz temel esasını temel alarak kurulmuş bir vakıftır. Bir diğer temel esas ise cihadsız İslam olmazdır. Bir diğer esas aldığımız madde hayat iman ve cihattır' sözüdür. " diye konuştu. İftara ayrıca vakfın mütevelli heyeti üyesi Elif Erbakan Altınöz, Refah Partisi'nin kurucu genel başkanı Ahmet Tekdal ve çok sayıda davetli ile vatandaşlar katıldı.' - BURSA

Kaynak: İHA

title