FARUK ECZACIBAŞI HABERLERİ

FARUK ECZACIBAŞI HABERLERİ

Faruk Eczacıbaşı haber, Faruk Eczacıbaşı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Faruk Eczacıbaşı - 27.12.2014
Türk Voleybolunun Efsane İsmi Cengiz Göllü Anıldı
Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı ise, Eczacıbaşı'nın spor hikayesinin başında Cengiz ağabey vardı.
Faruk Eczacıbaşı - 27.12.2014
Cengiz Göllü, Eczacıbaşı Kulübü'nde Anıldı
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mutlugil: "Acımız çok büyük. Cengiz Göllü'nün Türk voleyboluna çok büyük emeği var" Eczacıbaşı Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı: "Eczacıbaşı'nın spor hikayesinin başında Cengiz ağabey vardı"
Faruk Eczacıbaşı - 22.12.2014
Cengiz Göllü Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
Cengiz Göllü Voleybol Salonu'ndaki törene, Göllü'nün eşi Hümeyra Göllü, kızları Arzu Göllü ve Emel Usul'un yanı sıra Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, Bursa Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, voleybolcular ve çok sayıda spor sever katıldı.
Faruk Eczacıbaşı - 1.12.2014
Bilgi Toplumu Enstitüsü, Brookings'le Ortak Proje Üretecek
Bu iş birliği, İstanbul'a gelen Brookings Institution Teknoloji İnovasyonu Merkezi Başkanı Prof. Dr. Darrell West, TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül tarafından açıklandı.
Faruk Eczacıbaşı - 1.12.2014
Tbv-Turkcell Bilgi Toplumu Enstitüsü, Brookings'le Ortak Proje Üretecek
Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, Bilgi Toplumu Enstitüsü'nde, Brookings iş birliğiyle teknoloji inovasyonu alanında gündem belirleyecek çalışmalar üretileceğine inandıklarını belirtti. Sevilengül, şunları da kaydetti: "Teknoloji tutkunlarını ve bu alanda çalışan tüm profesyonelleri önümüzdeki dönemde Brookings'in katkısıyla BTE'de gerçekleştireceğimiz müşteri odaklı inovasyon ve trendler ve Bağlantılı Yaşam konulu konferanslar dizisini takip etmeye davet ediyoruz. Birlikte her gün daha iyiye hedefiyle çıktığımız bu yolculukta, müşterilerimiz teknoloji alanındaki tüm yeniliklerin ve uluslararası iş birliklerinin arkasında Turkcell markasını görmeye devam edecek." TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı da "Artık insanlar arası, şirketler arası, uluslararası mesafeler yakınlaştı.
Faruk Eczacıbaşı - 14.11.2014
Uluslararası IBM Gönüllüleri, İnovasyon İçin Türkiye'deydi
IBM Türk Genel Müdürü Isabel Gomez Cagigas, Türkiye'nin refahı, sürdürülebilir büyümesi ve Türk iş dünyasının dünya ile rekabet edebilir hale gelmesi için kritik önem taşıyan konuların başında inovasyon geldiğini belirterek: "Öte yandan, inovasyon artık izole edilmiş laboratuvarlarda, sadece bilim adamları tarafından gerçekleştirilmiyor. Toplumun tüm kesimlerinin inovasyonu benimsediği, iş dünyası-üniversite işbirliğinin arttığı ülkelerin ekonomik başarılarının hızla arttığı görülüyor. IBM Türk olarak, inovasyona değer veren diğer paydaşlarımızla; birlikten kuvvet doğar felsefesiyle ve IBM gönüllüleri aracılığıyla inovasyon için güçbirliğinin stratejik temellerini atıyoruz" dedi. TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilgi Toplumu, Bilgi İletişim Teknolojileri ve İnovasyon Komisyonu Başkanı Esin Güral Argat, TBV Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, TÜRKONFED Genel Sekreteri Arda Batu, Kadir Has Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.
