Evinin Kolonundan "Elektrik Direği" Çıktı

Evinin Kolonundan "Elektrik Direği" Çıktı

11.05.2015 12:32 | Son Güncelleme: 12.05.2015 09:37

Deprem sonrası Düzce'de inşa edilen tek katlı evlerden satın alan kadın, evinin ortasından geçen elektrik direği nedeniyle endişeli.

Deprem sonrası yurt dışından gelen yardımlarla Düzce'de inşa edilen tek katlı evlerden satın alan iki çocuk annesi kadın, evinin ortasından geçen elektrik direği nedeniyle endişeli.

Nazmiye Tahtacıoğlu (41), 1999 Düzce depremi sonrasında depremzedeler için yapılan evlerden birini satın aldı.

SENİN EVİN İÇİNDEN GEÇİYOR

Tahtacıoğlu, bir süre sonra evinin çatısında elektrik direği olduğunu fark etti. Durumu komşularına soran Tahtacıoğlu, "senin evinin içinden elektrik direği geçiyor" cevabı alınca ilgili dağıtım şirketi görevlilerine durumu bildirdi.

"FARK ETMEDİM BEN O ZAMAN"

Elektrik direğinin kaldırılması yönündeki girişimlerinden sonuç alamayan Tahtacıoğlu, fırtınalı ve yağmurlu havalarda bir telin koparak yaşamlarını tehdit etmesi tedirginliğiyle yaşamaya başladı. Tahtacıoğlu, AA muhabirine, evi bütçesine uygun bulduğu için satın aldığını, çatıdaki elektrik direğini ise fark etmediğini söyledi.

"TEK İSTEGİM BURADAN KALDIRILMASI"

Salonunun ortasındaki kolonun binanın sağlam olması için yapıldığını düşündüğünü anlatan Tahtacıoğlu, şunları söyledi:

"Bir süre sonra çatıdaki direği fark ettim. Ancak evin içinde direğin uzantısı olmaması nedeniyle duruma anlam veremedim. Komşularımın uyarısıyla direğin gizlendiğini öğrendim. Binamın ortasından geçerek çatıdan çıkan direk, evin içinde ise kolon görünümü verilerek kaplandığından belli olmuyor. Yaptığım müracaatlardan sonuç alamadım, tek isteğim bu direğin kaldırılması."

Evinin Kolonundan 'Elektrik Direği' Çıktı
Evinin Kolonundan 'Elektrik Direği' Çıktı
Evinin Kolonundan 'Elektrik Direği' Çıktı
Evinin Kolonundan 'Elektrik Direği' Çıktı

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (35)
DOGRUYOLDAYIM: Ortadirek dedikleri bu olmasin
T.COŞKUN: BURASI TÜRKİYE. . . OLMAZSA ŞAŞARIM. . .
: ANLAMADIGIM ALIRKEN EVIN NERESINE BAKMISLAR ......
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title