Eylül Haberleri

Eylül haber, Eylül son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Eylül - 27.10.2020
Kılıçdaroğlu, TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Bu devlet Londra'daki tefecilere bir günde 76 milyon dolar faiz ödüyor. Toplanan paranın dağıtımı bir siyasi tercih meselesidir. Esnafa mı yoksa Londra'daki tefeciye mi verilecek? Tercih, Londra'daki tefeci. Cumhuriyet tarihinin en büyük bütçe açığı var. Borcun ana parası ödenecek, borç para arıyorlar, borcun faizi ödenecek onun için de borç arıyorlar. Devlet gırtlağına kadar borç içinde. Sadece devlet değil, vatandaş da gırtlağına kadar borç içinde. Türkiye Varlık Fonunu kurdular ve Türkiye'nin bütün kurumları bu fonun malzemesi oldu. Türkiye Varlık Fonu'nun Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkanvekili ise damadı. Türkiye Varlık Fonu 2019'da 1 milyar avro dışarıdan borç aldı. Bu parayı götürdüler, İstanbul Finans Merkezi'ni inşa eden 3 müteahhite verdiler ve onları kurtardılar. Servisçiyi mi, esnafı mı, çiftçiyi mi kurtardılar? Hayır. Sadece bu üç müteahhidi kurtardılar." Kılıçdaroğlu, Türkiye Varlık Fonu'nun Eylül ayında borç için yurtdışındaki 3 büyük bankayı yetkilendirdiğini ancak Eylül ayı sonunda kimsenin borç vermediğinin görüldüğünü iddia etti.
Eylül - 27.10.2020
Son dakika: Aile Bakanlığı, binlerce vatandaşa yeni "aile eğitimleri" ile ulaşacak
Aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespit edilmesi ve bu ihtiyaçlara etkin bir cevap verilmesi amacıyla yürütülen Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında da Eylül 2020 itibarıyla 2 bin 615 personelle toplam 273 bin 216 haneye ziyarette bulundu.
Eylül - 27.10.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Türk Eczacıları Birliği'nin 11 Eylül'de Hollandalı bir firmadan 1,5 milyon doz grip aşısı alabilmek için Sağlık Bakanlığına başvuruda bulunduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, Bakanlıkla yürütülen bürokratik sürecin uzaması nedeniyle aşıların alınamadığını ifade etti.
Eylül - 27.10.2020
ABD'de dayanıklı mal siparişleri eylülde beklentileri aştı
ABD'de dayanıklı mal siparişleri, eylülde bir önceki aya kıyasla beklenenin üzerinde bir yükseliş göstererek yüzde 1,9 artışla 237,1 milyar dolara çıktı.
Eylül - 27.10.2020
Mersin'deki sahte rapor operasyonunda 8 kişi daha yakalandı
İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hükümlülerin cezalarını hastanede geçirmelerini sağlamak için sahte rapor düzenledikleri iddiasıyla gözaltına alınan 15 kişiden 10'unun tutuklandığı 29 Eylül'de başlatılan soruşturmayı genişletti.
Eylül - 27.10.2020
Coca-Cola İçecek'ten kadın yönetici oranını artırma sözü
LEAD Network Türkiye tarafından çeşitlilik ve kapsayıcılık konularının ele alındığı, Türkiye'nin önde gelen şirketlerinin üst yöneticilerinin (CEO) katılımıyla eylül ayında yapılan Yuvarlak Masa Toplantısı'nın ardından organizasyonun uluslararası ayağı 6 Ekim'de gerçekleşti.
Eylül - 27.10.2020
Son dakika haber: Bakan Varank: Finansal piyasalardaki dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin üretim gücünden bağımsız
'YENİ YATIRIM YAPMA TALEBİ ARTIYOR' Küresel dengeler açısından zor bir yıl geçirildiğini ve koronavirüsle birlikte tüm dünyanın yeni bir düzene alışmaya çalıştığını söyleyen Varank, "İlk günden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, oldukça dinamik bir salgın yönetimi gerçekleştiriyoruz. Hazirandan itibaren; sanayi bölgelerindeki elektrik tüketimi ile imalat sanayi siparişleri, kapasite kullanım oranları ve üretimde yukarı yönlü bir hareket görmeye başladık. Ülkemizin dört bir yanında yeni yatırım yapma talebi de artıyor. Salgına rağmen, bu yılın ocak-ağustos döneminde yatırım talebi, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 30 daha fazla. İlk 9 ayda 10 bin 802 sanayi işletmesi, sanayi sicil sistemine kaydoldu, üretime geçtiği bakanlık nezdinde tescillendi. Bakın bu rakam geçen seneye göre yüzde 12'lik bir artışa tekabül ediyor. Tabii dış talepteki canlanma da ihracatımızı olumlu yönde etkiliyor. Eylül ayı ihracatımız 16 milyar doların üzerinde gerçekleşerek, tüm zamanların eylül ayı ihracat rekorunu kırdı" diye konuştu.