Faruk Eczacıbaşı - 2.9.2014
21. Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması
Yarışmacı adaylarının eserlerini 1 Ekim 2014 tarihine kadar internet üzerinden teslim edebileceğini de dile getiren Halıcı, jürinin ilk değerlendirmesiyle belirlenecek 10 finalistin eserlerinin halk oylamasına açılacağını kaydetti.  Halıcı, 6 Kasım'da Congresiumda yapılacak final gecesinde yarışmacıların, jüri ve izleyiciler önünde canlı performans sergileyeceklerini de ifade ederken, derece alan yarışmacılara teknolojik ürünler ve müzik yazılımlarının hediye edileceğini bildirdi.  Attila Özdemiroğlu'nun başkanı olduğu yarışma jürisinde, Garo Mafyan, İzzet Öz, Borga Parlar, Hakan Özer, Şeref Oğuz, Mehmet Okonşar, Faruk Eczacıbaşı ve Emrehan Halıcı yer alıyor.
Faruk Eczacıbaşı - 5.8.2014
21. TBD - Halıcı Bilgisayarla Beste Yarışması Başlıyor!
Yarışmaya katılacak eserlerin sözsüz olması, süresinin 3-4 dakika arasında kalması ve akustik/elektronik bir çalgı ve/veya insan sesi kullanılması gibi koşullar dikkat edilecek hususlar arasında. Derece alan yarışmacılara teknolojik ürünler ve müzik yazılımları hediye edilecek. Attila Özdemiroğlu'nun başkanı olduğu yarışma jürisinde, Garo Mafyan, İzzet Öz, Borga Parlar, Hakan Özer, Şeref Oğuz, Mehmet Okonşar, Faruk Eczacıbaşı ve Emrehan Halıcı yer alıyor.
Faruk Eczacıbaşı - 10.6.2014
ZEISS, Göz Doktorlarını İstanbul'da Buluşturuyor
Türkiye'nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell ve Türkiye Bilişim Vakfı el ele vererek ülkemizi bilgi toplumuna dönüştürme yolunda önemli bir adım olan Bilgi Toplumu Enstitüsü'nü hayata geçirdi. Merkez binası Karaköy'de yer alan Bilgi Toplumu Enstitüsü'nün açılışı Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve TBV Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı tarafından yapıldı.
Faruk Eczacıbaşı - 2.6.2014
Türkiye, Venedik Mimarlık Bienali'nde
KALICI MEKANI SAĞLAYAN KİŞİ VE KURUMLAR Venedik Bienali, dönüşümlü olarak hayata geçirilen sanat ve mimarlık sergilerinin yanı sıra, prestijli Venedik Film Festivali'ni de barındırıyor. Sanat bienali iki yıl arayla tek sayıyla biten yıllarda yapılırken, mimarlık bienali ise çift sayıyla biten yıllarda yapılıyor. Türkiye'nin Venedik Bienalleri'nde kalıcı bir mekanda yer almasını sağlayan kişi ve kurumlar, Akbank, Mehveş-Dalınç Arıburnu, Nezih Barut, Ali Raif Dinçkök, Vuslat Doğan Sabancı, Füsun-Faruk Eczacıbaşı, Oya-Bülent Eczacıbaşı, Enka Vakfı, Nesrin Esirtgen, Eti Gıda San.
Faruk Eczacıbaşı - 2.6.2014
İlk Kez Venedik Mimarlık Bienali'ne Katılan Türkiye, Kendi Pavyonunda Boy Gösterecek
Türkiye'nin Venedik Bienalleri'nde kalıcı bir mekanda yer almasını sağlayan kişi ve kurumlar, Akbank, Mehveş-Dalınç Arıburnu, Nezih Barut, Ali Raif Dinçkök, Vuslat Doğan Sabancı, Füsun-Faruk Eczacıbaşı, Oya-Bülent Eczacıbaşı, Enka Vakfı, Nesrin Esirtgen, Eti Gıda San.
