Ezine Haberleri

Ezine haber, Ezine son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ezine - 18.06.2020
Ezine'de zirai atık paketleri geri dönüşüme kazandırılacak
Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, kaymakamlık, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Köyler Hizmet Götürme Birliği ve ilgili muhtarlıkların koordinesinde "Ezine İlçesi Zirai İlaç Ambalaj Atıklarının Toplanarak Geri Dönüşüm ve Geri Kazanım Projesi" uygulanmaya başlanarak hayata geçirildi.
Ezine - 16.06.2020
Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneğinden "Çin'e ihracat toplantısı"
"Çin halkının Maraş dondurmamızı sevdiğini biliyoruz" ASÜD Başkanı Harun Çallı da derneğe üye 47 firmanın Çin'e süt ürünleri ihracı için izni aldığını anımsatarak, şu ifadeleri kullandı: "Eminim ki, Türk çiftçisinin alın teri sütümüz sanayicimizin emeği ile 6 milyar dolarlık Çin pazarlarında hak ettiği değere kavuşacaktır. Çin ile ilgili peynir ve süt tozu ağırlıklı talepler oluşuyor. Hedefimiz, katma değerli, inovatif ve geleneksel ürünlerimizi Çinli tüketicilere sunmak. Çin halkının Maraş dondurmamızı sevdiğini biliyoruz. Yanı sıra mozzarellamızı, kaşar peynirlerimizi, Ezine peynirimizi, vitamin deposu beyaz peynirimizi de sofralarından eksik etmeyecektir.
Ezine - 14.06.2020
Kara yollarında durum
Çanakkale-Çan yolunun 0-50 kilometrelerindeki patlatmalı yol yapım çalışmaları dolayısıyla saat 18.00'e kadar Çanakkale-Etili arası trafiğe kapalı olacak. Alternatif olarak Çanakkale-Ezine-Bayramiç-Etili-Çan ve Çanakkale-Lapseki-Biga-Çan güzergahları kullanılacak.
Ezine - 10.06.2020
Çanakkale'deki kuyumcudan hırsızlık
Alınan bilgiye göre, Çanakkale'nin merkeze bağlı Kepez beldesi ile Ezine ilçelerinde hırsızlık yaptığı belirlenen D.
title