Evrakları ve Bilgisayarı Çalınan Profesör Yaşadıklarını Anlattı

Evrakları ve Bilgisayarı Çalınan Profesör Yaşadıklarını Anlattı

Evrakları ve bilgisayarı çalınan Profesör yaşadıklarını anlattı 30 yıllık birikimi saniyeler içerisinde çalınan Profesör, "Hırsızlık olduktan sonra emekli olmayı bile düşündüm"dedi.

Evrakları ve bilgisayarı çalınan Profesör yaşadıklarını anlattı
30 yıllık birikimi saniyeler içerisinde çalınan Profesör, "Hırsızlık olduktan sonra emekli olmayı bile düşündüm"dedi.

İSTANBUL - Aracının içerisinden 30 yıllık birikimlerinin olduğu hardiskleri ve bilgisayarı çalınan ve sonrasından bulunan Profesör Zeki Parlak,"Hırsızlık olduktan sonra emekli olmayı bile düşündüm" dedi.
7 Temmuz günü Bayrampaşa'da aracına giren hırsız tarafından bilgisayarı ve evrakları çalınan Profesör Doktor Zeki Parlak, yaşadıklarını anlattı. Bilgisayarın ve harddisklerin çalınma anı kameralar tarafından saniye saniye kaydedilirken, hırsızlık şüphelisi şahıs ise yakalanmıştı.
Ekmek almak için fırına kadar gittiğini ifade eden Parlak,"Aracıma uğradım bilgisayarımı ve hard disklerim var onları da bagaja koymaya üşendim. Koltukların arasına koydum yukarı fırına geçtim. Fırının önüne gelince kimsenin olmadığını gördüm. Kimse olmadığını görünce de aracı kilitlemeden fırına girdim toplam 1 dakikalık 1 işlemdi. Aracıma bindim tekrar eve gittim. Kapıyı açtığımda bilgisayarı göremedim. Telaş ile geri döndüm olay yerine kayıtları izlediğimde hırsızlık olduğunu gördüm" dedi.
"İnanın emekli olmayı bile düşündüm"
2 önemli hard diskinin çalındığını ve 30 yıllık birikimlerinin çalındığını ifade eden Parlak, evrak içeriklerini de anlatarak"70 bin civarında makale vardı. Kısacası 22 yıllık meslek hayatım var. Her şey hard disklerimin içerisindeydi. 2 adet hard diskim var asla bir araya getirmem. Nasıl olduysa 2 hard diskim de gitmiş oldu. Ben birkaç gün kendime gelemedim. İnanın emekli olmayı bile düşündüm. Bayrampaşa emniyetinin olağanüstü çalışması sayesinde bir iki gün içinde hırsız teşhis edildi. Her şeyim geri getirildi" şeklinde konuştu.
Harici hard disklerinin bulunduğunu birinin formatlandığı ve kurtarıldığını diğerinin de kurtarılmaya çalışıldığını belirten Parlak, "Su uyur hırsız uyumaz. Hırsızlık birkaç saniye de olup bitiyor. Dolayısı ile benim gibi her şeyinizi kaybedebilirsiniz. Ben şanslıydım bilgisayarımı çalan hırsız 4 ayrı suçtan aranması vardı. Bunun da etkisi ile kolay bulundu" diye konuştu.
Öte yandan olayı gerçekleştiren hırsızlı şüphelisi de yakalandı.