Haberler » Ekonomi » Haber

Evde Ek İş İmkanları

Eğer evden yürütebileceğiniz bir işe başlamayı düşünüyorsanız o vakit online olarak para kazanmanın yollarını sunduğumuz bu top 10 listesinden başkasına ihtiyacınız olmayacak.

Evde Ek İş İmkanları

Eğer evden yürütebileceğiniz bir işe başlamayı düşünüyorsanız o vakit online olarak para kazanmanın yollarını sunduğumuz bu top 10 listesinden başkasına ihtiyacınız olmayacak. Umarım, hemen bugün işe koyulmanızı sağlayacak ilham verici bir fikre rastlarsınız. Unutmayın ‘şimdi’den başka zaman yok! Ve gün gelip de yatınızın üzerinde soğuk içeceğinizi yudumladığınızda bizi hatırlayın : )

1-ÖZEL DANIŞMANLIK

Eğer bir işte ciddi tecrübeniz ya da yeteneğiniz varsa, o zaman para kazanmanın en iyi yollarından biri uzmanlığınız üzerinden tavsiye vererek danışmanlık yapmaktır. Hangi endüstride olduğunuzun önemi yok. Bilginizi sunarak insanlara yardım etmeyi teklif edin. Diğer sitelerdeki ya da bloglardaki soruları yanıtlayın. İlk etapta insanlar sizi fark edecek ve sonra da size güvenmeye başlayacak. Siz de bu güvenin gücünü kullanarak özel birikiminizi insanların hizmetine sunarak para kazanabilirsiniz.

2-ONLINE BUTİK MAĞAZA

Minder, yastık ve benzeri ürünlerin tasarımı için hevesli misiniz? Ya da özel cupkekler yapmaya bayılıyor musunuz? Eğer yapmaktan keyif aldığınız bir hobiniz var ise o zaman bu işi online olarak yapın. Kendinize bir e-dükkan kurun. Ne yaptığınızla ilgili olarak bir blog hazırlayın. Sitenizde görsel ve heyecan verici bir içerik oluşturun ki, sizin tutkunuz site ziyaretçilerini de sarsın ve ürünleriniz kolaylıkla satılsın.

3-ONLINE EĞİTİM

Eğer bilgi birikiminizin çok olduğu bir konu var ise, ya da pek çok kişinin öğrenmeye hevesli olduğu ortak bir konu varsa o zaman bu konu üzerinden para kazanabilirsiniz. Üyelik tabanlı bir hizmet sunarak insanlara eğitim verebilirsiniz. Onlara egzersizlerle tamamlanan kurslar sunun ve online sınavlar ile not verin. En sonunda da programı tamamlayanları sertifika ile ödüllendirin.

4-ELEŞTİRMENLİK

İyi yemek yemekten hoşlanır mısınız? Peki ya şarap tadımından? Lüks otellerde konaklamak size uyar mı? Bir blog oluşturarak yerel ürün ve hizmetlere dair yorum ve eleştirilerinizi belirtin. Yerel işletmeler kısa zamanda sizin tarafınızdan değerlendirilmenin değerini fark edecektir. Bu talebi, reklamlar sayesinde ve okurlardan gelecek ekstra ödemeler için sitede bağlantılar vererek paraya çevirebilirsiniz.

5-YENİLİKÇİ YEREL SERVİSLER

Her gün binlerce fikir insanların ayağına geliyor. Eğer sizin de nasıl yardım edebileceğinize dair parlak bir fikriniz varsa o halde hemen işe koyulun.

Fikir : Eğer sizin de bazı insanlar gibi toplama huyunuz varsa, çevrenizdekilere eski mobilyalarını ücretsiz olarak alıp taşıma hizmetinizi sunabilirsiniz. Böylece onlar da eski mobilyaları çöpe atmak için zaman ve para kaybetmezler. Siz de web siteniz üzerinden yeniden satışını sağlayabilirsiniz.

Fikir : İnsanlar, iş dönüşü marketlerde sıra beklemekten nefret eder. Neden sizin siteniz üzerinden ön-sipariş vermelerine olanak vermeyesiniz. Böylece park etmek için ödemek yapmak zorunda kalmazlar ya da kalabalıkla mücadele etmez, sırada beklemek sorunda kalmazlar. Siz de sunduğunuz hizmet için ufak bir meblağ alırsınız ve her iki taraf da mutlu olur. Sınırlı kaynaklarla ilk etapta bu hizmeti yerel olarak verebilirsiniz. Sonrasında franchising sistemiyle daha büyük yerleşim yerlerine ve şehirlere açılarak işinizi büyütebilirsiniz.

6-GERÇEK ZAMANLI DERSLER

Google+ , video konferansları ve online adresler bakımından çok güzel kaynaklar sunuyor. Neden siz de 1 saatlik video dersi vermeyesiniz? İnsanlar web sitenize girip üye olmak suretiyle canlı derslere, eğitimlere erişebilirler. İnteraktif katılım imkanı sunan hizmetlerle de anlaşırsanız iyi olur. Bu hizmeti fazla ücretlendirmeniz gerekmez. Siz dersinizi verirsiniz ve binlerce öğrenci her derse katıldığında hem siz hem de onlar kazanır.

7-ÖZEL BİR KONUDA BLOG YAZMA

Blog yazmak ek gelir elde etmek için harika bir yol ve kesinlikle orta dönemli bir yatırım. Dolayısıyla, eğer siz seçtiğiniz özel bir konu üzerinde yazmak konusunda yeterince hevesliyseniz işte o zaman uygulanabilir bir yol. Sosyal medyayı, S