EÜ Tıp Fakültesi'nde türkülü Tıp Bayramı kutlandı

EÜ Tıp Fakültesi'nde türkülü Tıp Bayramı kutlandı

EÜ Tıp Fakültesi'nde türkülü Tıp Bayramı kutlandı
CHA - Haberler | Güncel

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi'nde, "14 Mart'tan 19 Mayıs'a Aydınlanma ve Kültür Şenliği" başlığıyla düzenlenen Tıp Bayramı kutlamaları çerçevesinde, "Anadolu Kültüründe Hekimlik ve İyi Hekim Olmak" konulu müzikli sunum yapıldı. EÜ Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasemin Akçay ve Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sait Eğrilmez, iyi bir hekim...

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi'nde, "14 Mart'tan 19 Mayıs'a Aydınlanma ve Kültür Şenliği" başlığıyla düzenlenen Tıp Bayramı kutlamaları çerçevesinde, "Anadolu Kültüründe Hekimlik ve İyi Hekim Olmak" konulu müzikli sunum yapıldı. EÜ Tıp Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasemin Akçay ve Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sait Eğrilmez, iyi bir hekimin nasıl olması gerektiği konusunda, müzik eşliğinde bilgi verdi.

Kırıkkale, Zonguldak, Elazığ, Urfa gibi çeşitli yörelere ait türküler eşliğinde hekimlik mesleğinin kutsallığından bahseden Doç. Dr. Eğrilmez ve Doç. Dr. Akçay, dinleyenleri duygulandırdı. Türkülerle hekimlik mesleğinin bağdaştırılarak anlatıldığı sunumu, Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencilerine ders olarak gösterdiklerini belirten Eğrilmez, "Türküler eşliğinde hazırladığımız bu sunumu, ayrıca lise öğrencilerine de uyguladık. Onlardan da son derece güzel tepkiler aldık." dedi. Sunumun sonunda Eğrilmez, sözü ve müziği Âşık Veysel'e ait "Uzun İnce Bir Yoldayım" türküsünü, dinleyenlerle birlikte seslendirdi. Daha sonra EÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ziya Alkan tarafından, Yasemin Akçay ve Sait Eğrilmez'e çiçek takdim edildi.

EÜ Tıp Fakültesi'nde türkülü Tıp Bayramı kutlandı

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title