Evgin Eczacılar İçin Söyledi

Evgin Eczacılar İçin Söyledi

Ankara Eczacı Odası (Aeo) Tarafından Düzenlenen Geleneksel "Eczacılık Balosu" Bilkent Otel'de Yapıldı. Eczacılar Ünlü Sanatçı Erol Evgin'in Eşsiz Şarkılarından Oluşan ve "İşte Öyle Bir Şey"le Başlayan Üç Saatlik Konserinde, İlk Gençlik Yıllarına Döndüler.

Evgin Eczacılar İçin Söyledi

Ankara Eczacı Odası (AEO) tarafından düzenlenen geleneksel "Eczacılık Balosu" Bilkent Otel’de yapıldı. Eczacılar ünlü sanatçı Erol Evgin’in eşsiz şarkılarından oluşan ve "İşte Öyle Bir Şey"le başlayan üç saatlik konserinde, ilk gençlik yıllarına döndüler.

Balo, Ankara Eczacı Odası Başkanı Oğuz Ekincioğlu’nun kısa bir açış konuşması yaptı ve meslektaşlarına "hoşgeldiniz" dedi. Ekincioğlu, mitingilerinde ve organizasyonlarında şarkısı marş gibi söylenen uzman eczacı Ekrem Murat Gönülalan’a da bir teşekkür plaketi verdi. Ekincioğlu, gecenin sonunda da AEO yönetim, denetleme ve haysiyet kurulundaki ekip arkaşlarını da sahneye çağırarak, hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra Evgin sahneye çıktı. Evgin’in, eski şarkılar, şakalar, taklitler ve anekdotlardan oluşan üç saatlik konseri Eczacıdan tam not aldı. AEO’nun Erol Evgin’li balosuna 600’ü aşkın kişi katıldı. TEB İkinci Başkanı Hilmi Şener de onur konukları arasında yeraldı.

Sezen’li şaka

Evgin, pop müziğin kraliçesi Sezen Aksu’nun, ünlü "Kız hepsi senin mi" şarkısıyla ilgili yaptığı espriyle salonu gülmekten kırdı geçirdi. Evgin, şöyle konuştu:

"Sevgili Sezen bu şarkıyı Tarkan için ’Kız hepsi senin mi’ diye yazmış. Benim için yazsa, ’Hanımefendi hepsi sizin mi" rahmetli Zeki Müren abimiz için yazsa, ’Hanımefendi hazretleri tamamı sizin mi’ diye yazardı. Benim konserlerime gelen genç kızlar imza istiyorlar. Tabi bir genç kız gelip benden imza istiyor diye çok mutlu oluyorum. Ama sonra ekliyor ’annem için bir imza verir misiniz’ diye."

Geçmişe yolculuk

Geceyle ilgili Hürriyet’e konuşan Ekincioğlu, "6197 sayılı meslek yasamızın meslek örgütümüzün onayladığı biçimde değiştiği, Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili sorunlarımızın çözülmüş olduğu, birlik ve beraberlik içinde nice 14 Mayıs Eczacılık Günleri’ni birlikte kutlamak istiyoruz. Sevgili sanatçımız Erol Evgin gecemize renk kattı. Bizi ilk gençlik yıllarımıza götürdü. Kendisine de çok teşekkür ediyoruz" dedi.

AEO Genel Sekreteri Süleyman Güneş’te, "Hastaların ilaca kolay ulaşımı anlamında ilaç üreticilerinin üzerine düşen sorumlulukları paylaştığı ve eczacının halkın gözündeki danışman eczacı hizmetini verebildiği günleri ümitle bekliyoruz" diye konuştu