Faruk Çelik: ya Zeytin Dalından ya da Silahtan Yana Olacaksın

Faruk Çelik: ya Zeytin Dalından ya da Silahtan Yana Olacaksın

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Buradan teröristlere sesleniyoruz.

Faruk Çelik: ya Zeytin Dalından ya da Silahtan Yana Olacaksın

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Buradan teröristlere sesleniyoruz. Bir elde silah, bir elde zeytin dalı olmaz. Ya zeytin dalından yana olacaksın ya silahtan yana olacaksın." dedi.

AK Parti Artvin 5. Olağan İl Kongresi'ne katılan Çelik, burada yaptığı konuşmada, terörden ülkenin çok çektiğini, millet ağlarken silah baronlarının gülmeye devam ettiğini söyledi. Bakan Çelik, "Buradan teröristlere de her yerde olduğu gibi sesleniyoruz; Bir elde silah, bir elde zeytin dalı olmaz. Ya zeytin dalından yana olacaksın ya silahtan yana olacaksın. Bu tercih noktasına gelmiş bulunuyorsunuz. Türkiye artık zeytin dalıyla silahı yan yana kullanan bir anlayışa uzun süreli tahammül edemez" ifadelerini kullandı.

Parti olarak birçok darbe ve kapatma girişimlerini atlattıklarını anlatan Çelik, muhalefetin yapması gerekeni iktidarın yaptığını kaydetti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Bakan Çelik şunları söyledi; "Kılıçdaroğlu diyor ki ülkeyi yönetmek en kolay şey diyor. Vay vay, sevsinler sizi. Sen Şişli'yi idare edemiyorsun. CHP'yi idare edemiyorsun. SSK’yı ne hale getirdiğini konuşmak bile istemiyorum. Hiç açığı olmayan SSK'yı katirilyonlarca açığa dönüştüren onlar. Sen kim, memleketi idare etmek kim. Bu millet aklını peynir ekmekle mi yedi, böyle bir yanlışın içine girsin. En yakın zaman 7 Haziran geliyor, millet geliyor. 'Güle güle' diyecek Sayın Kılıçdaroğlu herkes sana."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de anlamakta zorlandığını belirten Çelik, "136 milletvekili vardı, rahmetli Ecevit'in. Diğer tarafta DYP, Anap, Fazilet Partisi toplamda neredeyse 400 milletvekili vardı. Bunlar sayın Bahçeli, Başbakanlığında bir hükümet kuralım. Bahçeli, kimseyi dinlemedi, başbakanlığa sırtını döndü, gitti. Ecevit ile 3,5 yıl sürdürebildikleri hükümeti kurdu. Kusura bakmayın arkadaş, millet size buyur, başbakan ol dedi, siz kaçtınız. Şimdi böyle bir şey talep etmeye hakkınız yok. Zaten millet talep etmediğinizi bildiği için, yüzde 10 ile 13 arasında tutuyor sizi. Siz buna razı olmak zorundasınız, kusura bakmayın." diye konuştu.