Evin Tek Oğlu Helallik Aldı, Şehit Oldu

Evin Tek Oğlu Helallik Aldı, Şehit Oldu

Şırnak'ta PKK Terör Örgütüne Yönelik Düzenlenen Operasyonlarda Şehit Olan Konyalı Er Murat Doğru'nun Evine Şehit Olduğu Haberi Ateş Gibi Düşerken, Şehidin 1 Gün Önce Babasından Helallik Aldığı Öğrenildi.

Evin Tek Oğlu Helallik Aldı, Şehit Oldu

Şırnak'ta PKK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda şehit olan Konyalı er Murat Doğru'nun evine şehit olduğu haberi ateş gibi düşerken, şehidin 1 gün önce babasından helallik aldığı öğrenildi.

Şehit er Murat Doğru'nun Konya'nın Ilgın ilçesine bağlı Ağalar köyünde yaşayan ailesine acı haberi askeri yetkililer ulaştırdı. Şehit haberinin eve ulaşmasının ardından yakınlarının gözyaşları adeta sel oldu. Gözyaşlarını tutamayan anne Ayşe Doğru, "Yakışıklı oğlum, yeşil gözlü oğlum" diyerek ağıtlar yaktı. Baba Ali Doğru ise, oğlunun fotoğrafını okşayarak gözyaşlarına boğuldu.

Ali Doğru, oğluyla 1 gün önce telefonla görüştüğünü belirterek, "Yaklaşık 5 dakika falan görüştük. 'Baba dağa operasyona gidiyoruz. Hakkını helal et, anneme de söyle hakkını helal etsin' dedi. Helalleştikten sonra telefonu kapattı. Bugün ise oğlumun şehit haberi geldi. Vatan sağolsun" dedi.

Ailenin tek erkek çocuğu olan Murat Doğru'nun 10 aylık asker olduğu, 3 kız kardeşinin bulunduğu öğrenildi. Çevresinde "Kara Murat" olarak bilinen şehit erin, askerden önce gönüllü olarak Güneydoğu'ya gitmek istediğini söylediği de öğrenildi.

Şehit Murat Doğru'dan geriye, annesine gönderdiği üzerinde "Canım anam" yazan bir fotoğraf ile değişik silahlarla ve arkadaşlarıyla çektirdiği fotoğraflar kaldı. Şehit erin cenazesinin yarın ikindi namazına müteakip düzenlenecek olan cenaze töreniyle toprağa verilmesi bekleniyor.

(HİV-FM-CC-Y)