Faruk Eczacıbaşı - 27.5.2014
Türkiye Girişimcilik Vakfı Kuruldu
Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, üniversite gençlerini hedef kitle olarak belirlediklerini belirterek, şunları kaydetti: "Zaman içerisinde katıldığım etkinliklerde ve yaptığım konuşmalarda gençlerin girişimciliğe ilgi duyduğunu, bizim gibi rol-modellerle tanışmanın onlar için önemli bir adım olduğunu da gördüm. Genç insanların girişimci olmayı düşünmelerinde, ailede girişimci olmasının önemi büyük. Girişimciliğe yatkın insanları, rol-modellerle buluşturma fikri işte tam bu noktada doğdu."  Afra, Türkiye Girişimcilik Vakfının dünyada bir ilk olduğunu anlatarak, amaçlarını, "somut proje geliştirmek değil girişimcilik fikrini yaymak" şeklinde açıkladı. Sina Afra, "Bu, kısa vadeli değil, en az 10 senelik bir program" ifadesini kullandı.  Türkiye Girişimcilik Vakfının Mütevelli Heyeti, şu isimlerden oluşuyor: "Alemşah Öztürk, Ali Can Kaya, Ali Sabancı, Alp Saul, Asuman Bayrak, Avi Alkaş, Burak Büyükdemir, Can Yücaoğlu, Christian Theisen, Coşkun Yücekök, Erdem Yurdanur, Erol Bilecik, Faruk Eczacıbaşı, Fevzi Güngör, Google Türkiye, Gökhan Uğur Bağcı, Gülden Yılmaz, Hakan Baş, Joachim Behrendt, Murat Özyeğin, Nevzat Aydın, Orkun Tekin, Önder Öztarhan, Sedat Kapanoğlu, Sedef Orman, Serdar Urçar, Sıdıka Baysal Hatipoğlu, Sina Afra, Burak Divanlıoğlu, Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, Şevket Başev, Ümit Boyner, Yomi Kastro.
Faruk Eczacıbaşı - 23.5.2014
Eczacıbaşı Teknik Direktörü Caprara: "Eczacıbaşı'nın Kariyerimde Önemli Bir Yeri Olacak"
Türk kadın voleybolunun şampiyonluk rekortmeni ve yeni sezona dünya çapında yıldızları kadrosuna katarak giren Eczacıbaşı VitrA'nın yeni antrenörü İtalyan Giovanni Caprara, Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı ve yönetimle tanıştı.
Faruk Eczacıbaşı - 23.5.2014
Tüsiad Başkanı Yılmaz: Sosyal Medya Vazgeçilmez
TÜSİAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Aslı Tunç dergi için kaleme aldığı makalesinde demokrasi sosyal medya ilişkisini değerlendirdi. Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Sevda Alankuş ise makalesinde Türkiye'deki "bölünmenin sosyal medyada da görüldüğünü" ifade ederek, nefret söylemi ve etik ihlallere vurgu yaptı. Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı dergiye verdiği söyleşide "interneti özgür olan ülke ekonomileri zenginleşirken, direnç gösteren ülkelerin ekonomisinin geride kaldığı" görüşünü savundu.
Faruk Eczacıbaşı - 21.5.2014
Eıs Eczacıbası Ilac, Sınaı ve Fınansal Yatırımlar Sanayı ve Tıcaret A.s. Sgbf-Sermayeye Dolaylı Yol
KAP:EIS ECZACIBASI ILAC, SINAI VE FINANSAL YATIRIMLAR SANAYI VE TICARET A.S. / ECILC [] SGBF-SERMAYEYE DOLAYLI YOL
Faruk Eczacıbaşı - 21.5.2014
Eıs Eczacıbası Ilac, Sınaı ve Fınansal Yatırımlar Sanayı ve Tıcaret A.s. Sgbf-Yonetım Kurulu Uyeler
KAP:EIS ECZACIBASI ILAC, SINAI VE FINANSAL YATIRIMLAR SANAYI VE TICARET A.S. / ECILC [] SGBF-YONETIM KURULU UYELER
Faruk Eczacıbaşı - 21.5.2014
Bilişim Sektöründe En Büyük Sorun Nitelikli İşgücü"
Pazar verilerinin açıklandığı toplantıda konuşan Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı kamu verisinin şeffaf ve herkese açık olması gerekliliğini vurgulayarak, "Klasik deyiştir: Ölçmeden bilemezsin.
