Evine Bomba Atılan Süryani Vatandaş Dha'ya Konuştu

Evine Bomba Atılan Süryani Vatandaş Dha'ya Konuştu

Mardin-(dha)-mardin'in Midyat İlçesinde Önceki Gece, Kendilerinin Bulunmadığı Sırada Evlerine El Bombası Atılan Süryani Vatandaş Gebro Seven Ve Eşi, Bombayı Kendilerinin Avrupa'dan Dönmelerini İstemeyen Kişilerin Korkutmak Amacıyla Atmış Olabileceğini Belirterek, ''ama Bizi Korkutamazlar'' Dedi.

Evine Bomba Atılan Süryani Vatandaş Dha'ya Konuştu


MARDİN-(DHA)-Mardin`in Midyat ilçesinde önceki gece, kendilerinin bulunmadığı sırada evlerine el bombası atılan Süryani vatandaş Gebro Seven ve eşi, bombayı kendilerinin Avrupa`dan dönmelerini istemeyen kişilerin korkutmak amacıyla atmış olabileceğini belirterek, ``Ama bizi korkutamazlar`` dedi.

Midyat ilçesi Işıklar Mahallesi 256`ıncı sokaktaki evine önceki gece el bombası atılan süryani vatandaş Gebro Seven, sadece maddi hasara neden olan bomba olayını DHA muhabirine değerlendirdi. Seven, 40 yıldan beri Almanya`da yaşadığını, eşi Yıldız Seven ile 25 yıl sonra ilk kez memleketleri olan Midyat`a geldiklerini belirtirek şunları söyledi:
``Işıklar mahallesinde bulunan evimizi onardık. Bundan sonra yaz tatillerimizi burda geçireceğiz. Evimize atılan bomba ile tedirgin olduk. Bombanın atıldığı saatlerde kilisedeydik. Bizim hiç kimse ile bir kırgınlığımız, alıp veremediğimiz yok. Evimizi onardığımızı ve bundan böyle yaz tatillerini burada geçireceğimizi öğrenen herkes çok seviniyordu. Fakat maaalesef demek ki bundan rahatsız olanlar da var ki bizi korkutmak için evimize bomba attılar. Büyük bir umutla geldik buraya. Bu olay beklemediğimiz bir şeydi. Biz memlektimizin kalkınması için uğraşırken, evimize bomba atılıyor. Beraber ve kardeşçe yaşamak istiyoruz. Tahminimiz bizim buraya gelişimizden rahatsız olanlar, bizi korkutarak gelmemizi engelemek istediler. Zamanında yine bu tür olaylar olmuştu. Bizi böyle şeylerle korkutamazlar. Biz korkmadan memlektimize gelip sahip çıkacağız. Duyarlı insanların bu tür olaylara karşı tavır koymaları gerekir.``

AVRUPADAKI YAKINLARI KORKMUŞ

Gebro Seven`in eşi Yıldız Seven de, bomba olayına çok üzüldüğünü belirtirek, ``Bu tür olaylar olmasın. Bizi korkutmaya çalışanlar yanılıyorlar. Biz korkmayız. Bu olayı duyan Avrupa`daki çocuklarımız ve dostlarımız çok üzüldü. Telefonlarımız susmadı. Avrupa`da yaşayan dostlarımız çok korktular`` dedi.

(HABER:Ferhan KAPLAN/FB/COŞ/GİR)

Kaynak: DHA