Evlerden 200 Bin TL'lik Vurgun Yapan Hırsız, Rezidansta Alem Yaparken Yakalandı.

Evlerden 200 Bin TL'lik Vurgun Yapan Hırsız, Rezidansta Alem Yaparken Yakalandı.

Evlerden 200 bin TL'lik vurgun yapan hırsız, rezidansta alem yaparken yakalandı.

Evlerden 200 Bin TL'lik Vurgun Yapan Hırsız, Rezidansta Alem Yaparken Yakalandı.

Evlerden 200 bin TL'lik vurgun yapan hırsız, rezidansta alem yaparken yakalandı...Hırsızlık anları kamerada

Olayla ilgili daha önce gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı


KOCAELİ - Kocaeli'nin İzmit ilçesinde girdikleri evlerden toplam 200 bin TL değerinde otomobil, ziynet eşyası ve para çalan çetenin üyelerinden biri İstanbul'da bulunan lüks bir rezidansta alem yaparken yakalandı.

Olay, 27 Mart tarihinde Kocaeli'nin İzmit ilçesi Kocatepe Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, gece saatlerinde bir otomobil ile mahalleye gelen 4 kişi, girdikleri 3 evden toplam 200 bin TL değerinde ziynet eşyası para ve 1 adet otomobili çalarak kayıplara karıştı. Vatandaşlardan art arda gelen ihbarlar üzerine olay yerine giden Kocaeli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili inceleme başlattı.

Daha önce yakalanan 4 şüpheli tutuklandı.

Ekipler tarafından yapılan teknik ve fiziki incelemeler neticesinde evleri soyan şahısların M.H.K., F.Y., A.C. ve C.Golduğu ve şahısların hırsızlık için İstanbul'dan Kocaeli'ye geldikleri tespit edildi. Şahısların yakalanmasına yönelik çalışma başlatan ekipler tarafından 30 Nisan tarihinde yapılan operasyonda M.H.K., F.Y., yakalanarak gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlükleri işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi'ne sevk edilen şahısların tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verildi. Ekipler tarafından diğer 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürerken A.C. isimli şahıs işlediği farklı bir suçtan dolayı Bursa'da gözaltına alınarak tutuklandı.

Lüks rezidansta alem yaparken yakalandı

Ekipler tarafından sürdürülen incelemelerde C.G. isimli şahsın İstanbul'un Maltepe ilçesinde bulunan bir rezidansta alem yaptığı belirlendi. Harekete geçen ekipler tarafından belirlenen adrese operasyon düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonda C.G. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Kocaeli Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen C.G. işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi.

Hırsızlık anı güvenlik kamerasında

Öte yandan şahısların bir eve girmeleri ve park halindeki otomobili çalma anları güvenlik kamerasına yansıdı. Saniye saniye kaydedilen olayda şahısların bir binanın önüne gelerek eve girdikleri ve bir süre sonra çıkıp koşarak uzaklaştıkları görülüyor.

Kaynak: İHA