Facebook İle Gelen Mutluluk

Facebook İle Gelen Mutluluk

28 Sene Önce Yaşanan Aşk Tekrar Alevlendi.

Facebook İle Gelen Mutluluk
02.03.2011 22:20 | Son Güncelleme: 03.03.2011 08:37

Sabine ile Kemal 28 yıl sonra kavuştu. Yıllar önce araya ailelerin girmesi sonucu birbirlerinden ayrılmak zorunda kalan Sabine Hoch ve Kemal Gülger, Facebook üzerinden tekrar buluştu. Geçen zamana rağmen içlerindeki aşkı kaybetmeyen Sabine ve Kemal, şimdi tekrar bir araya gelip yuva kurmanın mutluluğunu yaşıyor.

TAM 28 yıl önce ilk görüşte birbirlerine aşık olan, ortak bir yaşam hayali kurarken ailelerin de araya girmesi sonucu kopan Sabine ve Kemal yıllar sonra tekrar kavuştu. Sabine Hoch-Gülger, 1983 yılında sınır dışı edilen Adanalı Türk aşkı Kemal Gülger'i sosyal paylaşım ağı Facebook üzerinden bulmayı başardı. Çift kavuşur kavuşmaz hemen evlenirken, yıllar sonra da olsa bir yuva kurmanın mutluluğunu yaşıyor.

AİLELER AYIRDI

Birbirlerine delicesine aşık olmalarına rağmen aileleri yüzünden irtibatlarının kesildiğini söyleyen Kemal Gülger (48), yaşadıklarını şöyle anlattı: "1979 yılında okumak için Almanya'ya gelmiştim. Ancak olmadı. Sabine ile 1982 yılında Düsseldorf'da kermeste çalışırken tanıştık. Ben 19, o ise 16 yaşındaydı. Birbirimizi çok sevdik ve birlikte olduk. Ancak ailelerimiz bizim ilişkimize karşı çıktılar. Benim Müslüman oluşum onun ailesi tarafından, Sabine'nin Hıristiyan olması beni ailem tarafından yadırgandı. Onlar beni istemedi, benimkiler onu istemedi. İlişkimizi devam ettirmek için devamlı mücadele ettik. Ama başaramadık?

AŞK SINIR TANIMAZ

Öğrenci oturumu bitince 1983 yılında sınır dışı edildiğini belirten Gülger şöyle, devam etti: ?Ailem Sabine'den ayrılmamı sağlayacağı için sınır dışına karşı hiç bir şey yapmadı. Ben Türkiye'ye giderken Sabine hamileydi. Ben gittikten sonra oğlumuz Sascha dünyaya geldi. Bir yıl boyunca bana onun fotoğraflarını yolladı. Daha sonra birbirimizden koptuk. Bu yıllar içerisinde ben evlenip boşandım. Ama Sabine'yi hiç unutamadım. Türkiye'den kendisine ulaşmaya çalıştım. Ancak mümkün olmadı. Daha önce de beni aradığına dair gazetede haber yapılmış. Haberi Türkiye'deki akrabalarım görmüş. Ancak babamın korkusu nedeniyle bana söylememişler. Bunun üzerine Sabine, 2009 yılında facebook üzerinden Stuttgart'daki kuzenime ulaşmış. 2 Aralık 2009'da birbirimizi bulduk. Tam bir yıl sonra yani 2 Aralık 2010'da da Bursa'da evlendik. Hani bir söz vardır; "Sevgi ve aşk, din ve sınır tanımaz" diye, çok doğruymuş. Yıllar sonra birbirimizi bulduğumuza hala inanamıyorum. İkimiz de kendimizi rüyada gibi hissediyoruz."

ÇOK MUTLUYUZ

Türkiye'de evlendikten sonra bir kaç hafta önce Almanya'ya gelen eşi Kemal Gülger ile geride kalan yılları telafi etmeye çalışacaklarını belirten Sabine Hoch-Gülger, "Onu ikinci kez bulduğum ve onunla birlikte tekrar burada olmaktan ötürü çok mutluyum. Bundan sonra. sevgi ve aşk üzerine kurduğumuz birlikteliğimizle geleceğimiz üzerine planlar yapacağız" diyerek sevincini dile getirdi.

Kaynak: DHA

title