Ewe Turkey, Millenicom Türkiye'yi Devralıyor

Ewe Turkey, Millenicom Türkiye'yi Devralıyor

EWE Turkey Holding A.Ş., Millenicom Türkiye'yi devralmak için Rekabet Kurumu'na başvurdu.

Ewe Turkey, Millenicom Türkiye'yi Devralıyor
-

EWE Turkey Holding A.Ş bugün, Millenicom Türkiye'yi devralmak için Rekabet Kurumu'na başvuru yaptı. Şirket konuyla ilgili bir de basın duyurusu yayınladı. Yapılan basın duyurusunda şu ifadelere yer verildi.


"EWE Turkey Holding A.Ş., 2007 yılında girdiği Türkiye enerji piyasalarında enerji dağıtımı, ticaret ve perakende satış ve enerji servis alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. EWE Turkey Holding, iştirakleriyle 1,2 milyonu aşkın bireysel müşterisine güvenli doğal gaz arzı sağlamakta, yurt çapındaki kurumsal müşterilerine doğal gaz ve elektrik temin etmekte ve Türkiye'de daha güvenli, temiz ve verimli enerji kullanımına yönelik projeler yürütmektedir. Uzun vadeli büyüme stratejileri doğrultusunda Türkiye'deki yatırımlarımıza devam eden EWE, EWE AG'nin enerji ve telekomünikasyon faaliyetlerinin yakınsamasına dayanan vizyonunu ve Almanya'da başarılı bir şekilde uyguladığı iş modelini Türkiye'ye taşıma noktasında ilk adımı atmış bulunmaktadır.


"Türkiye'nin Telekomünikasyon Uzmanı" sloganıyla, alternatif servis sağlayıcılar arasında öncü bir konuma ulaşmış olan Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş.'nin hisselerinin tamamının EWE Turkey Holding tarafından devralınmasına ilişkin sözleşmenin imzalanmış olduğunu kamuoyuyla paylaşmaktan memnuniyet duymaktayız. Hisse devri gerekli yasal onayların alınmasının ardından gerçekleştirilecek ve müteakiben kamuoyuna detaylı bir bilgilendirme yapılacaktır.


Saygılarımızla,

EWE Turkey Holding A.Ş & Millenicom Türkiye A.Ş."Teknokulis : http://www.teknokulis.com
Kaynak: Teknokulis