Fas Ankara Büyükelçisi Aouad: Bizimkiler de Burayı Görsünler

Fas Ankara Büyükelçisi Aouad: Bizimkiler de Burayı Görsünler

Fas'ın Ankara Büyükelçisi Lotfi Aouad, Kayseri'den Çok Etkilendiğini ve Bu Güzel Şehri Ortaya Çıkaran Başkan Özhaseki'nin Çok Başaralı İşler Yaptığını Belirtti. Büyükelçi Aouad, "Bizim Seçilmişlerimiz de Gelsinler, Burayı Görsünler, Örnek Alsınlar." Dedi.

Fas Ankara Büyükelçisi Aouad: Bizimkiler de Burayı Görsünler

Fas'ın Ankara Büyükelçisi Lotfi Aouad, Kayseri'den çok etkilendiğini ve bu güzel şehri ortaya çıkaran Başkan Özhaseki'nin çok başaralı işler yaptığını belirtti.

Büyükelçi Aouad, "Bizim seçilmişlerimiz de gelsinler, burayı görsünler, örnek alsınlar." dedi.

Ticaret Ataşesi Nureeddine Fassi ile birlikte Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Büyükelçi Lotfi Aouad, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi makamında ziyaret etti.

Konuk büyükelçi ve beraberinde bulunanları, başkanlık makamında kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, konuklarını Kayseri'de görmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Başkan Özhaseki, kısa bir süre önce işadamlarıyla birlikte Fas'a gittiklerini ve çeşitli incelemelerde bulunduklarını kaydederek, "Fas ve Türkiye, ortak tarihi geçmişe sahip iki ülke. Ekonomik ve sosyal yönden ilişkileri geliştirmek büyük önem taşıyor." diye konuştu.

Başkan Özhaseki, uzaklık kavramının değiştiğini ve en uzak noktalara bile artık kısa sürelerde gidilebildiğinin altını çizerek, "İşadamlarımız artık yatırım yapacakları yerlerin uzaklığını problem etmiyor. Hammaddeyi, pazarı araştırıyor. Ortak kültüre sahip olduğumuz Fas ile bu yönde girişim yapılabilir." şeklinde konuştu.

Büyükelçi Aouad da belediye binasına gelmeden önce Kayseri'de küçük bir gezi yapma imkanı bulduklarını kaydederek, "Kayseri güzel ve temiz bir şehir. Gördüklerimizden oldukça etkilendik. Kayseri'nin altyapısı gelişmiş, ekonomik gelişmişlik ve mimari yapı oldukça dikkat çekici. Ümit ederim, bizim ülkemizdeki seçilmişler de buraya gelerek belediyecilik alanında dersler alırlar ve bunları kendi şehirlerinde uygularlar, bu şehrin yöneticisini tebrik ediyorum." diye konuştu.

İki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine önem verdiklerini ve bu çerçevede Kayserili işadamlarıyla çeşitli görüşmeler yapacaklarını belirten Aouad, "Bu çalışmalardan sonra iki ülke arasında gerçekleştirilecek ekonomik işbirlikleri için alt yapının ne kadar hazır olduğu daha iyi anlaşılacak." şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda, Başkan Özhaseki, günün anısına konuk Büyükelçi Aouad'a, üzerinde Osmanlı motifleri bulunan el işleme cam vazo hediye etti.

Kaynak: CHA