Eto'o Özbekistan'a mı Gidiyor

Özbekistan Yüksek Ligi'nde İlk Yarısını Lider Olarak Tamamlayan Taşkent'in Kuruvchi Kulübü, İspanya'nın Barcelona Takımından Forvet Oyuncusu Samuel Eto'o ile Kontrat İmzalayacağını Duyurdu.

Eto'o Özbekistan'a mı Gidiyor

Özbekistan Yüksek Ligi'nde ilk yarısını lider olarak tamamlayan Taşkent'in Kuruvchi Kulübü, İspanya'nın Barcelona takımından forvet oyuncusu Samuel Eto'o ile kontrat imzalayacağını duyurdu.

Asya Futbol Konfederasyonu resmi İnternet sitesinde (www.the-afc.com) yer alan haberde, Asya Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkan ve Özbekistan Yüksek Ligi'nin ilk yarısını da zirvede tamamlayan Kuruvchi Kulübü'nün, Samuel Etoo ile kontrat imzalayacağı duyurulurken, Kamerunlu futbolcunun 17 Temmuz'da Taşkent'e geleceği kaydedildi.

Haberde ayrıca Barcelona Kulübü'nün diğer futbolcuları Puyol, Xavi ve İniesta'nın 20-21 Temmuz tarihlerinde Kuruvchi kulübünde seminer vereceği ve kendi deneyimlerini paylaşacağı ifade edilirken, bunun yanı sıra Barcelona'nın 8 menajerinin de önümüzdeki dönemde Kuruvchi kulübünde çeşitli seminerler düzenleyeceği belirtildi.

Kuruvchi teknik direktörü Mircelal Kasimov da, Özbek basınına yaptığı açıklamada Barcelona ile çok iyi bir işbirliği içerisinde olduklarını vurgulayarak, Eto'o konusunun da bunun bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Kuruvchi kulübünün resmi İnternet sitesinde yer alan haberde de, Samuel Etoo'nun, Özbekistan vizesi almak için evraklarını teslim ettiği belirtilirken, bununla birlikte Etoo'nun pasaport bilgilerine yer verdi.

Kasimov, ayrıca amaçlarının ligde ve Asya Şampiyonlar Ligi'nde Özbek futbolunu en iyi şekilde temsil etmek ve Özbek futbolunun gelişmesine hizmet etmek olduğunu belirtti.

2005 yılında kurulan ve sponsorları arasında Neftgazmontaj, Uzgazoil, Hisarneftgaz, Kokdumalakgaz, Şurtangaz mahsulat, Neftgaz Sanaat Layiha gibi ülkedeki büyük petrol-gaz şirketlerinin yer aldığı Kuruvchi kulübü, Özbekistan Yüksek Ligi ilk yarısını zirvede tamamlarken, Asya Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde 17 ve 24 Eylül tarihlerinde İran'ın Saypa takımıyla karşılaşacak.

Kuruvchi son olarak Şilili Jose Luis Vilyanueva'yı transfer etmişti.

Kaynak: DHA