Eylemde Şüpheli Paket Paniği

Eylemde Şüpheli Paket Paniği

Gelir uzmanlarının düzenlediği 'Uzmanlara Eşitlik Mitingi' öncesinde şüpheli paket paniği yaşandı.

Eylemde Şüpheli Paket Paniği

Ankara'da 'Eşit işe eşit ücret' uygulamasının kendilerini mağdur ettiğini öne süren gelir uzmanlarının düzenlediği 'Uzmanlara Eşitlik Mitingi' öncesinde şüpheli paket paniği yaşandı. Yürüyüş için hazırlanan göstericilerin beklediği parkın içindeki şüpheli paketi fark eden polis, çevre güvenliğini aldı. Polis eylemcileri bölgeden uzaklaştırırken, fünye ile patlatılan paket boş çıktı.

Kendilerine gelir uzmanları adını veren bir grup, Sıhhiye Cemal Gürsel Caddesi üzerinde hükümetin 'Eşit işe eşit ücret' uygulamasını protesto etmek için toplandı. 'Eşit ünvana eşit ücret', 'Bu nasıl adalet' dövizleri taşıyan grup hükümet aleyhine sloganlar attı.

"POLİSİN FARK ETTİĞİ ŞÜPHELİ PAKET PANİĞE NEDEN OLDU"

Cadde üzerinde kortej oluşturan grup, yürüyüşe hazırlanırken, polis eylemcilerin beklediği parkın içinde şüpheli bir paket fark etti. Eylemciler hemen buradan uzaklaştırırken, ekipler parkın etrafında çevre güvenliği aldı. Protestocu slogan atarak buradan uzaklaşırken, ekipler bölgeye bomba uzmanı çağırdı. Kısa sürede olay yerine gelen bomba ekibi, yaptığı incelemenin ardından şüpheli paketi fünye ile patlattı. Paket boş çıkarken, çevredekiler ve polis rahat bir nefes aldı.

Eylemciler ise kortej eşliğinde mitingin düzenleneceği Kolej Meydanı'na geldi. Göstericiler burada oluşturulan polis noktasında arandıktan sonra alana alındı. Eylem öncesinde Ankara Seğmenler ekibi tarafından mini bir gösteri düzenlendi. Protestocuların ekibe eşlik ettiği görüldü. Grup adına yapılan açıklamada hükümetin 'Eşit işe eşit ücret' uygulaması eleştirildi. Açıklamanın ardından eylemciler olaysız bir şekilde dağıldı.