Eyüp Aygar Fen Lisesi Kimyada Türkiye Birincisi

Eyüp Aygar Fen Lisesi Kimyada Türkiye Birincisi

Mersin'in merkez Yenişehir ilçesindeki Eyüp Aygar Fen Lisesi, LYS'de fen liseleri arasında kimya branşında Türkiye birincisi oldu.

Eyüp Aygar Fen Lisesi Kimyada Türkiye Birincisi

Mersin'in merkez Yenişehir ilçesindeki Eyüp Aygar Fen Lisesi, 2011-2012 döneminde yapılan LYS'de fen liseleri arasında kimya branşında Türkiye birincisi oldu.

Yenişehir Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) Kimya dalında Türkiye birincisi olan Eyüp Aygar Fen Lisesi ayrıca, Fen-Matematik ve Türkçe-Sosyal puan türünde Türkiye 4.'sü olurken, yine Matematik ve Coğrafya-2'de Türkiye 4.'sü, Fizik, Biyoloji ve Tarih branşında da Türkiye 5.'si olarak büyük bir başarıya imza attı.

Eyüp Aygar Fen Lisesi'ni ziyaret ederek, okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerini kutlayan Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan, bu büyük başarının, öğrencilerin 4 yıl süren planlı, programlı ve istikrarlı çalışmalarının bir sonucu olduğunu kaydetti. Okul Müdürü Hakkı Yavuz, müdür yardımcıları ile kimyada Türkiye birinciliği başarısında büyük payı olan kimya öğretmenleri Yaşar Kanar, Ziyayeddin Göcek ve Kemal Bozkurt'u kutlayan Özarslan, "Öğretmenlerimizin fedakarlıklarını da unutmamak gerekir. Bu başarıda payları olan tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizi kutluyor, bu başarının artarak devam etmesini temenni ediyoruz" dedi. - MERSİN