Ev Aksesuarları Haberleri

Ev Aksesuarları haber, Ev Aksesuarları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ev Aksesuarları - 04.11.2020
Aksaray'da "Hünerli Eller Usta Anneler" projesi başlatıldı
Sezai Karakoç Ortaokulu'nda düzenlenen törenle hizmete açılan kurslarda rölyef, takı tasarımı, tel kırma, elde kurdele, dekoratif ev aksesuarları hazırlama ile minyatür sanatı gibi alanlarda kursiyerlere eğitimler verilecek.
Ev Aksesuarları - 25.08.2020
İnternet kullanıcısı arttı
Söz konusu 12 aylık dönemde internet üzerinden alışveriş yapan bireylerin yüzde 60,9'u giyim, ayakkabı ve aksesuar, yüzde 26,1'i kitap, dergi, gazete, yüzde 22,5'i online yemek siparişi verme ya da catering hizmetleri alma, yüzde 21,1'i kozmetik, güzellik ve sağlık ürünleri, yüzde 17,6'sı temizlik ürünleri, kişisel bakım malzemeleri, yüzde 17'si mobilya, ev aksesuarları, bahçe malzemeleri alımı yaptı.
Ev Aksesuarları - 25.08.2020
İnternet kullanan bireylerin oranı arttı
İnternetten en fazla yüzde 60,9 ile giyim, ayakkabı ve aksesuar satın alındı İnternet üzerinden mal veya hizmet siparişi veren ya da satın alan bireylerin yüzde 60,9'u giyim, ayakkabı ve aksesuar satın aldı. Bunu yüzde 26,1 ile basılı kitap, dergi, gazete, yüzde 22,5 ile online yemek siparişi verme ya da catering hizmetleri alma, yüzde 21,1 ile kozmetik, güzellik ve sağlık ürünleri, yüzde 17,6 ile temizlik ürünleri, kişisel bakım malzemeleri ve yüzde 17,0 ile mobilya, ev aksesuarları, bahçe malzemeleri takip etti.
Ev Aksesuarları - 24.02.2020
Esmek'te kursiyerler deriden çanta üretiyor
Bu kapsamda Turistlik El Sanatları Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Deri Tasarım' kursunda 28 kursiyer deriyi kullanarak çanta tasarlamaya devam ediyor. Başta kadınlar ve çocuklar olmak üzere 7'den 70'e herkese ücretsiz kurs hizmeti veren ESMEK, bu yıl da binlerce kişiye ulaşıyor. Özellikle kadınlar büyük ilgi gösterdikleri el sanatları ve tasarım kursları ile el becerilerini geliştiriyorlar. Odunpazarı Tarihi Bölge içerisinde bulunan Turistlik El Sanatları Merkezi'nde eğitim alan kadınlar, ürettikleri eserleri satarak da aile bütçelerine destek oluyorlar. Onlarca kurstan biri olan deri tasarım kursunda da 20 kadın 8 erkek kursiyerin deriyi kullanarak birbirinden özel tasarımlar ile üretimler gerçekleştirdiklerini belirten ESMEK yetkilileri, piyasa değeri yüksek olan bu ürünleri satan kursiyerlerin aile bütçelerine de büyük katkı sağladıklarını ifade ettiler. Haftanın iki günü altışar saatlik çalışmalar ile kadınların bu alanda büyük gelişim gösterdiklerini ifade eden eğitmen Zehra Günaydın, kursiyerlerin model geliştirme, ölçümlendirme ve üretim süresini belirleyip, elindeki malzeme ile en güzel ürünü çıkardıklarını belirtti. Günaydın "Kursumuzda çanta, tasarım tablo, ev aksesuarları, cüzdan, kemer ve daha birçok alanda üretim gerçekleştiren 28 kursiyerimiz ile aile ortamında çalışıyoruz.