Faruk Eczacıbaşı - 21.5.2014
Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü, 2013 'Te Yüzde 11,3 Büyüdü
Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı da kamu verisinin şeffaf ve herkese açık olması gerektiğini vurgulayarak, "Klasik deyiştir; ölçmeden bilemezsin.
Faruk Eczacıbaşı - 18.5.2014
Bilişim İstanbul'da Konuşuldu
 Moderatörlüğünü TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cılız'ın üstlendiği "Sürdürülebilir Kalkınma için Geniş Band – STK'ların bakışı" başlıklı panelde sektör derneklerinin vizyon, potansiyel engeller ve regülasyon düzenlemelerine ilişkin talepleri dile getirildi. MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yılmaztürk, TBV Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, TEDER Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak ve YASAD Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Güneş konuşmacılar arasındaydı.
Faruk Eczacıbaşı - 14.5.2014
Vitra, Rusya'da İkinci Fabrikasını Açtı
Bölgenin Bolşevik kasabasında yapılan açılış törenine Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Adnan Aydın Sezgin, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Moskova Bölgesi Yatırım Bakanı Denis Butsayev, Serpuhov Belediye Başkanı Aleksandr Şestun ve Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB) Başkanı Naki Karaaslan katıldı.
Faruk Eczacıbaşı - 8.5.2014
'Akıllı İstanbul' İçin Yarış Başlıyor
"İSTANBUL İÇİN ÇÖZÜM DİĞER DÜNYA ŞEHİRLERİNE DE ÖRNEK OLABİLİR" TAGES'in Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Arsan İstanbul'un seçilmesiyle ilgili olarak da "Bizim şirketimiz TAGES ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu projenin ortağı. Projede İstanbul dışında Avrupa'nın 7 ayrı şehrinden kurumlar da var. Lizbon, Amsterdam, Helsinki, Manchester, Roma, Lamia, Barcelona. Bu şehirlerde de İstanbul gibi açık verilerle bir çok pilot uygulamalar ve hackathon'lar gerçekleştiriliyor. Biz de dedik ki, böyle bir projenin içinde İstanbul olmalı mutlaka. İstanbul için geliştirilen herhangi bir çözüm, dünyanın her yerinde kullanılabilecek kapasitede olabilir. Çünkü öyle karmaşık ve zor bir şehir ki... Özellikle de trafik. Bu nedenle biz ulaşım konusunu seçtik. İstanbul'da 20'den fazla araç çeşidi var. Otobüs,metrobüs, metro, deniz otobüsü, deniz taksi, taksi, tren, dolmuş, motor, vapur, funiküler, say say bitmez"dedi. "AKILLI ŞEHİRDE AMAÇ ENERJİDE TASARRUF" Açık veri ve akıllı şehir kavramlarının anlamı üzerine Leyla Arsan şunları söyledi: "Akıllı şehirler ve açık veri konusu dünyada en çok önem verilen konulardan bir tanesi. Şehirlerin artan kalabalığı ve yaşamın daha zor hale gelmesi, enerji harcamalarınınartması ile artık şehirlerin daha az enerji harcayarak, verimliliği artırarak akıllanması gerektiği gündeme geldi. Teknolojinin hızlı gelişimi de bunu daha kolay sağlayacak boyuta geldiği için Akıllı Şehir kavramı çıktı ortaya. Aslında, amaç; teknolojiyi kullanmak değil, amaç enerjiyi daha verimli kullanmak için daha akıllı hareket edebilmek ve şehirde yaşayan insanların yaşamlarını kolaylaştırmak. Bu aklı da bize teknoloji ile sağlıyor. Teknolojinin bize sağladığı aklın adı da veri olarak ortaya çıkıyor." "İSTANBUL