Ezan Haberleri

Ezan haber, Ezan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ezan - 11.05.2021
Kenyalı gönüllüler ramazan boyunca trafikte kalan sürücülere iftar için hurma ve su dağıttı
Abdulatif, "Oruçluyken ve iftar vaktinde dışarıda olmanın nasıl bir his olduğunu biliyorum. Akşam ezanı vakti geldiğinde trafikte mahsur kalanların yaşadıklarını anlayabiliyorum.
Ezan - 11.05.2021
ABD'de yerel yöneticiler ve Türk temsilciler iftarda buluştu
ABD'li siyahi Müslüman polisin okuduğu ezan sonrası oruçların açıldığı iftar programında, davetliler Türk ve Orta Doğu mutfağına ait yemek ve tatlıların tadına baktı.
Ezan - 11.05.2021
Son dakika gündem: Hakkari Valisi Akbıyık üs bölgesinde askerlerle iftar yaptı
İncelemelerde bulunarak komutanlardan bilgi alan Akbıyık, akşam ezanının okunmasıyla jandarma personeli ve güvenlik korucuları ile iftar açtı.
Ezan - 10.05.2021
Bazı siyasi partilerden İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına tepki
Karamollaoğlu, şunları kaydetti: "Bu saldırılarla ancak ve ancak İslam dünyasının uyanışına vesile olacaklardır. Mescid-i Aksa bizim izzetimizdir, gerekirse canlarımız ve kanlarımız ile müdafaa etmekten bir an olsun çekinmeyiz. Dünyanın huzurunu bozan, bölgeyi kan gölüne çeviren İsrail bilmelidir ki bu saldırılarının karşılığını mutlaka bulacaktır." "Gün, hüzün duymak günü değil icraat günüdür" Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da paylaştığı video mesajında, "Gün sadece ağlamak, sızlamak, üzülmek, hüzün duymak günü değil, gün icraat günü! Eğer mesele Kudüs ise, eğer mesele Mescid-i Aksa ise her şey teferruattır. Kudüs özgür olana kadar, Mescid-i Aksa'da ezanı Muhammed'i seslenene kadar uyku haramdır, durmak yasaktır, susmak zulümdür.
Ezan - 10.05.2021
Yurt genelinde camilerde öğle ezanından sonra Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için dua edilip salavat okundu
Yurt genelinde öğle ezanının ardından camilerden Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için dualar edilip, salavat okundu.
Ezan - 10.05.2021
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'tan İsrail'in Mescid-i Aksa'yı saldırılarına tepki Açıklaması
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsrail polisinin, Mescid-i Aksa'da nöbet tutan Filisitinlilere saldırmasına ilişkin, "Bugün inşallah öğle ezanının ardından ülkemizdeki tüm camilerimizden, tüm minarelerimizde Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu ve zalimlerin zulmünün son bulması için...
Ezan - 10.05.2021
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: "Öğle ezanının ardından tüm camilerimizden Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için salalar okunacak ve dualar edilecek."
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: "Öğle ezanının ardından tüm camilerimizden Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için salalar okunacak ve dualar edilecek.
Ezan - 10.05.2021
GÜNDEM / 10 Mayıs 2021
(İstanbul/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Reyhanlı'daki hain saldırının acısı 8 yıldır dinmiyor Oğlu Oğulcan'ı kaybeden 11 Mayıs Şehitler Derneği Başkanı Ahmet Tuna: "Bayrağımızın dalgalanması ve ezanımızın susmaması için o günden bu yana her zaman olduğu gibi kenetlendik, hainler amaçlarına ulaşamadılar ve hiçbir zaman da ulaşamayacaklar, birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklar" Fatma Tuna: "Evladımın odasını yaşıyor gibi her gün temizliyorum.
Ezan - 09.05.2021
"Yeşil cami" baharda açan çiçekleri ve sarmaşıklarıyla botanik bahçesini andırıyor
Kovid-19 nedeniyle camiye ziyaretin olmadığını aktaran Onur, şunları kaydetti: "Vatandaşlarımız sosyal mesafe, temizlik ve maske kurallarına uyarak burada ibadetini yaparak evlerine gidiyor. Camimize gelen ziyaretçilerimiz hayran kalıyor çünkü bu Cenab-ı Allah'ın takdiri. 1983 yılında bu sarmaşıklar minarenin çevresine dikilmiş. O günden sonra bu hale gelmiş. Tabii insanlarımızın, Türkiye'de bir ilk olması sebebiyle ilgisini çekiyor. Diğer camilerin de böyle olmasını istiyorlar." Cami cemaatinden Mehmet Ayhan da camilerinin botanik bahçesi gibi olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: "Kışın yaprağını döker, bir tane yaprağı kalmaz. Yazın baharla birlikte yeşillenir. Çiçekleri ve bahçesi çok güzel. Biz de yardımcı oluyoruz. Bahçede çok sayıda çiçeğimiz var. İsmi Köprüköy Camisi ama 'Yeşil Cami' olarak biliniyor. Camimizden memnunuz. Eskiden ramazan aylarında buraya masa kurarlardı. Herkes evinden bir şey getirir, burada iftarımızı açardık. Ezan okunurdu, camiye girerdik.
Ezan - 09.05.2021
Osmanlı mirası iftar topu geleneği Kudüs'te yıllardır yaşatılıyor
Doğu Kudüs'teki Selahaddin Caddesi'nde yer alan mezarlıktaki ramazan topunu sabah ve akşam ezanıyla birlikte onlarca yıldır Filistinli Sanduka ailesi ateşliyor.
Ezan - 09.05.2021
ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşayan Türkler 'Kadir Gecesi Sokak İftarı' düzenledi
Ezan öncesi canlı ilahi müzik dinletisinin yapıldığı programda, AA'ya konuşan Bergen Diyanet Camii ve Kültür Merkezi İmam Hatibi Ahmet Babür, katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
title