Eynesil Halk Eğitim Merkezi'ndeki Halk Oyunları Kursu Sona Erdi

Eynesil Halk Eğitim Merkezi'ndeki Halk Oyunları Kursu Sona Erdi

Eynesil Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Bünyesinde Başlatılan Türk Halk Oyunları Yöre Oyunları Öğreticisi Trabzon Yöresi Kursu Sona Erdi. Cumartesi ve Pazar Günleri Halk Bilimci ve Halk Oyunları Öğretmeni Yusuf Kurt Tarafından Verilen Kursu 22 Kursiyer Tamamladı. Yusuf Kurt, "Halk Oyunları, Bizi Biz Yapan Değerlerimizdir.

Eynesil Halk Eğitim Merkezi'ndeki Halk Oyunları Kursu Sona Erdi

Eynesil Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde başlatılan Türk halk oyunları yöre oyunları öğreticisi Trabzon yöresi kursu sona erdi. Cumartesi ve pazar günleri halk bilimci ve halk oyunları öğretmeni Yusuf Kurt tarafından verilen kursu 22 kursiyer tamamladı.

Yusuf Kurt, "Halk oyunları, bizi biz yapan değerlerimizdir. Eynesil Halk Eğitim Merkezi bünyesinde böyle bir kursun açılması çok önemli bir olaydır. Trabzon yöresi halk oyunları usta öğreticiliği Valilik, Halk Oyunları Federasyonu ve Halk Eğitim Başkanlığı tarafından açılabilen özel şartları olan bir kurstur. Türk halk oyunları yöre oyunları öğreticiliği kursuna yazılmadan önce, öğrencilerimiz halk oyunları ekibinde görev almak zorundadır. Kursa katılan arkadaşlarımız il ve ilçelerini çeşitli zamanlarda başarıya taşıyan yetenekli gençlerdir. Türk Halk Oyunları Usta Öğreticiliği Kursu'nu tamamlayan arkadaşlarımıza yeni görevlerinde başarılar dilerim." dedi.

Halk Eğitim Merkezi yetkilisi Gökhan Özarslan ise halk oyunları yöre oyunları usta öğreticiliği kurslarının il merkezlerinde açılabilen kurslardan olduğunu söyledi. Bu kursu Eynesil'de açmak istediklerini söyleyen Özarslan, şöyle devam etti: "Yetkili makamlarla görüşmelerimiz sonucunda Eynesil'de de bu kursu açabildik. Eynesil Halk Eğitim Merkezi ilklerle anılan ve büyüyen bir kurumdur. Halk Oyunları Usta Öğreticiliği Kursu'na Samsun, Trabzon gibi il merkezlerinden öğrenciler geldiler ve kursa katıldılar. Halk Oyunları Usta Öğreticiliği Kursu'ndan mezun olan bazı öğrencilerin Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nı kazanmaları bizleri mutlu etmiştir. Yapılan işi ne kadar önemli ve güzel olduğu da bu vesileyle ortaya çıkmıştır."