AKILLI ŞEHİR OLABİLİR Mİ" İstanbul gerçekten 'akıllı' olabilir mi sorusuna ise Arsan şu yanıtı verdi: "İstanbul çok büyük bir şehir, çok karmaşık bir metropol. Bu nedenle bir çok uygulama geliştirilebilir ancak, gerçek anlamda akıllı olmak için başka bir yaklaşım gerekli. O da insanların akıllı olması yaklaşımı. Akıldan kastım; biri birine duyarlı, anlayışlı ve toleransı yüksek saygılı insanlar. Ancak bu insanlar akıllı bilgisayar uygulamaları kullanırsa akıllı bir şehir olabilir. Mevcut toplum yapısıyla ne yapsanız zor. Ayrıca, belediyelerin de bütünsel bir yaklaşımı olması gerekir. Eğer teknolojiyi akıllı olmak için kullanmak istiyorlarsa mutlaka şehrin dijital planının oluşturulması gerekir, bu da sosyal şehir yaşamı, mimari şehir planlaması ve sürdürülebilirlik kavramlarıyla bütünleşik bir plan olmalıdır. Belediyelerde de bu anlayışın oluşması lazım, ve en önemlisi açık zihniyet açık toplum lazım." JÜRİDE ÖNEMLİ İSİMLER Hackathon'lar, dünyada 'açık verilerin değerlendirilmesi ve yazılım geliştirmenin daha kolaylaşması ve hızla işe dönüşmesi' konusunda güçlü etkinlikler olarak öne çıkıyor. HACKATHONIST 2014 de bu nedenle Türkiye'de, özellikle bilişim sektörünü hızla ilerletecek önemli bir araç olarak görülüyor. Bu yarışma kapsamında geliştirilecek yenilikçi uygulamalarla, İstanbul ulaşımı sorunlarının çözülmesine katkı sağlayabilmesi hedefleniyor. Hayata geçirilecek yeni uygulamaların İstanbul'u 'Akıllı Şehir' olma statüsüne bir adım daha yaklaştıracağı belirtiliyor. Jüri üyeleri arasında Faruk Eczacıbaşı, Emrehan Halıcı ve Ersin Pamuksüzer de yer alıyor.
Faruk Eczacıbaşı - 7.5.2014
"Akıllı İstanbul" İçin Yazılımcıların 36 Saatlik Maratonu Başlıyor
İstanbul'un ulaşım sorununa çözüm önerileri getirmeyi hedefleyen yenilikçi fikirlerin konuşulacağı ve uygulamaların geliştirileceği "Akıllı İstanbul İçin Yazılım Maratonu" Hackathonist 2014 başlıyor. Yazılım geliştiriciler gerçek zamanlı trafik ve ulaşım verilerini kullanarak İstanbul'u "Akıllı Şehir" yapabilmek için çözüm projeleriyle zamana karşı yarışacaklar. İstanbul'da başta ulaşım olmak üzere, şehre yönelik sorunlara yeni çözümler ve fikirler geliştirmek üzere; yazılım geliştiriciler, tasarımcılar ve şehir plancıları,HACKATHONIST 2014'te bu kapsamda bir araya geliyor. Avrupa Birliği destekli CitySDK Projesi kapsamında TAGES tarafından düzenlenen İstanbul Akıllı Şehir Hackathon'u "HACKATHONIST 2014', 8-11 Mayıs 2014'te Studio-X İstanbul'da gerçekleşecek. HACKATHONIST 2014'e katılan uygulama geliştiriciler; İstanbul Ulaşım verileri, CitySDK API'ları, ImonaCloud Platformu, sensör verileri ve Microsoft tarafından sağlanan Windows 8 uygulama geliştirme araçları ile yenilikçi uygulamalar geliştirmek üzere yarışacaklar. "Akıllı Şehir' uygulamalarına yönelik bu yazılım maratonu 36 saat sürecek. Yarışma boyunca uygulama geliştiriciler, CitySDK Projesi ortağı olan İBB tarafından sağlanacak toplu ulaşım verileri ile birlikte anlık trafik verilerine de ulaşabilecekler. -"İSTANBUL İÇİN ÇÖZÜM DİĞER DÜNYA ŞEHİRLERİNE DE ÖRNEK OLABİLİR"- TAGES Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Arsan İstanbul'un seçilmesiyle ilgili olarak da "Bizim şirketimiz