Ev Aksesuarları - 08.01.2020
Zuchex, sektörü 31. kez İstanbul'da buluşturacak
Sofra ve mutfak eşyasından elektrikli ev aletlerine, çelik mutfak eşyasından dekoratif ev aksesuarlarına, ev tekstilinden cam, porselen ve seramiğe, plastik ev gereçlerinden aydınlatma ve banyo ve mutfak aksesuarlarına kadar binlerce yeni ürünün bir arada sunulacağı Zuchex 2020'ye, çoğu üretici olan 650 katılımcı firma ile yurt içi ve dışından yaklaşık 35 bin profesyonel ziyaretçi bekleniyor.
Ev Aksesuarları - 07.01.2020
IKEA, üzerine çekmece düşen çocuğun ailesine 46 milyon dolar ödeyecek
İsveç merkezli mobilya ve ev aksesuarları firması IKEA, Mayıs 2017'de bir çocuğun ölümüne sebep olan şifonyer için açılan davada aileye 46 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti
Ev Aksesuarları - 04.12.2019
Tohum Otizm Vakfı Alışveriş Festivali 18 Aralık'ta açılacak
Tohum Otizm Vakfı Alışveriş Festivali'nde, takıdan giyime, dekorasyondan tekstile, mücevherden kozmetiğe, aksesuar, çiçek ve antika gibi çeşitli pek çok konuda 120'yi aşkın birbirinden seçkin ve özel markanın ürünleri, koleksiyonları bir arada bulunacak. Bilinen birçok markanın yanı sıra tarzıyla öne çıkan yeni firmalar da, festival ziyaretçilerine farklı seçenekler sunacak. Festivale katılacak ziyaretçiler için hazırlanan özel sürprizlerden biri de 12'nci yıla özel 12 hediye çekilişi olacak. Çekilişte, Kafkas Mücevher'in Tohum Otizm Vakfı için tasarladığı özel tasarım mücevherin yanı sıra, Soneva Fushi Maldives, Four Seasons Seyşeller, The Marmara New York ve The Museum Hotel Antakya otellerinde konaklamalar, Artam Antik A.Ş'nin desteğiyle Ressam Mehmet Gün'den çağdaş sanat eseri, Avusturya/VIVAMAYR Maria Wörth Detoks ve Sağlık Merkezinden 1 hafta konaklama, Saffet Emre Tonguç'dan "Ayasofya'da Bir Gece" turu ile Four Seasons'da yemek, Tiffany&Co'dan ev aksesuarları, Tecknomonster'dan bavul, Sırmasa'dan 12 kişilik davet masası, Siren Ertan İstanbul'un yeni açtığı web sitesi sirenertanistanbul.
Ev Aksesuarları - 07.11.2019
Dünya'nın dekorasyonu İstanbul'da buluşuyor
Züccaciye sektörünün dev buluşması İstanbul'da başlıyor. 40 bin m2 lik alanda 200 katılımcı ve 95 ülkeden 20 bin ziyaretçi hedefi ile 14-17 Kasım tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi' nde düzenlenecek '3. Uluslararası Züccaciye, Ev Eşyaları, Aksesuar, Üretici& Markalar Fuarı Home Concept' için geri sayım başladı. Mutfak araç gereçlerinden ev aksesuarlarına, bahçe mobilyasından banyo tekstil ürünlerine kadar yaşam alanımıza dair her şeyin yer alacağı fuar, geniş ürün yelpazesi ile dikkatleri üzerine çekiyor.
