ETHEM YILMAZ HABERLERİ

Ethem Yılmaz haber, Ethem Yılmaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ethem Yılmaz - 16.07.2011
Dolunay'da Şiir Dinletileri
Manavgat Halk Kütüphanesi yönetimi "Dolunay'da Şiir Akşamları" adlı etkinlikle şiirseverleri bir araya getirdi. Manavgat Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, yaptığı açıklamada, her ayın 14 veya 15'inde düzenli olarak yapılacak olan etkinliğin ilkine Mehmet Bayrakdar, Meral Mengü, Ethem Yılmaz, Devrim Çetin, Habibe Kaynak, Gökçen Bekal, Sebahat Kocaakça, Erdal Usluoğlu'nun katıldığını bildirdi.
Ethem Yılmaz - 21.04.2011
Manavgatlılar, Geleceğe Mektup Yazacak
Manavgat Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, mektup yazımını arttırmak için 'Geleceğe Mektup Yazalım' kampanyası başlattı. Kütüphane Müdürlüğü'nün, geleceğe yazılan mektupları kurum bünyesinde çelik kasada muhafaza ederek, zamanın gelince yerine teslim edeceği belirtildi. Manavgat Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, kampanya ile ilgili yaptığı basın açıklamasında son 10 yıldır cep telefonu ve internet üzerinde sanal alem iletişimin yaygınlaşmasıyla birlikte mektup yazımının yok denecek seviyeye geldiğini söyledi. Türkiye'de ilk geleceğe mektup yazımının 1988 yılında dönemin Başbakanı Turgut Özal tarafından 2000 yılına yazıldığını belirten Oktay, ikincisinin ise 2003'den 2023 yılına yazılmaya başladığını kaydetti. Eşler arası kırgınlıkların düzelmesinde mektup yazımını tavsiye ettiklerini belirten Oktay, hiç bir iletişim aracının gözün kağıda değmesi, ruhun kağıda dökülmesi ve duyguların yüceliğiyle yazılan bir mektuptaki heyacanı veremeyeceğini kaydetti. Oktay, "Artık postacılar mektup getirmiyor. Mektup yerine kredi kartı ekstresi ve adli duruşma zarfları yetiriyor. Yeniden mektup yazımını yaygınlaştırmak için Geleceğe Mektup Yazalım kampanyası başlattık. Kampanya ile sözün uçup gittiğini, mektup kağıdına yazılan duyguların ölümsüzlüğünü göstermek istedik. " diye konuştu. Oktay, daha sonra oğlu Umut Utku Oktay için yazdığı mektubu zarf içine koyarak 2020 yılında kendisine ulaştırmak üzere çelik kasaya koydu. Geleceğe mektup yazan Reyhan Kılınç, Mehmet Mert, Ethem Yılmaz ve Sami Şen, mektuplarının zamanında yerine teslim edilmesi için müdür Oktay'a teslim etti.
Ethem Yılmaz - 15.04.2011
Yılmaz, Alevi Kültür Derneği İslahiye Şubesi Başkanlığına Getirildi
Alevi Kültür Derneği İslahiye Şubesi Başkanı Ali Galip Gürocak'ın geçtiğimiz aylarda vefatı nedeniyle boşalan göreve Ethem Yılmaz getirildi.
Ethem Yılmaz - 29.03.2011
58 Yıldır Elinden Kitap Düşmüyor
Antalya'nın Manavgat ilçesi Değirmenli köyünde yaşayan emekli öğretmen Ethem Yılmaz, 58 yıldır elinden hiç kitabı düşürmüyor.
Ethem Yılmaz - 29.03.2011
Manavgatlılar Geçen Yıl 88 Bin Kitap Okudu
"Milletçe kitap okumuyoruz." diyen Oktay, "Bu yıl ki kampanyamızı 'Dizi Yerine Kitap Okuyalım' olarak seçtik. Çocukların ilk öğretmenleri olan annelerin büyük çoğunluğu vakitlerini televizyon izleyerek geçiriyor. Televizyonlarda çok sayıda dizi var. Annelerin daha fazla bilgi sahibi olması için dizi izleme yerine kitap okumasını tavsiye ediyoruz. Manavgat, kişi başına kitap okumada Türkiye ortalamasının üzerinde Kitap okumada Manavgat'ta kişi başı bir kitap düşüyor. Ülke genelinde ise bu rakam çok düşük. Avrupa ülkelerinde kitap okumaya verilen para birinci öncelik. Ülkemizde ise maalesef 23'ncü öncelik." diye konuştu. Kütüphanelerinde 2010 yılında 'Oku Getir Kampanyası' çerçevesinde 24 bin kitap değişimin olduğunu belirten Oktay, yeni yılda 100 bin kitap okuma ile 28 kitap değişimini hedeflediklerini kaydetti. Tören sonrası Denizyaka İlköğretim Okulu öğrencileri, müzik dinletisi sundu. Halk Kütüphanesi'nde 2010 yılında en fazla kitap okuyan yetişkin erkek kategorisinde Ethem Yılmaz, bayanlar kategorisinde ise Sehel Çavuş birinci oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ethem Yılmaz Haberleri | Ethem Yılmaz Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Ethem Yılmaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ethem Yılmaz kimdir, hayatı ve biyografisi. Gaziosmanpaşaspor: 1 - Medical Park Antalyaspor: 1 (İlk Yarı).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.6.2021 21:55:53. #1.15#

title