Ezine Haberleri

Ezine haber, Ezine son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ezine - 09.07.2021
Tatil cenneti Bozcaada'da çamlık yangını
Yangın bugün saat 15.00'da Bozcaada ilçesi Pavli Çamlığı'nda çıktı. Ayvacık Orman İşletme Müdürlüğü Ezine Orman İşletme Şefliği Bozcaada 395 nolu bölmede ormanlık alandan duman çıktığı ihbarı üzerine, hava ve kara ekipleri yangın bölgesine sevk edildi.
Ezine - 09.07.2021
Ünlü şarkıcı Bozcaada'daki yangın söndürme çalışmalarına katıldı
Kuzey Ege'de tatilcilerin ve ünlülerin uğrak rotası olan Çanakkale'nin Bozcaada ilçesindeki Pavli Çamlığı'nda bugün saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler etraftaki ağaçlara sıçradı. Bölgeye; Bozcaada, Ezine, Geyikli ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.
Ezine - 04.07.2021
Son dakika haberleri: Ezine'de çöplükte yangın; havadan ve karadan müdahale ile kontrol altına alındı (2)
Edinilen son dakika haberine göre YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI Çanakkale'nin Ezine ilçesinde çöplükte çıkan yangın, karadan ve havadan yapılan müdahale sonucunda kontrol altına alıdı.
Ezine - 23.06.2021
Bayramiç 'Te Tarım Araçlarının Görünürlüğüne Bir Kez Daha Dikkat Çekildi
Bayramiç 'te Tarım Araçlarının Görünürlüğüne Bir Kez Daha dikkat çekildiProje ile ilgili olarak Bayramiç ilçesi - Ezine yolu üzeri 7. km bir tören düzenlendi.
Ezine - 11.05.2021
Çanakkale'de, 12 gündür kayıp kadının cansız bedeni bulundu
ÇANAKKALE'nin Ezine ilçesinde 28 Nisan'dan bu yana kayıp olan zihinsel engelli Cemile Arslan'ın (61) cansız bedenine ulaşıldı.
Ezine - 09.05.2021
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Ezine'de süt ürünleri tesisini ziyaret etti
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Çanakkale'nin Ezine ilçesi Üvecik köyünde bir süt ve süt ürünleri tesisini ziyaret etti.
Ezine - 06.05.2021
Markalaşma çalışmaları süren "Yenice çileği"nin hasadı başladı
Bölgede üretilen çileğin markalaşmasıya ilgili çalışmalara değinen Karadağ, şu bilgileri paylaştı: "Yenice çileğimiz, Kazdağları'nın doğal kaynaklarından beslenen dereler, göletler ile sulanan, rengi, kokusu, aroması, nefaseti ve insanın damağında bıraktığı hoş tadıyla ön plana çıkmaktadır. Her geçen gün yoğun talep görmekte ve marka olma konusunda ilerlemektedir. Kalkım çileği coğrafi işaret çalışmaları 2019'da yapılan başvuru ile başlamış, bu konudaki çalışmalar devam etmektedir. En kısa sürede Çanakkale'mizin coğrafi işaret tescili almış ürünlerinin içine dahil olacaktır. Yenice'mizin çileği de aynı Ezine peyniri, Çanakkale domatesi gibi bir marka haline gelecektir.
title