Kayıp Kızı Evrim'i Bulana Tek Varlığı Olan Hayvanlarını Verecek

Kayıp Kızı Evrim'i Bulana Tek Varlığı Olan Hayvanlarını Verecek

Tokat'ta 8 gündür kayıp olan Evrim'in annesi Dilek Atış, kızını bulanlara tek varlığı olan büyük baş hayvanlarını vereceğini açıkladı.

Tokat'ın Turhal ilçesine bağlı Yenisu köyü yaylasında 10 Temmuz'da kaybolan 3,5 yaşındaki Evrim günlerdir aranıyor.

"MALIM MÜLKÜM ONLARIN OLSUN"

Evrim'in kaybolmasıyla ilgili geniş çaplı soruşturma yapılıyor. Arama çalışmalarının yanı sıra her türlü olasılık değerlendiriliyor. Günlerdir gelecek iyi bir haberi bekleyen anne Dilek Atış, Evrim'in kaybolduğu gün üzerinde pembe renkli kıyafeti olduğunu kaydetti. Ahırdan çadıra geldiğinde çocuğunu bulamadığını ifade eden anne Atış, şüphelendiği kimse olmadığını belirterek, "Evrim'i kardeşinin yanına oturturdum, oyuncakları ile oynuyordu. Kızıma beş dakikaya geliyorum ahırdayım dedim. Ahırdan çıkmam ile ahıra girmem arasında çocuğum sır oldu gitti. Ne taraftan gitti haberim yok. Çocuğumu bulup getirene ne isterlerse veririm. Ben danamı tosunumu ne isterlerse vermeye razıyım. Malım mülküm onların olsun yeter ki çocuğumu getirsinler. Ben çocuğum için ölürüm" dedi.

ARAMALARDA BİR BULGUYA RASTLANMADI

Şüphelendiği kimse olmadığını ifade eden Atış, "Arkamızdan buraya gelen giden var mıydı bilmiyorum. Çocuğumun kaybolduğu gün çadır bölgesinde benle birlikte halamız vardı. Eşim köyde patos yapıyordu. Tek isteğim yavrumu getirsinler. İstedikleri her şeyi vermeye razıyım. Çadırda, evde her yerde arama yapıldı bir şey bulunamadı" diye konuştu.