TAGES ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu projenin ortağı.Projede İstanbul dışında Avrupa'nın 7 ayrı şehrinden kurumlar da var. Lizbon,Amsterdam, Helsinki, Manchester, Roma, Lamia, Barcelona. Bu şehirlerde de İstanbul gibi açık verilerle bir çok pilot uygulamalar ve hackathon'lar gerçekleştiriliyor.Bizde dedik ki, böyle bir projenin içinde İstanbul olmalı mutlaka. İstanbul için geliştirilen herhangi bir çözüm, dünyanın her yerinde kullanılabilecek kapasitede olabilir. Çünkü öyle karmaşık ve zor bir şehir ki... Özellikle de trafik. Bu nedenle biz ulaşım konusunu seçtik. İstanbul'da 20'den fazla araç çeşidi var. Otobüs, metrobüs, metro, deniz otobüsü, deniz taksi, taksi, tren, dolmuş, motor, vapur, funiküler, say say bitmez" dedi. -"AKILLI ŞEHİRDE AMAÇ ENERJİDE TASARRUF"- Açık veri ve akıllı şehir kavramlarının anlamı üzerine Leyla Arsan şunları söyledi: "Akıllı şehirler ve açık veri konusu dünyada en çok önem verilen konulardan bir tanesi. Şehirlerin artan kalabalığı ve yaşamın daha zor hale gelmesi, enerji sarfiyatının artması ile artık şehirlerin daha az enerji harcayarak, verimliliği artırarak akıllanması gerektiği gündeme geldi. Teknolojinin hızlı gelişimi de bunu daha kolay sağlayacak boyuta geldiği için Akıllı Şehir kavramı çıktı ortaya. Aslında, amaç; teknolojiyi kullanmak değil, amaç enerjiyi daha verimli kullanmak için daha akıllı hareket edebilmek. Bu aklı da bize teknoloji ile sağlıyor. Teknolojinin bize sağladığı aklın adı da veri olarak ortaya çıkıyor." -"İSTANBUL AKILLI ŞEHİR OLABİLİR Mİ"- İstanbul gerçekten "akıllı' olabilir mi sorusuna ise Arsan şu yanıtı verdi: "İstanbul çok büyük bir şehir, çok karmaşık bir metropol. Bu nedenle bir çok uygulama geliştirilebilir ancak, gerçek anlamda akıllı olmak için başka bir yaklaşım gerekli. O da insanların akıllı olması yaklaşımı. Akıldan kastım; biri birine duyarlı, anlayışlı ve toleransı yüksek saygılı insanlar. Ancak bu insanlar akıllı bilgisayar uygulamaları kullanırsa akıllı bir şehir olabilir. Mevcut toplum yapısıyla ne yapsanız zor. Ayrıca, belediyelerin de bütünsel bir yaklaşımı olması gerekir. Eğer teknolojiyi akıllı olmak için kullanmak istiyorlarsa mutlaka şehrin dijital planının oluşturulması gerekir, bu da sosyal şehir yaşamı, mimari şehir planlaması ve sürdürülebilirlik kavramlarıyla bütünleşik bir plan olmalıdır. Belediyelerde de bu anlayışın oluşması lazım, ve en önemlisi açık zihniyet açık toplum lazım." -JÜRİDE ÖNEMLİ İSİMLER- Hackathon'lar, dünyada "açık verilerin değerlendirilmesi ve yazılım geliştirmenin daha kolaylaşması ve hızla işe dönüşmesi' konusunda güçlü etkinlikler olarak öne çıkıyor. HACKATHONIST 2014'de bu nedenle Türkiye'de, özellikle bilişim sektörünü hızla ilerletecek önemli bir araç olarak görülüyor. Bu yarışma kapsamında geliştirilecek yenilikçi uygulamalarla, İstanbul ulaşımı sorunlarının çözülmesine katkı sağlayabilmesi hedefleniyor. Hayata geçirilecek yeni uygulamaların İstanbul'u "Akıllı Şehir' olma statüsüne bir adım daha yaklaştıracağı belirtiliyor. Jüri üyeleri arasında Faruk Eczacıbaşı, Emrehan Halıcı ve Ersin Pamuksüzer de yer alıyor.
Faruk Eczacıbaşı - 4.5.2014
Trafiği Siz Çözün!