Ev Aksesuarları - 21.10.2019
Erzurum'un ehramı dünyaya açılıyor
'TESCİLLENEN 9'UNCU ÜRÜN OLDU' Ehramın, giysi olarak bugün daha çok yaşlılar tarafından kullanıldığını anlatan Erzurum Aktif İş Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği (ERAKDAY) Başkanı Hülya Saltuklu, şunları söyledi: "Erzurum'da kadınlar dış giyimlerinde daha çok yenilikçi olmayı tercih ediyor. Bunun sonucu olarak da ehram kullanımı azalıyor. Bu kayboluşu ve etkileşimi engellemek toplumsal bir güç gerektirdiği için geleneksel giysilerimiz içine giren ehramı halkın benimsediği şekilde farklı kullanım alanlarına taşıyarak, yaşatmaya çalışıyoruz. Yöre halkının 'ihram' kelimesinden kendi şivesine uyarladığı 'ehram'; haram, haramlar, mahrem gibi Arapça kelimelerden türetilmiştir. 'Üzeri örten', 'setreden', 'kendini sakınan' manalarına gelmektedir. Kadınların doğal şartlara göre ve mahreme karşı örtündüğü dış giysi olan ehram; kadayıf dolması, Oltu cağ kebabı, İspir kuru fasulyesi, Erzurum civil peyniri, Hınıs fasulyesi, Karnavas dut pekmezi, Oltu Taşı, Erzurum küflü civil peynirinden sonra kent adına tescillenen 9'uncu ürün oldu. Coğrafik ürünü almakta Erzurum merkez Aziziye Belediyesi'nin büyük katkıları olmuştur." 'FİYATLAR, VERİLEN EMEĞE GÖRE ÇOK UCUZ' Ehramın, tamamen koyun yönünden olan ve kimyasal madde kullanılmadan, doğal renkleriyle tezgahlarda dokunan el dokuması olduğunu hatırlatan Saltuklu şöyle konuştu: "Ehram, malzeme ve işçilik olarak çeşitlilik arz etmektedir. Bu tür giysiler günümüzde özellikle Doğu'da kadınlar tarafından dış giysi olarak kullanılmaktadır. Ehram, özellikle Erzurum'da halkın geleneksel giysileri arasına girmiştir. Ehramın Erzurum'da ne zamandan beri kullanıldığı hakkında kesin bir tarih olmamakla birlikte ehram dokuyucuları ve yaşlılar, çarşaftan önce kullanılmaya başlandığını söylemektedirler. Bu da 18'inci yüzyıl sonlarını göstermektedir. Biz ehramı son zamanlarda kadınlarımız kullanmadığı için bu yöresel dokumayı değerlendirmek istedik. Tamamen üzerindeki desenlerle orijinal haliyle yeni tasarımlar yaparak ev aksesuarları, kadın erkek giyimleri, hediyelik eşyalar ve sağlık ürünlerinde de değerlendirip hediyelik eşya sektörüne girmeye çalıştık.
Ev Aksesuarları - 08.10.2019
Emekli olunca hobisi işi oldu
Arzu Engin, 4 yıl önce özel sektörden emekli olduktan sonra cam sanatı ile ilgilenmeye başladı. Engin, kursa giderek, küçüklüğünden bu yana ilgisini çeken cam sanatı konusunda eğitim aldı. Arzu Engin, zaman içinde eğitimlerle kendisini geliştirerek, camdan eşyalar üretti. Engin'in, cam, gümüş ve pirinçleri bir araya getirerek yaptığı takılar, süs eşyaları, çeşitli ev aksesuarları, katıldığı çeşitli kermes ve etkinliklerde ilgi gördü.
Ev Aksesuarları - 09.09.2019
Züccaciyeciler ihracata odaklandı
Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) ve ZÜCDER'in destekleriyle düzenlenen fuarda, sofra ve mutfak eşyasından elektrikli ev aletlerine, çelik mutfak eşyalarından dekoratif ev aksesuarlarına, ev tekstilinden cam, porselen ve seramiğe, plastik ev gereçlerinden aydınlatma ve banyo mutfak aksesuarlarına kadar binlerce yeni ürün, koleksiyon ve inovatif tasarım bir arada sergileniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ev Aksesuarları Haberleri | Ev Aksesuarları Haber - Haberler - Ev Aksesuarları haberleri, son dakika ev aksesuarları haber ve gelişmeleri burada. Son dakika gündem: Kadınlar, çöpe gidecek atıkları kazanca dönüştürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.3.2021 11:04:02. #1.14#
title