Evrakta Sahtecilikten 8 Yıl Hapsi İstenen Çağla Şıkel: Davanın Beraatle Sonuçlanacağının İnancındayım

Evrakta Sahtecilikten 8 Yıl Hapsi İstenen Çağla Şıkel: Davanın Beraatle Sonuçlanacağının İnancındayım

13.09.2018 17:52 | Son Güncelleme: 14.09.2018 00:34

Vergilerinde sahte fatura kullandığı gerekçesiyle 8 yıl 9 aya kadar hapsi istenen Çağla Şıkel, "Davanın beraatle sonuçlanacağının inancındayım" dedi.

2013 yılında Vergilerinde sahte fatura kullandığı gerekçesiyle 8 yıl 9 aya kadar istenen Çağla Şıkel, basın açıklaması yaptı. Şıkel, eski muhasebecisinin kendisini dolandırdığını söyleyerek davanın beraatle sonuçlanacağına inandığını söyledi.

"VERGİ DAİRESİNDEN UYARI GELİNCE HABERİM OLDU"

Ben bu güne kadar vergilerini aksatmayan ve zamanında tam olarak ödeyen bir mükellefim. Ancak eski muhasebecim haberim olmaksızın tarafıma düşen vergi borcunu azaltmak ve aradaki farkı zimmetine geçirmek maksadı ile defterlerime bazı faturaları kaydetmiştir. Benim bundan ancak vergi idaresinin uyarısı üzerine haberim olmuştur. Muhasebecimin fiili işlediği ve vergi farkını zimmetine geçirdiği Vergi Müfettişleri tarafından da İnceleme Raporları ile tespit olunmuş ve bu durum karşısında tarafımdan kendisi hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Yine basında çıkan haberlerden aynı muhasebecinin başka meslekdaşlarımı ve sanatçı arkadaşlarımı da aynı şekilde zor durumda bıraktığı görülmektedir. Öte yandan Defterlerimde yapılan incelemelerde, muhasebecinin yaptığı bu fiil dışında hiçbir usulsüzlüğe veya eksik vergi bildirimine rastlanılmamıştır.

"CEZA DAVASININ BERAATLE SONUÇLANACAĞININ İNANCINDAYIM"

Ancak benim mükellef olmam dolayısıyla usul hukuku gereği cezalı vergi tarhiyatları bana yapılmış ve ceza davası benim aleyhime açılmıştır. Vergi Usul Kanununa göre ancak fiili işleyen cezalandırılabilir. Bu fiil de benim bilgim dışında işlenmiştir ve tarafımda suç işleme kasdı bulunmamaktadır. Nitekim bu günkü duruşmada Mahkeme daha detaylı inceleme ve delillerin toplanması amacıyla Cumhuriyet Savcılığına yaptığımız suç duyurusunun akıbetinin sorulmasına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe ertelemiştir. Bu ceza davasının beraatle sonuçlanacağı inancındayım. Zaten adalet sistemimizde suç işleme kastı olmayan ve bir suç işlendiğinden haberi bile olmayan bir kişinin cezalandırılması öngörülmemiştir. Bu nedenle vicdanen rahatım. Ancak benim hakkımda bu davanın açılmasına bilgim dışı hareketlerle sebebiyet verenlerin cezalandırılması için hukuki haklarımı sonuna kadar kullanacağımdan da kimsenin tereddütü olmasın.

Evrakta Sahtecilikten 8 Yıl Hapsi İstenen Çağla Şıkel: Davanın Beraatle Sonuçlanacağının İnancındayım
Haber Yorumları (15)
ARTİST: laga luga yapma. Gir hapise kurtar bizi senden
SORGULAYAN: yapacak birşey yok beraat kesin suç sayılmaz cezai vergi ödeyecek o kadar lamicimi yok migros var.
BERAT: tabi sen vergi kacır sonra beraatle sonuçlanacagına kanaat getir bu şekilde düşündüğünüz için rahatlıkla vergi kacırıyorsunuz zati
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Evrakta Sahtecilikten 8 Yıl Hapsi İstenen Çağla Şıkel: Davanın Beraatle Sonuçlanacağının İnancındayım - Magazin
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.11.2020 21:44:56. #1.14#
title