Etek Giydirilerek Kendi Bacağına Ateş Ettirilen Gencin İlk İfadesi: Kendi İsteğimle Ateş Ettim

Etek Giydirilerek Kendi Bacağına Ateş Ettirilen Gencin İlk İfadesi: Kendi İsteğimle Ateş Ettim

Önce etek giydirilen, sonra kendi bacağına ateş ettirilen Çakıcı'nın adamının ilk ifadesi ortaya çıktı: Kendi isteğimle ateş ettim. Çakıcı'ya saygı duyarım.

İzmirde Alaattin Çakıcı'nın adamı olduğu ileri sürülen, 'ihanet' ettiği iddiasıyla etek giydirilip, kendi bacağına ateş ettirilen T.Z isimli bir gencin ifadesi ortaya çıktı.

PES DEDİRTEN İFADE: BASKIYLA DEĞİL KENDİ İSTEĞİMLE ATEŞ ETTİM

T.Z ifadesinde görüntülerdeki kişileri tanımadığını söylerek "Onların baskısıyla değil; kendi isteğimle ateş ettim" dedi. Kimseden şikayetçi olmadığını söyleyen T.Z, "Alaattin Çakıcı'ya saygı duyarım, sosyal medyada kendisini överim. Yapılan haberler asılsızdır" dedi.

"KİM OLDUKLARIN BİLMİYORUM"

"4 Ekim 2017 günü, saat 15.30-16.00 sıralarında İzmir Tepecik Eğitim Hastanesi'nin üst bölgesindei ticari taksi ile gittim. Orada kalabalık bir grup ile karşılaştım, şahısları tanımıyorum. Kim olduklarını, ne amaçla benle muhatap olduklarını bilmiyorum. Yanlarında getirdikleri eteği giymemi istediler. Ben de eteği giydim. Daha sonra Basmane'den satın aldığım tabanca ile sol bacağıma bir el ateş ettim. Ticari taksi ile hastaneye gittim. Kendimi vurduğum tabancayı da polise teslim ettim.


"GÖRÜNTÜLERDEKİ BENİM"

Aynı gün sosyal medyaya düşen ve 'Alaattin Çakıcı'nın sosyal medya hesaplarını kontrol eden Turgay Zaim'in etek giydirilerek kendisini vurduğu şok video' yazılı görüntülerdeki şahıs benim. Bana bunu yapan şahsı tanımıyorum ve neden yaptığını bilmiyorum. Ben bu şahısların baskısıyla kendi bacağıma sıkmadım. Kendim istediğim için sol bacağıma sıktım. Kimseden şikayetçi değilim.

"ÇAKICI'YI TANIMAM AMA SAYGI DUYARIM"

Sosyal medyada benim Alaattin Çakıcı'nın sosyal medya hesaplarını kontrol ettiğim yazılmış. Benim Çakıcı ile yüz yüze tanışıklığım yoktur. Sosyal medyada kendisi sever, saygı duyar ve kendisini överim. Benimle ilgili sosyal medyada yapılan haberler asılsızdır."

(Kaynak: Milliyet)