Evde Aç ve Susuz Kalan Kediyi Belediye Ekipleri Kurtardı

Evde Aç ve Susuz Kalan Kediyi Belediye Ekipleri Kurtardı

Evde aç ve susuz kalan kediyi belediye ekipleri kurtardı Sahibi tatile giden kedinin sesi mahalleyi inletti Evde unutulan kediye gece operasyonuİSTANBUL - Esenyurt'ta tatile giden sahibi tarafından evde unutulan kedinin sesi mahalleyi inletti.

Evde aç ve susuz kalan kediyi belediye ekipleri kurtardı
Sahibi tatile giden kedinin sesi mahalleyi inletti
Evde unutulan kediye gece operasyonu

İSTANBUL - Esenyurt'ta tatile giden sahibi tarafından evde unutulan kedinin sesi mahalleyi inletti. Mahalleli durumu Belediye'ye haber verdi, ihbar üzerine olay yerine gelen ekipler kediyi sepetli vinçle kurtardı.
Tatile çıkan sahibi tarafından evde unutulan kedi, Esenyurt Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonla kurtarıldı. Üçevler Mahallesi 'nde bir binanın 4. katında oturan bir vatandaş, 3 gün önce tatile çıktı. Vatandaş tatile çıkarken evinde kedisini unuttu. Evde unutulan kedi aradan geçen süre içinde aç ve susuz kalınca aralıksız miyavlamaya başladı. Bu sesleri duyan komşuları önceki gün akşam saatlerinde Esenyurt Belediyesi'ne haber verdi. Bunun üzerine Esenyurt Belediyesi ekipleri olay yerine geldi. Bir vince bağlı sepetle görevliler, apartmanın 4'üncü katına ulaşarak pencereden bitap düşmüş kediyi dışarı çıkarttılar.
Ekipler, kediyi hayvan ambulansına bindirerek Esenyurt Belediyesi Hayvan Barınağı'na götürdüler. Kedi burada özel bakıma alınarak karnı doyuruldu ve su verildi. Belediye yetkilileri sahibi tatilden dönüp kediyi isteyene kadar bakımını yapacaklarını belirtti. Komşuları da tatile çıkan vatandaşın hayvanlarına iyi bakamadığını belirterek daha önce de buna benzer sıkıntıların oluştuğunu söyleyerek kedinin sahibine tepki gösterdiler.

Kaynak: İHA