Evde Kal Haberleri

Evde Kal haber, Evde Kal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Evde Kal - 20.8.2020
Su kabaklarını sanat eserine dönüştürüyor
Evinin zemin katına atölye kurdu Üniversite eğitiminin ardından evinin zemin katında kendi imkanlarıyla küçük bir el sanatları atölyesi oluşturduğunu ifade eden Altanlar, şöyle konuştu: "İlk zamanlarda ahşap yakma tekniğiyle hediyelik eşya üretiyordum. Daha sonra su kabağını işleyerek hediyelik eşya üretimine başladık. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle devletimizin 'Evde kal' çağrısına uydum ve yaklaşık 5 aydır zamanımı atölyemde su kabağından süs eşyaları yaparak geçirmeye başladım.
Evde Kal - 18.8.2020
Son dakika gündem: Niğde Emniyet Müdürlüğünden Kovid-19'a karşı afişli uyarı
Ayrıca ekipler, kentin işlek cadde ve bulvarlarındaki kavşaklara ve üst geçitlere "sağlık için, hepimiz için", "evde kal", "maskeni tak, sosyal mesafeni koru, hijyen kurallarına uy" yazılı afiş asarak vatandaşları kurallara uymaya davet ediyor.
Evde Kal - 15.8.2020
Güney Kore'de binlerce kişiden Kovid-19'a rağmen Devlet Başkanı Moon karşıtı protesto
Yetkililerin evde kal çağrısına uymayan ve yağmura rağmen Kore bayrağı taşıyan ve yüzlerinde maske bulunan göstericiler, Moon Jae-in'i Kuzey Kore'ye "yalakalık yapma", yolsuzluk, politik başarısızlık ve "seçim sahtekarlığı" dolayısıyla istifaya davet etti.
Evde Kal - 13.8.2020
Koronavirüs günlerinde en çok "görüntülü konuşma" sevildi
Barem tarafından koronavirüs salgını nedeniyle evde kalınan süreçte meşgul olunan teknolojik uğraşlara ilişkin araştırma gerçekleştirildi.
Evde Kal - 4.8.2020
Japonya Sağlık Bakanı Kato: "Vaka sayısı artarsa OHAL gündeme gelebilir"
OHAL belirsizliği Japonya'da Covid-19 nedeniyle ilan edilen OHAL 25 Mayıs'ta sona ermiş, Temmuz ayında ise günlük vaka sayılarında yeniden rekor sayıda artış gözlenmişti. Kamuoyunda dile getirilen "ikinci OHAL" söylentilerine "Şimdilik gündemde yok" yanıtını veren hükümetin açıklamalarının ardından bazı eyalet yönetimleri "Evde kal" çağrıları yapmak gibi bölgesel tedbirleri hayata geçirmişti.
Evde Kal - 31.7.2020
Amerikalıların kişisel geliri azalırken harcamaları arttı
Kişisel gelir ve tüketim harcamalarına ilişkin verilerde haziranda yaşanan değişimde Kovid-19 salgını ve buna karşı alınan önlemler etkili olmaya devam etti. Söz konusu dönemde hükumetin sağladığı destek ödemeleri mayıs ayına kıyasla daha düşük seviyelerde devam ederken, "evde kal" çağrıları ülkenin bazı bölgelerinde kısmen kaldırıldı.
Evde Kal - 27.7.2020
İzmirli YKS birincisi başarısını "evde kal"maya bağladı
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Alan Yeterlilik Testleri (AYT) oturumu sayısal puan türünde Türkiye 1'incisi olan İzmirli Eren Ceylan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde evde geçirdiği sürede çok çalışarak başarıyı yakaladığını söyledi.
Evde Kal - 23.7.2020
Amerikalıların yüzde 75'i Kovid-19'a karşı maske takılması gerektiğine inanıyor
"Evde Kal" emrinin birçok eyalette uygulamada olduğu mayıs ayında, evinin dışında maske taktığını söyleyenlerin oranı yüzde 73 iken, bugün açıklanan ankette bu rakamın yüzde 86'ya yükseldiğine dikkati çekildi.
Evde Kal - 22.7.2020
TBMM Genel Kurulu
Sağlığın, fiziksel ve ruhsal olarak tam iyilik hali olduğunu vurgulayan İpekyüz, şunları kaydetti: "Türkiye'de sağlıksız bir ortam yaşanmaktadır. Türkiye'de bir karar verilirken karardan etkilenen kesimin görüşü alınmamaktadır. 65 yaş üstü vatandaşları 'işe yaramazsınız evde kal' olarak mı değerlendireceğiz? Evde kal denildiğinde insanların ne yapması lazım.
Evde Kal - 20.7.2020
TOBİ aylık 3 milyon sohbetle 'luların en yakın dostu oldu
Örneğin, "evde kal" döneminde sıkılan ve sıkıntısını yazarak paylaşan müşterilerine eğlenceli bir oyun sunarak keyifli zaman geçirme imkanı sağladı.
Evde Kal - 17.7.2020
Nadir görülen türler, pandemi sürecinde ortaya çıkmaya başladı
Koronavirüsle mücadele kapsamında evde kal çağrısı başta olmak üzere alınan bir çok tedbirler nedeniyle insanları doğal ortamlarda uzak tuttu.
Evde Kal - 14.7.2020
ABD'de okula dönüş kararlarında geri adım
Kaliforniya Valisi Gavin Newsom da vaka sayısının 320 bini ve ölü sayısının 7 bini aştığı eyalette, vakaların tekrar hız kazanması üzerine tüm kapalı mekan aktivitelerinin tekrar kapatıldığını, salgının ülkede zirve yaptığı nisan ayındaki "Evde kal" uygulamasına, en az 3 haftalığına dönme kararı aldıklarını açıkladı.
Evde Kal - 12.7.2020
Pandemi süreci, alışveriş alışkanlıklarını değiştirdi
Evde kalınan süreç boyunca seyahat/konaklama harcamaları yüzde 82 azaldı Tüketici davranışlarındaki değişimlerin gözle görülür bir şekilde gerçekleştiği pandemi dönemi ve pandemi öncesi dönem kıyaslandığında evde kalınan süreç boyunca seyahat/konaklama harcamaları yüzde 82, yeme/içme harcamaları yüzde 76, giyim harcamaları yüzde 66, akaryakıt harcamaları yüzde 36 azaldı.
Evde Kal - 8.7.2020
Avustralya'da son 24 saatte 142 kişide Kovid-19 tespit edildi
Evden çıkma yasağı 5 milyon kişiyi etkileyecek Bu gece yarısından itibaren üçüncü kategoride "Evde Kal" sloganıyla yürürlüğe girecek olan sokağa çıkma yasağı, Avustralya'nın ikinci büyük kenti olan Melbourne'deki yaklaşık 5 milyon kişiyi etkileyecek.
Evde Kal - 6.7.2020
Pandemi süreci işsiz kalma riskini arttıyor!
'Evde Kal' uyarısını ne kadar uyguladık? Normalleşme süreciyle beraber evde kalanların sayısı ciddi oranlarda değişti.
Evde Kal - 5.7.2020
Plusclouds Kimdir? Hizmetleri Nelerdir?
PlusClouds Ceo'su Serkan Koçak, Plusclouds'un üç ana faaliyeti olduğunu belirterek bu faaliyet alanlarına yönelik açıklamalarda bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Evde Kal Haberleri | Evde Kal Haber - Haberler - Sayfa 2 - Evde Kal haberleri, son dakika evde kal haber ve gelişmeleri burada. Aksaray'da ev karantinasına uymayanlar yurtlarda karantinaya alınacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 16:58:54. #1.15#
title