Eylül - 27.10.2020
Son dakika haberleri! Fransa'da işsizlik oranı yüzde 9,5'e yükseldi
Rapora göre, temmuz- eylül döneminde işsizlik oranı geçen yılın aynı dönemine göre 0,9 artarak 9,5 olarak kayıtlara geçti.
Eylül - 27.10.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-4
VATANDAŞ TEDBİRLİ OLMALI Sonbahar mevsiminin bu zamanlarında kısa süreli yağan kuvvetli yağmurların neden olduğu; yollarda göllenme, taşkın, su baskınlarına ve yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı AKOM, vatandaşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.  ==================  2-ABD'Lİ GAZETECİNİN ÖLÜMÜ SORUŞTURMASINA TAKİPSİZLİK  Haber: Özden ATİK /İstanbul, DHA ABD ve Çekya vatandaşı gazeteci Andre Vltchek'in (57) Karaköy'de bir otel önünde aracında ölü bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Vltchek'in otopsi raporunda "ölümünün vücuttaki enfeksiyon nedeniyle gerçekleştiği" gerçekleştiğinin ortaya çıkmasının ardından savcılık soruşturmaya takipsizlik kararı verdi.  Gazeteci Andre Vltchek tatil için eşi ile birlikte Samsun'a gitmiş, burada 9 gün kaldıktan sonra şoförlü olarak kiraladığı özel araçla İstanbul'a dönmüştü. 22 Eylül 2020 tarihinde Beyoğlu'nda kalacakları otelin önüne gelindiğinde, eşi Amerikalı gazeteci Andre Vltchek'in uyandıramaması üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Vltchek'in öldüğünü belirlemişti.
Eylül - 27.10.2020
Çan Gençlik Kalespor - Aydın Büyükşehir Belediyespor: 0 - 3
SALON: Şehit Halil İbrahim EriçHAKEMLER: Arzu Uzatöz, Barış KarakoyunÇAN GENÇLİK KALESPOR: Emine Arıcı, Borgo, Souza, Dilan Yaşar, Handa Naz Şimşek, Simay Gazi (Işıl Öz, Elif Boran)AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Anthi, Janset Cemre Erkul, Adams, Grothues, Aslıhan Kılıç, Meryem Boz (Eylül...
Eylül - 27.10.2020
İsrailli Bakan: ABD'deki seçimlerin ardından 5 Arap ülkesiyle normalleşme görüşmelerine yoğunlaşacağız
İsrail, 15 Eylül'de Beyaz Saray'da yapılan törenle BAE ve Bahreyn ile ilişkileri normalleştirme anlaşmaları imzalamıştı.
Eylül - 27.10.2020
Muhittin Böcek'in Kovid-19 tedavisi yoğun bakımda sürüyor
Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısıyla yoğun bakımda tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumunun stabil olduğu bildirildi. Hastane Başhekimliğinden yapılan açıklamada, Böcek'in yoğun bakımdaki takip ve tedavisinin devam ettiği belirtildi. Açıklamada, "Durumu ciddiyetini korumakla birlikte bulguları stabildir." ifadesine yer verildi. 51 gündür yoğun bakımda Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos'ta yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu. Hastanede takibi yapılan Böcek, sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül'de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül'de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.
Eylül - 27.10.2020
Son dakika haberi... İran'da Kovid-19 nedeniyle otellerin yüzde 30'u kapandı
Eylül ayının ortalarına kadar ülkede otelcilik sektörünün yaklaşık 300 milyon dolar zarar ettiğini belirten Hamzazade, "Bir süredir ülke genelinde otellerdeki doluluk oranı yüzde 20 civarında.