Bilişim ve girişim duayenleri 'En Yenilikçi Uygulamaları' seçiyor Jüri üyeleri arasında Faruk Eczacıbaşı, Emrehan Halıcı ve Ersin Pamuksüzer'in de yer aldığı HACKATHONIST 2014'ün TAGES, Studio-X İstanbul, MEG, Apps4Europe, Waag Society, Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi, ImonaCloud ve Microsoft tarafından sağlanan 7 ayrı kategorideki ödülleri arasındaki en önemli ödülü 3000 TL'lik CitySDK API'ı ile En Yenilikçi Uygulama Ödülü.
Faruk Eczacıbaşı - 25.4.2014
Turknet, Hackathonist'in "İnternet Erişim Sponsoru" Oldu
Hackathonist 2014'e katılmak isteyenlerin 25 Nisan 2014'e kadar kayıt yaptırması gerekiyor. Etkinlik jürisi Faruk Eczacıbaşı, Emrehan Halıcı, Fatih Yentürk, Rutger van Willigen, Bahadır Ödevci, Timur Sırt ve Ersin Pamuksüzer'den oluşuyor.
Faruk Eczacıbaşı - 24.4.2014
İstanbul Trafiği İçin Büyük Yarış
Hackathon'lar, dünyada 'açık verilerin değerlendirilmesi ve yazılım geliştirmenin daha kolaylaşması ve hızla işe dönüşmesi' konusunda güçlü etkinlikler olarak öne çıkıyor. HACKATHONIST 2014 de bu nedenle Türkiye'de, özellikle Bilişim sektörünü hızla ilerletecek önemli bir araç. Bu yarışma kapsamında geliştirilecek yenilikçi uygulamalarla, İstanbul ulaşımı sorunlarının çözülmesine katkı sağlayabilmesi hedefleniyor. Hayata geçirilecek yeni uygulamalar İstanbul'u 'Akıllı Şehir' olma statüsüne bir adım daha yaklaştıracak. Bilişim ve Girişim Duayenleri 'En Yenilikçi Uygulamaları' seçiyor Jüri üyeleri arasında Faruk Eczacıbaşı, Emrehan Halıcı ve Ersin Pamuksüzer'in de yer aldığı HACKATHONIST 2014'ün TAGES, Studio-X İstanbul, MEG, Apps4Europe, Waag Society, Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi, ImonaCloud ve Microsoft tarafından sağlanan 7 ayrı kategorideki ödülleri arasındaki en önemli ödülü 3000 TL'lik CitySDK API'ı ile En Yenilikçi Uygulama Ödülü.
Faruk Eczacıbaşı - 24.4.2014
Yazılımcılar ve Şehir Plancıları İstanbul Trafiği İçin Yarışacak
-JÜRİDE BİLİŞİMİN DUAYEN İSİMLERİ VAR- Jüri üyeleri arasında Faruk Eczacıbaşı, Emrehan Halıcı ve Ersin Pamuksüzer'in de yer aldığı Hackathonist 2014'ün TAGES, Studio-X İstanbul, MEG, Apps4Europe, Waag Society, Başakşehir İnovasyon ve Teknoloji Merkezi, ImonaCloud ve Microsoft tarafından sağlanan 7 ayrı kategorideki ödülleri arasındaki en önemli ödülü 3 bin TL'lik CitySDK API'ı ile En Yenilikçi Uygulama Ödülü.
Faruk Eczacıbaşı - 10.4.2014
Fatih Projesi Eğitimde Fırsat Olabilir Mi?" Raporu
Toplantıda konuşan Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, FATİH'in bir teknoloji projesi olarak sunulmasından endişeli olduklarını belirterek, "Eğitimde teknoloji olmazsa olmaz, ama sadece teknolojiyle de eğitim olmuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Faruk Eczacıbaşı Haberleri | Faruk Eczacıbaşı Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Faruk Eczacıbaşı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Faruk Eczacıbaşı kimdir, hayatı ve biyografisi. Önce Kadın' Projesiyle 10 İlde 10 Bin Kadına Gelir Kapısı Açılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 06:04:35. #1.15#
title