Evden Eve Nakliyeciler Derneği'nden Dolandırıcılık Uyarısı

Evden Eve Nakliyeciler Derneği'nden Dolandırıcılık Uyarısı

Ege Bölgesi Evden Eve Nakliyeciler Derneği, vatandaşları korsan ve belgesiz taşımacılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Evden Eve Nakliyeciler Derneği'nden Dolandırıcılık Uyarısı

Ege Bölgesi Evden Eve Nakliyeciler Derneği, vatandaşları korsan ve belgesiz taşımacılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Belgesiz taşımacıların müşterilerini mağdur ettiğini, özellikle uzun bayram tatili gibi zamanlarda, dolandırıcılık olarak değerlendirilebilen vakalarla karşılaştıklarını ifade eden Dernek Mali İşler Başkanı Seyat Demir, "Özellikle bu zaman dilimlerinde tüketiciler, evlerini daha ucuza taşıyacaklarına inanarak, belgelerini sorgulamaksızın korsan taşımacılarla muhatap olmaktadır. Örneğin 1000 liraya anlaştığınız bir korsan taşımacı, eşyalarınızı kamyona yükledikten sonra fiyatı 1500 liraya çıkarabiliyor. Ayrıca eşyalarınızda oluşacak hasarı karşılamak bir yana, eksik eşyalarla bile karşılaşabilirsiniz." dedi.

MUTLAKA BELGE SORGULANMALI

Demir, eşya taşımaya talip muhatabın mutlaka belgelerinin sorgulanması gerektiğine işaret ederek, varsa sözleşmenin şartlarının da çok iyi okunması gerektiğini vurguladı. İzmir'de kayıtdışı çalışan 200'ün üzerinde korsan firma bulunduğunu tahmin ettiklerini açıklayan Demir, "Tüketicilerimiz, mağdur olmamak için mutlaka ciddi firmaları tercih etsinler. Ucuz fiyata aldanmasınlar. Ayrıca 'www.egeevdenevecilerdernegi.com.tr' adresindeki derneğimizin resmi internet sitesinden, diledikleri firmayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirler." diye konuştu.