Eylül - 27.10.2020
Husiler, Suudi Arabistan'daki Abha Havalimanı'nı vurduklarını duyurdu
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor.
Eylül - 27.10.2020
"Cep"te gelecek yıl abone sayısının 84 milyonu bulması bekleniyor
Altyapıya dayalı rekabetin tesisini sağlamak üzere, altyapı işletmeciliği alanında eylül ayı itibarıyla 155 alternatif işletmeci yetkilendirildi.
Eylül - 27.10.2020
Faslı doktor: "Kovid-19 salgınının ikinci dalgasına ilişkin göstergeler endişe verici"
Epidemiyolojik göstergenin, vaka sayılarına ilişkin açıklanan günlük rakamlar ile daha belirleyici olduğunu kaydeden Beyaz, bu göstergelere göre ağustostan bu yana günlük yaklaşık 1000 olan vaka sayısının eylül ayında 2 bine yükseldiği, son bir haftada ise günlük vaka sayısının 3 bini aştığının görüldüğünü kaydetti.
Eylül - 27.10.2020
Karabük'te trafiğe kayıtlı 66 bin 893 araç var
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Eylül ayında Karabük'te trafiğe kayıtlı araç sayısının 66 bin 893 olduğu bildirildi.
Eylül - 27.10.2020
Kovid-19, Tunus'ta turizm sektöründe 50 bin kişiyi işinden etti
Dünya Turizm Örgütü'nün (UNWTO) 14 Eylül'de paylaştığı rakamlara göre, koronavirüs nedeniyle dünya çapında kayıplar 460 milyar dolara çıkarken, dünya genelinde turist sayısı yüzde 65 oranında düştü.
Eylül - 27.10.2020
Ticaret Bakan Yardımcısı Turagay: "Otomotivde birim ihraç fiyatı bu yıl 10 doları geçti"
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle mart, nisan ve mayıs aylarında ihracatın olumsuz etkilendiğini belirten Turagay, "Avrupa Birliği'nde ve dünyada bütün pazarlar kapandı. Fabrikalar üretimlerini durdurdu ve bunun etkisini Türkiye'de de hissettik. Temmuzdan itibaren ihracatımızdaki artışı pazarların açılmasıyla canlanmayı bizatihi yaşadık. Eylül ayı rakamlarına baktığımızda otomotiv ihracatımız, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,5 arttı ve 2,6 milyar dolar olarak gerçekleşti.
Eylül - 27.10.2020
Turgutluspor evinde oynayacak
Misli.com 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta geçen hafta deplasmanda Serik Belediyespor'a 2-0 yenilerek ilk mağlubiyetini alan lider Turgutluspor, yarın son sıradaki Kardemir Karabükspor'u konuk edecek. Turgutlu 7 Eylül Stadı'nda Oğuzhan Aksu'nun yöneteceği maçın başlama düdüğü saat 14.
Eylül - 27.10.2020
Antalya'da 16 yaşındaki kayıp kız çocuğu bulundu
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ulusal ve yerel medyada "16 yaşındaki İlayda bir aydır kayıp" başlığıyla yayımlanan haberlerde ismi geçen çocukla ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce 13 Eylül'de kayıp başvurusu yapıldığı belirtildi.
Eylül - 27.10.2020
Son dakika haberi | Husiler, sözde hükümetin bakanına yönelik suikastla ilgili koalisyon güçlerini suçladı
Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de, İran destekli Husiler, Eylül 2014'ten bu yana Sana ve bazı bölgelerin kontrolünü elinde bulunduruyor.
Eylül - 27.10.2020
Araştırma, Kovid-19 sonrası antikor seviyelerinin "hızla düştüğünü" ortaya koydu
Sonuçlar, haziran ile eylül ayları arasında Kovid-19'a yakalanan kişilerde antikor düzeyinin yüzde 26 azaldığını gösterdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Eylül Haberleri | Eylül Haber - Haberler - Sayfa 3 - Eylül haberleri, son dakika eylül haber ve gelişmeleri burada. Türkiye ve Azerbaycan'ın Taşkent büyükelçilikleri Ermenistan'ın saldırılarına ilişkin ortak bildiri yayımladı Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 00:15:04. #1.14#
title