Evde Sağlık Hizmeti... -Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Mağdur, Yaşlı, Kimsesiz ve Engelli Vatandaşlara Yönelik Hazırladığı "Evde Sağlık Hizmeti" Projesi'ni Gebze'den Başlattı

Evde Sağlık Hizmeti... -Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Mağdur, Yaşlı, Kimsesiz ve Engelli Vatandaşlara Yönelik Hazırladığı "Evde Sağlık Hizmeti" Projesi'ni Gebze'den Başlattı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Mağdur, Yaşlı, Kimsesiz ve Engelli Vatandaşlara Yönelik Hazırladığı "Evde Sağlık Hizmeti" Projesini Gebze'den Başlattı.

Evde Sağlık Hizmeti... -Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Mağdur, Yaşlı, Kimsesiz ve Engelli Vatandaşlara Yönelik Hazırladığı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, mağdur, yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşlara yönelik hazırladığı ''Evde sağlık hizmeti'' projesini Gebze'den başlattı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 2007 yılından itibaren il genelinde yaygınlaştırılacak olan projeyle, mağdur, yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşlara evde her türlü hizmet ücretsiz olarak veriliyor.

Pilot ilçe olarak Gebze'de başlatılan projeyle ilk planda 500 ailenin sağlık gereksinimi karşılanacak. Projede, 1 doktor, 1 psikolog, 2 hemşire, 4 sağlık görevlisi ile birlikte toplam 17 kişi görev yapıyor. Durumu ağır olduğu tespit edilen hastalar Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi ettirilecek. Hastanın, hastanede yatırılması halinde proje kapsamında hastabakıcı ve hemşire görevlendirilecek.

Proje hakkında Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Hücran Alpay'a bilgi veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gülser Ustaoğlu, Gebze'den start alan Evde Sağlık Hizmeti Uygulaması'nın başarıyla uygulanması için Alpay'dan destek istedi.

Alpay'dan, projeden yararlanan hastalara Fatih Devlet Hastanesi'nden randevu alımı konusunda yardım talep eden Ustaoğlu, ''Buraya getirdiğimiz hastamızın her zaman başında olacağız. Bakımı ve tedavisi burada bitince yine biz alıp evine götüreceğiz. Sizden bürokratik konularda bize yardımcı olmanızı istiyoruz'' diye konuştu.

Alpay da Büyükşehir Belediyesi'nin sağlık alanında çok önemli hizmetler yaptığını belirterek her türlü desteği vereceklerini kaydetti.