Ezine Haberleri

Ezine haber, Ezine son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ezine - 11.09.2020
Ezine Gıda OSB ile ÇOMÜ işbirliğiyle ücretsiz çiğ süt analizi yapılıyor
Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ortaklığı şimdiden meyvelerini vermeye başladı.
Ezine - 09.09.2020
Ezine'de ay çiçeği alımlarına başlandı
Trakya Birlik'e bağlı 700 Sayılı Ezine Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifinde hasat dönemine girilen yağlık ay çiçeğinin alımlarına başlandı.
Ezine - 31.08.2020
Ezine'de Kovid-19 tedbirleri denetimi
Ezine ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında pazar yerinde maske ve sosyal mesafe denetimi yapıldı.
Ezine - 29.08.2020
Ezine'deki yangında 1 hektarlık alan zarar gördü
Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bir sitenin yakınında çıkan yangında 1 hektarlık alan zarar gördü.
Ezine - 28.08.2020
Çanakkale'de uyuşturucu operasyonu
Çanakkale'nin Ezine ilçesinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 2 kişi göz altına alındı.
Ezine - 28.08.2020
Alexandria Troas kazısında uzmanlar toprak altının röntgenini çekiyor
Çanakkale'nin Ezine ilçesinde denize yakın bir bölgedeki Alexandria Troas Antik Kenti'nde devam eden kazılarda, toprak altında olabilecek kalıntıların yerleri, boyutları, uzunlukları ve yayılım alanlarının tespiti için "jeoradar" sistemi kullanılıyor.
Ezine - 22.08.2020
Alexandria Troas'ta "ekonomik çöküş"ün izlerine rastlandı
Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Dalyan köyü yakınında denize yakın bir alandaki Alexandria Troas Antik Kenti'nde devam eden kazılarda, dönemin en büyük ekonomik çöküşünü yansıtan izlere rastlandı.
Ezine - 19.08.2020
Tüketiciye gerçek Ezine peyniri için ambalajında "EPD logosu arayın" uyarısı
Çanakkale'nin Ezine, Ayvacık ve Bayramiç ilçelerinden toplanan koyun, keçi ve bir miktar inek sütünün karıştırılmasıyla elde edilen meşhur Ezine peynirinin üreticileri, sahte ürünlere karşı uyardı.
Ezine - 13.08.2020
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, domates hasat şenliğine katıldı Açıklaması
Pandemi sürecinde Türkiye'nin iyi bir yönetim sergilediğine işaret eden Turan, şöyle devam etti: "Sözde gelişmiş ülkeler, huzur evlerindeki Kovid-19'a yakalananları sırf yaşlı diye kaderine terk ederken, ülkemiz hastayla birlikte temas ettiği herkesin peşine düşerek sağlık alanında örnek bir yönetim sergiledi. Aldığımız güçlü önlemler sayesinde Türkiye, pandemiden en az etkilenen ülkeler arasına girdi. Ekonomimiz yeniden bir ivme yakalamaya başladı. OECD ve G20 ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ülke konumundayız. Sosyal ve ekonomik desteklerimizle çiftçilerimizin, üreticilerimizin, sanayicilerimizin, esnafımızın ve tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Bugüne kadar yapılan sosyal ve ekonomik desteklerin toplamı 200 milyar liranın çok üzerinde. Çiftçilerimizin mayıs ve haziran aylarında vadesi gelen yaklaşık 6 milyar liralık kredi borcunu erteledik. Toplam 358 milyon 204 bin lira tarımsal destek Kurban Bayramı öncesi çiftçilerimizin hesaplarına yatırıldı." Turan, Çanakkale'nin tarım, turizm, tarih ve doğa gibi birçok güzelliğe bir arada sahip olduğunu vurgulayarak "Çanakkale'miz, hayata geçirilen projelerle, ülkemizin önemli cazibe merkezleri arasında yer almaya başladı. Simgelerin köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü, yüzyılın rüyasıydı. Yarısı bitti, tamamlanması ile bölgemiz tam anlamıyla bir üretim ve ihracat merkezi haline gelecek, bölgenin kaderi değişecek. Bir Türkiye projesi olan Ezine Gıda OSB ile Çanakkale'miz, tarımsal üretimini geliştirecek, tarımda fark oluşturacak.
Ezine - 10.08.2020
Çanakkale'de denizde kaybolan gencin cansız bedenine ulaşıldı
Çanakkale'nin Ezine ilçesinde dün arkadaşını kurtarmak için denize girdikten sonra akıntıya kapılarak kaybolan gencin cansız bedenine ulaşıldı.
Ezine - 03.08.2020
Bozcaada'da korkutan yangın
ÇANAKKALE - ÇANAKKALE Kurban Bayramı nedeniyle binlerce taticinin akın ettiği Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde makilik alanda çıkan yangın korku anlar yaşattı. Yangın, Beylik Koyu mevkisinde, fıstık ağaçlarının da bulunduğu makilik alanda akşam saat 20: 00 sıralarında çıktı. Alevleri fark eden vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye Bozcaada Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri gönderildi. Belediye hoparlörlerinden yapılan anonslarda da vatandaşlardan su tankerleriyle söndürme çalışmasına destek verildi. Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü Geyikli İskelesi'nden adaya 2 arazöz gönderildi. Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel ile Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, bayram programlarını yarıda keserek Bozcaada'daki yangın söndürme çalışmalarına destek vermek için yola çıktılar.
title