'Evli Erkek, Eşe Nasıl Davranmalı'
Haberler » Güncel » Haber

'Evli Erkek, Eşe Nasıl Davranmalı'

Eşi Zöhre Mete'nin Burnunu Kıran Erdoğan Mete'ye (48), Mahkeme, 7 Ay 15 Gün Hapis Cezası Verdi. Hákim Bu Cezayı Denetimli Serbestlik Kapsamına Sokarak "Evli Bir Erkeğin Eşine Nasıl Davranması Gerekir" Konulu Ev Ödevine Çevirdi. Mete, 1 Yıl İçinde Eşine Yine Kötü Davranırsa Hapse Girecek.

'Evli Erkek, Eşe Nasıl Davranmalı'

Eşi Zöhre Mete’nin burnunu kıran Erdoğan Mete’ye (48), mahkeme, 7 ay 15 gün hapis cezası verdi. Hákim bu cezayı denetimli serbestlik kapsamına sokarak "Evli bir erkeğin eşine nasıl davranması gerekir" konulu ev ödevine çevirdi. Mete, 1 yıl içinde eşine yine kötü davranırsa hapse girecek.

BURSA’nın Merkez Osmangazi İlçesi Panayır Mahallesi’nde oturan Zöhre Mete (37) eşi Erdoğan Mete’nin (48), kendisine yumruk atarak burnunu kırdığını öne sürdü ve 16 yıllık eşinden şikayetçi oldu. Adli Tıp Kurumu’ndan rapor da alan Zöhre Mete’nin şikayeti üzerine, Erdoğan Mete hakkında 5’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde, "Kemik kırılması meydana gelecek şekilde eşini yaralamak" suçundan dava açıldı. Duruşmada eşinin kıskanç olduğunu, gereksiz konulardan hesap sormasına dayanamadığını söyleyen Erdoğan Mete’ye mahkeme hakimi Ali Selçuk Kurur, 7 ay 15 gün hapis cezası verdi. Erdoğan Mete’nin bu mahkumiyetini ertelemeyen mahkeme hakimi Kurur, dayakçı kocaya "Evli erkeğin eşine nasıl davranması gerekir" konulu bir ev ödevi verdi. Hakim Kurur, sanığın üç sayfadan oluşan bu ödevi hazırlayıp, mahkemeye teslim etmesini istedi. Erdoğan Mete’nin, bir yıl boyunca "Denetimli Serbestlik Ekibi" tarafından, "İyi bir koca" olup olmadığının kontrol edilmesine ve eşine iyi davranmaması halinde cezaevine girmesine karar verdi.